Termal Çamurdan Cilt Ürünleri (Üründe Yenilik ve AR-GE) ve Bunu Üretecek Makina Parkurunda Yenilik (Süreç Yeniliği ve AR-GE)

Ana Sayfa » Ar-Ge » Termal Çamurdan Cilt Ürünleri (Üründe Yenilik ve AR-GE) ve Bunu Üretecek Makina Parkurunda Yenilik (Süreç Yeniliği ve AR-GE)
Paylaş
Tarih : 14 Mayıs 2013 - 9:17

AR-GE VE YENİLİK HİBE FONLARININ  UYGULAMA ÖRNEĞİ PROTOTİPi

Hazırlayan: Atila Bağrıaçık

 

TERMAL ÇAMURDAN CİLT ÜRÜNLERİ (ÜRÜNDE YENİLİK VE AR-GE) VE BUNU ÜRETECEK MAKİNA PARKURUNDA  YENİLİK(SÜREÇ YENİLİĞİ VE AR-GE)

termal-camur-prototiptermal-camur-prototip-2

 

 

 

 

 

-Yaptığımız literatür, internet, piyasa araştırmalarında ve ulusal proje önerimiz olan termal kozmetik ürünleri Ürün formülasyonu konulu eş değerde bir projeye rastlanmamıştır. Bizim hammadde olarak kullanacağımız çamurun fiziksel ve kimyasal özellikleri avrupadakilerden daha iyidir. Termal su 1818,82 mg/lt mineralizasyonu olan sülfatlı, kükürtlü, florürlü misk nitelikte termomineralli sudur. Diğer ürünler normal kilden yapılan ürünler olup, bizim ürünümüz doğal termomineralli suyun etkisiyle oluşan çamurdan yapılacaktır. Türkiye’de termal su ve çamurdan cilt bakım ürünleri yapılıp yurtdışına pazarlanması planlanmaktadır.

-Termal su ve peloid çamurdan oluşacak olan 250 ml’lik ürün 3 hafta boyunca kullanıldığında akne, siyah nokta ve sivilcelerin % 90 oranında azalması

-Bu ürün, yapay kimyasalların insan vücuduyla temas etmesi engellenecektir. Ayrıca geliştirilecek ürün, farmokostik nitelikte kozmetik ürünleri olacaktır.

-Egzema, akne, siyah nokta, lekeler ve selülitin giderilmesini sağlayacak olan ürün doğal olarak sorunların giderilmesini sağlayacağından cilde istenmeyen sorunların oluşmasının önüne geçilecektir.

-Geliştirilecek ürün tamamen doğal ve hiç bir yan etkisi olmayan ve tüm ciltlere ve her yaşta kullanılabilir.

-Diğer tedavi yöntemlerine göre Egzema, akne, siyah nokta, lekeler ve selülitin giderilmesini daha hızlı ve kalıcı olarak çözebilecek özellikte olacaktır.

 

MAKİNA PARKURU

makina-parkuru

 

–          Çıkartma ve Tahliye:

–          Eleme

–          Kurutma

–          Mikser

–          Dezenfektasyon

–          Dolum ve paketleme

 

Bunlar manuel yapılıyordu, şimdi plc kontrollü tam  otomatik yapılacaktır.

Not: Ürün ve Makine Parkuru  Tasarımı Ar-Ge firmasına ait olup, prototip imalatı ya firmanın kendi bünyesinde ya da firma dışında yaptırılabilinir.

 

Proje Maliyetleri

Gider Grubu

Tutar

Personel Giderleri

75.000 TL

Seyahat Giderleri

1.200TL

Alet/Teçhizat/Yazılım Giderleri(program ve bilgisayar)

26.000 TL

Ar-ge ve Test Giderleri

15.500 TL

Danışmanlık ve Hizmet Alımları Giderleri

40.500 TL

Malzeme Giderleri

154.000 TL

TOPLAM PROJE GİDERLERİ(MALİYETİ)

312.200 TL

 

 

-Proje toplam maliyetinin %75’i yani yaklaşık 235.000 TL’si  TÜBİTAK’dan  KOBİ’lerde Hibe olarak alınıyor(Büyük firma projelerinde bu oran en fazla % 60. KOSGEB’de % 75. Avrupa Birliği Araştırma ve Yenilik projelerinde hibe oranı 1 0cak 2014’den itibaren ürün yeniliğinde % 84,süreç yeniliğinde % 120’dir).

-5746 sayılı Ar-Ge Teşvik yasasına göre; % 100 ar-ge indirimi,% 80 gelir vergisi stopaj desteği ve % 50 SGK işveren payı istisnası ile toplam proje maliyetine uygulanarak sağlanabilecek mali teşviklerin ortalama oranının % 25 olduğunu varsayarsak, proje maliyeti % 100 olarak finanse edilmiş olmaktadır

Bir önceki yazımız olan Tübitak‘dan Ön Ödeme ( Transfer Ödemesi ) İçin Yapılacak İşlemler başlıklı makalemizde transfer ödemesi, transfer ödemesi için yapılacak işlemler ve Tübitak 'dan ön ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI