SGK Aktivasyon

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » SGK Aktivasyon
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2014 - 0:05

SGK Aktivasyon Ne Demektir ?

 

SSK olarak işe yeni girmiş olan 30 Günlük primi ödenen vatandaşlarımızın eczanelerde ve hastanalerdeki gereksinimlerin aktif hale gelmesi ve sağlık hizmetlerini eksiksiz alabilme hakkına aktivasyon denir. Aktivasyon işleminizi tamamlamaz iseniz sağlık hizmetlerinden yararlanamaz duruma gelebilirsiniz.
Online SGK Aktivasyon İşlemleri

 

Sosyal Güvenlik Kurumu birleşmesinden itibaren Hangi kuruma bağlı iseniz, bağlı olduğunuz ilçedeki Sosyal Güvenlik Merkezinin internet sitesi üzerinden aktivasyon formunu online olarak doldurarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz aktivasyon işleminiz her SGK Kurumunda geçerli olmamaktadır. Aşağıda verilmiş olan linke tıklayarak yönlendirilecek olan adreste Uyruğunuzu seçerek gerekli bilgilerin girişi yapıldıktan sonra altta yer alan güvenlik kodu girildikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. Bu işlemler tamamlandıktan sonra SGK Aktivasyon işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

SGK Aktivasyon Online İşlemler İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

SGK Aktivasyon İşlemleri İçin Nereye Başvurmanız Gerekir?

 

SGK Aktivasyon işlemleri için bağlı olduğunuz ildeki Sosyal Güvenlik Merkezine başvurarak Sağlık Aktivasyon servisi bölümünden aktivasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI