REDINN H2020 Training Turkey

Ana Sayfa » H2020 » REDINN H2020 Training Turkey
Paylaş
Tarih : 10 Ekim 2013 - 12:57

ROMA,  ITALYA    -­‐    Horizon 2020, uluslararası işbirliği ve araştırma alanında, Yenilikçilik Birliği’ni uygulamada ana finansal enstrüman ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen en iddialı program olacak. Bu iddialı hedefe ulaşmak için REDINN, özellikle ICT (Bilgi İletişim Teknolojileri) sektöründe H2020 lansmanı ile ilgili tüm paydaşlarını hazırlamak için 4 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da bir workshop (atölye) düzenliyor.

Dersler ve pratik çalışmaları sayesinde, bu workshop araştırmacılar ve işletme yöneticilerine, yeni Avrupa programı H2020’yi yönetmek için ihtiyaç duyacakları kapsamlı bilgiyi sağlayacaktır. Bu workshop; AB çerçeve programları (özellikle FP6 ve FP7) için Avrupa projeleri hazırlama ve yönetme konusunda büyük tecrübe sahibi olan, REDINN’in kıdemli araştırma ve inovasyon danışmanı, Leonardo Picinetti tarafından yürütülecektir.

Eğitim  programı,

a)  Avrupa    araştırma    finansman    sistemi    hakkında    bilgi    sağlamayı,
b)  Nasıl    rekabetini    teklif    geliştirileceği    konusunda    pratik    beceriler    sağlamayı,
c)  Proje    işbirlik    süreçlerini    doğru    yönlendirme    konusunda    devamlı    koçluk    desteği    sağlamayı,
d)  Özellikle    ICT    sektöründe    H2020’ye    Türk    katılımını    desteklemeyi    amaçlıyor.

Horizon  2020    -­‐    Avrupa’nın    amiral    gemisi,    Avrupa’nın    küresel    rekabet    gücünü    sağlamak    amaçlı,    önümüzdeki    yedi    yıl    (2014/2020)    içinde,    milyar    70    Euro’luk    mali    kaynakları    ile    girişimlerini    geliştirilecektir.    Ayrıca    yenilikçi    işletmelerin    gerçek    ticari    potansiyeli    ile   uygun    ürün    ve    hizmetleri    içine    bilimsel    ve    teknolojik    devrimler    geliştirmeye    yardımcı    olarak    araştırma    ve    pazar    arasında    köprü    için    yardımcı    olacaktır.    Horizon    2020    tarafından    sağlanan    finansmana    ulaşmak,    basit,    akıcı    programları,    kurallar    ve    daha    az    bürokrasi    tek    bir    set    sayesinde    daha    kolay    olacaktır.

Yer:  

İstanbul    Üniversitesi    Teknokent    /    İstanbul    Üniversitesi    Avcılar    Yerleşkesi    İstanbul    Teknokent    ARGEM    Binası    Kat:2    34320    Avcılar   İstanbul    /   Türkiye

İletişim:

Ayrıntılı  bilgi    için,    lütfen    redinn.projects@gmail.com    adresinden,    sayın    Donatella    Santoro    ile    irtibata    geçiniz.

Notlar:

Rete    Europea    dell’Innovazione    (REDINN)    Yenilik    Danışmanlığı,    Yönetim    Yenilik    ve    araştırmacılar    ve    KOBİ’ler    için    Yenilik    Stratejisi    konusunda    uzmanlaşmış    bir    Avrupa    danışmanlık    şirketidir.    REDINN    olağanüstü    sürdürülebilir    sonuçlar    elde    etmek    ve    yenilik    stratejileri    uygulamak    için,    İtalya    ve    Avrupa’daki    müşterileri    ile    işbirliği    içinde    yenilik    ve    araştırma    ve    çalışmaları    hakkında    tutkulu    bir    şekilde    çalışmaktadır    .    Ağımız,    amaçları    yeniliklere    büyümeyi    hızlandırmak    olan,    Avrupa    ve    üçüncü    ülkelerle    ortak    şirketleri    kapsamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Memura Part-time Çalışma Geliyor başlıklı makalemizde ekonomi koordinasyon kurulu, evlilik kredisi ve kreşlere teşvik hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

AR-GE PROJELERİNDE ULUSLARARASI BAŞARIMIZ İYİ DEĞİL
AR-GE PROJELERİNDE ULUSLARARASI BAŞARIMIZ İYİ DEĞİL

AR-GE PROJELERİNDE ULUSLARARASI BAŞARIMIZ İYİ DEĞİL   Prof. Dr. Atila BAĞRIAÇIK Ar-Ge ve İnovasyon Danışmanı, YMM abdanmer@gmail.com www.abdanmer.com   GİRİŞ   Bizim

2014 Mayıs Sonu Tübitak Proje Öneri Formatı Değişikliği İle AB H2020 Proje Önerisi Yazmak Daha Kolaylaştı
2014 Mayıs Sonu Tübitak Proje Öneri Formatı Değişikliği İle AB H2020 Proje Önerisi Yazmak Daha Kolaylaştı

2014 MAYIS SONU TÜBİTAK PROJE ÖNERİ FORMATI DEĞİŞİKLİĞİ İLE AB H2020 PROJE ÖNERİSİ YAZMAK DAHA KOLAYLAŞTI     Prof. Dr. Atila

AB’nin H2020 Araştırma ve Yenilik Programı Bizce Tübitak Projelerini Yazmak İçin de Mutlaka İncelenip Analiz Edilmeli
AB’nin H2020 Araştırma ve Yenilik Programı Bizce Tübitak Projelerini Yazmak İçin de Mutlaka İncelenip Analiz Edilmeli

AB’NİN H2020 ARAŞTIRMA VE YENİLİK PROGRAMI   BİZCE  TÜBİTAK PROJELERİNİ  YAZMAK İÇİN DE MUTLAKA  İNCELENİP ANALİZ EDİLMELİ     Prof.

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI