SGK 4A Nedir ?

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » SGK 4A Nedir ?
Paylaş
Tarih : 20 Aralık 2013 - 12:39

Teknolojinin sürekli gelişimine devlet kurumlarımızda tüm hatları ve kurumları ile hızla ayak uydurarak gelişimlerini hız kesmeden ve sürekli olarak devam ettirmektedirler. Bu noktada Sağlık ve Sosyal hizmetlerin daha iyi bir yapıya kavuşması amacıyla yapılan değişiklikler arasında Sigorta çeşitleride yeni statüye geçiş yapmış ve tüm sigorta çeşitleri tek bir noktada toplanarak Sosyal Güvenlik Kurumu adını almıştır. ÖncedenBağ-kur, SSK ve Emekli Sandığı olarak anılan sigorta hizmetleri şimdilerde yeni isimleri ile bilinmektedir.

 

Bu durumda yeni tanımlarda ortaya çıkmaktadır. Sigorta hizmetleri arasında 4A, 4B ve 4C gibi tanımlar hayatımıza Sosyal Güvenlik Kurumu birleşmesinden sonra yerleşmiştir. Şimdi sizlerde 4A kısmını inceleyerek bakalım kimler SGK 4A ya bağlıymış görelim.

 

SGK 4A’ya kimler bağlıdır?

 

SGK 4A genel anlamıyla Sosyal Güvenlik Kurumu birleşmesi öncesindeki adı ile SSK olarak bilinen belli bir işveren altında çalışan sigortalılara verilen adtır. 4A önceki durumdaki SSK ‘ya bağlı çalışanlardır.

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI