SSK Yapılandırması Başladı

Ana Sayfa » Güncel Haberler » SSK Yapılandırması Başladı
Paylaş
Tarih : 26 Mart 2013 - 17:42

Prim borçları yeniden yapılanıyor…

AK Parti Van milletvekilleri, şubat ayı başında Van halkına duyurdukları vadesi geçmiş SSK pirim borçlarının faizsiz tecil edilmesi ve taksitlendirme imkânı ile ilgili genelgenin Van Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirttiler.

Ortak yazılı bir açıklama yayınlayan AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Mustafa Bilici ve Gülşen Orhan, Sosyal Güvenlik Kurumu alacaklarının doğal afet nedeniyle 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunu’nun 48. maddesine göre tecil ve taksitlendirme usul ve esaslarının SGK Başkanlığı Yönetim Kurulu’nca ocak ayında belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada, ‘Ancak sistemden kaynaklı aksaklıklar nedeniyle uygulama gecikmiş. Bu konudaki genelge Van Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüze gönderilememişti.

Bu kapsamda ertelen borçlarla ilgili genelge 22 Mart tarihi itibariyle sisteme işlenerek Van Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne bildirilmiştir. Buna göre vadesi geçen borçlar için sıfır faizli azami 24 ay taksit imkânı sağlanmıştır. Aynı şekilde tecil veya taksitlendirilen borçlar için tecil faizi alınmayacaktır’ denildi.

Kaynak: http://www.paralimani.com/ssk-yapilandirmasi-basladi-haberi-25890/

Bir önceki yazımız olan AR-GE Muhasebesinin Mevzuatımıza Göre Kurgulanması başlıklı makalemizde ar-ge giderlerinin nazım hesaplarda izlenmesi, ar-ge giderlerinin nazım hesaplarda izlenmesi yevmiye kayıtları ve ar-ge muhasebesi hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI