SSK Prim Sorgulama

Ana Sayfa » Güncel Haberler » SSK Prim Sorgulama
Paylaş
Tarih : 02 Ocak 2015 - 11:55

Hizmet dökümü sorgulama işlemi için artık SSK’da e-devlet şifresi şart değil. Sadece TC KİMLİK NO ile giriş yapmak yeterlidir.

 Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz

Hepimizin bildiği üzere, Türkiye’deki 3 önemli Sosyal Güvenlik kurumu olan emekli sandığı, ssk ve bağkur kurumları, SGK adıyla  tek bir çatı altında birleştirilmişti.

SSK Hizmet dökümü sorgulama işlemi’ni şu yollarla yapmak mümkün:

  • e-devlet sisteminden yararlanma,
  • SGK internet sitesinden yararlanma,
  • TC kimlik No ile SSK Hizmet dökümü sorgulama motorundan yararlanma.

Şu anda SSK Hizmet dökümü ve 4A çıkartma işlemini şu 2 yoldan biriyle yapmak mümkün:

  1. E-devlet şifresi ile alıp giriş yaparak, e devlet şifresi için tıklayınız! http://www.sorgulahesapla.com/e-devlet-girisi/
  2. SGK sitesinden şifresiz giriş yaparak.  Sgk sayfası için!                    http://www.sorgulahesapla.com/tc-ile-sifresiz-sgk-prim-sorgulama/

Bu iki yoldan en pratik olanı, aşağıdaki E-SGM hizmet sorgulama ekranı formu yardımıyla 2. metodu kullanarak sorgulama yapmaktır.

SSK Hizmet dökümü nasıl alınıyor?

Daha önce sadece e-devlet şifresi ile verilen SSK hizmet dökümü‘nü almak artık o kadar da zor değil.

2013 yılına girerken oluşturulan yeni sistemde artık vatandaşlar;  kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no ve tc kimlik bilgileri ile kolayca SSK Hizmet dökümü sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

SSK hizmet dökümü nasıl alınır diye dert etmenize gerek kalmadı. Aşağıdaki araçtan kolayca SSK hizmet dökümü sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SSK hizmet dökümü sorgulama aracında, formdaki alanları eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurup sorgula butonuna basarak, hizmet dökümü 4A’ya ulaşınız ve diğer işlemlerinizi tamamlayınız.

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) NEREDEN ve NASIL alınır?

SGK sorgulama aracı sayesinde ssk hizmet dökümü sorgulama işlemini TC kimlik numarası kullanarak basit bir şekilde sizlere sunduk. Böylece SSK Hizmet dökümünü nasıl alırım? SSK Hizmet dökümü nasıl sorgulanır? gibi sorularınız cevap bulmuş olacaktır.

SGK ve SSK primini sorgulamak kaç iş günü primini öğrenme, SGK prim sorgulama,SSK Hizmet Dökümü Sorgulama, SSK tüm Sorgulamalar, SSK gün sorgulama, SGK Hizmet Dökümü alma ve öğrenme sayfası. SSK Sicil No Sorgulama, SSK Prim Sorgulama, SSK Emeklilik Yaşı Hesaplam, SGK-SSK primi sorgula, SGK primi öğren.

SGK’nın hizmet dökümü sayfası neden açılmıyor?

Kaynak www.sorgulahesapla.com

Bir önceki yazımız olan Torba Kanundan Sonra Çalışanların Mazeret İzin Haklarına Toplu Bakış başlıklı makalemizde 1475 sayılı iş kanunu, iş kanunu ve mazeret izni hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI