Prim Borçlarına Erteleme

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Prim Borçlarına Erteleme
Paylaş
Tarih : 02 Nisan 2013 - 8:47

Van’da, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen depremlerin ardından mücbir sebep hali nedeniyle bir yıl süreyle ertelenen SGK prim borçlarının yapılandırılması için son gün olan 1 Nisan 2013 tarihinin 5 gün daha uzatıldığı belirtildi.

Yaşanan depremden sonra yapılan değişiklikle ‘Sosyal Güvenlik Kurumu Alacaklarının Doğal Afet Nedeniyle 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 48’inci Maddesine Göre Tecil ve Taksitlendirilmesi Usul ve Esasları’ kararı ile doğal afet nedeniyle borçlarını ödeyemeyen esnafa 24 ay taksit imkanı sağlayan yasanın süresi 1 Nisan 2013 tarihinde sona erdi. Sürenin dün sona ermesinin ardında, çeşitli nedenlerden dolayı yapılandırılma için başvurusunu yapamayan Vanlı tüccar, tacir ve sanayicinin mağdur olmaması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Burhan Kayatürk, sürenin 5 gün da uzatıldığını söyledi.

Taksitlendirmenin kesinlikle aksatılmaması gerektiğini söyleyen Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu ise, ‘Bir yıl boyunca ertelenen borçların 24 ay taksitlendirme imkanı sunan kanun için başvurular 1 Nisan 2013 tarihinde sona erdi. Bu sürenin uzatımı bazı nedenlerden dolayı taksitlendirilmesini yapamayan tüccar, tacir ve esnafımıza büyük bir imkan sağladı. Tüccar, tacir ve esnafımızın mutlaka bu imkandan yararlanmak için yasal süre olan 5 Nisan günü saat 17.00’ye kadar müracaatlarını yapmaları gerekir’ dedi.

Kaynak: http://yenisafak.com.tr/ekonomi-haber/prim-borclarina-erteleme-02.04.2013-506725

Bir önceki yazımız olan Pilot Tesis AR-GE Projeleri Türkiye’deki Serbest Bölge Üretici Firmaların Küresel Rekabet Gücünü Önemli Ölçüde Artırır başlıklı makalemizde arge projeleri, pilot tesis ar-ge projeleri ve serbest bölge analizi hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI