Motorlu Taşıtlar Vergisi ( MTV ) Son Gün Ertelendi

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Motorlu Taşıtlar Vergisi ( MTV ) Son Gün Ertelendi
Paylaş
Tarih : 31 Temmuz 2012 - 9:14

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) için 31 Temmuz olarak belirlenen son gününde binlerce araç sahibi Maliye Bakanlığı’nın internet sitesi kilitledi. Ödemeler yapılamadı. Bu durum Maliye’nin yeni bir gün belirlemesine yol açtı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2 Ağustos’u son gün olarak belirlediklerini açıkladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) 31 Temmuz olarak belirlenen son gününde binlerce araç sahibi internet sitesi kilitlendiği için ödeme yapamadığı haberi Hürriyet Dünyası’nda gündeme gelince Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, araç sahiplerine müjdeyi verdi. Bakan Şimşek, Twitter hesabından MTV’de son ödeme gününün 2 Ağustos Perşembe gününe kadar uzatıldığını açıkladı.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr uzantılı internet adresini kullanarak vergisini ödemeye çalışan araç sahipleri internet sitesi kilitlendiği için dün son gün hüsranı yaşadı. Bankalar da sitede yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlara MTV hizmeti veremedi. Vatandaşlar, bugün saat 24.00’a kadar araç vergilerini yatıramamaları halinde cezalı duruma düşeceklerinden şikayet ederek, “Yetkililerden MTV’nin ödeme gününü uzatmalarını bekliyoruz” talebinde bulundular.

İnternette yaşanan yoğunluktan şikayet eden vatandaşın yaşadığı soruna kulak veren Bakan Şimşek, ilk önce “Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksidiyle ilgili arkadaşlar bir çalışma yapıyorlar. 14.45 sularında konuyla ilgili bir açıklama yapacağım” dedi.

Şimşek, attığı ikinci tweet’te “MTV’de ödemi süresi 2 Ağustos mesai bitimine kadar uzatıldı” diye yazdı.

Bir önceki yazımız olan SMMM Sınavları Aralık Başında Yapılacak başlıklı makalemizde Aday, Ankara ve Hizmet hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI