Taşıt Vergisi İçin Son Gün Yarın

Ana Sayfa » Basından Haberler » Taşıt Vergisi İçin Son Gün Yarın
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2012 - 11:04

Motorlu taşıtlar vergisinin 1.taksit ödemesi ile vergi affı kapsamına giren borçların 5. taksit ödemesi için son gün yarın..!

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen motorlu taşıtlar vergisinin 2012 yılına ilişkin birinci taksitinin ödeme süresinin yarın sona ereceği bildirildi.

Ayrıca vergi affı kapsamına giren ve yapılandırılan borçların beşinci taksit ödemeleri için de yarın son gün.

Mükellefler ödemelerini Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr internet sayfasından kredi kartı ile yapabilecekleri gibi anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya doğrudan bankalara başvurarak, motorlu taşıtlar vergisi yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu vergi dairesi müdürlüğüne veya motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili diğer vergi dairesi müdürlüklerine yapabilecek.

 

Kaynak: http://www.samanyoluhaber.com/ekonomi/Tasit-vergisi-icin-son-gun-yarin/730415/

Bir önceki yazımız olan İŞTE 3. KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETİ başlıklı makalemizde 3. Boğaz Köprüsü, 3. Köprü ve 3. köprü geçiş ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI