Mobilyacılar KDV’de indirim istiyor

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Mobilyacılar KDV’de indirim istiyor
Paylaş
Tarih : 23 Temmuz 2013 - 10:52
Mobilya kenti MASKO’nun Başkanı Hasan Karcı, mobilyada KDV‘nin yüzde 18 olmasının şu an yaşadıkları en büyük sorun olduğunu belirterek, sektör olarak bu oranın yüzde 8’e çekilmesini istediklerini belirtti.
Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörlerinden olan mobilya sektörü, yaklaşık 65 bin işletme ile ortalama 250 bin kişiye doğrudan istihdam sağlıyor. Son 12 aylık verilere bakıldığında yıllık ihracat hacmi 2 milyar dolara ulaşan sektör, 2012’de bu rakamı bir önceki yıla göre yüzde 14 artırdı. Bu yılın ilk 6 ayında 1 milyar 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren mobilya sektörü, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için hedef büyüttü.

“NAVLUN PROBLEMİ KONUSUNDA DESTEK BEKLİYORUZ”

Mobilya kenti MASKO’nun Başkanı Hasan Karcı, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 8 milyar dolarlık ihracat hedefi bulunan sektörün, yeni pazar arayışlarını da sürdürdüğünü kaydetti. Başta KDV oranı olmak üzere sektörün bazı sorunları olduğunu söyleyen Karcı, “Mobilyada KDV‘nin yüzde 18 olması şu an yaşadığımız en büyük sorun. Sektör olarak bu oranın yüzde 8’e çekilmesini istiyoruz. Ayrıca, yurt dışı fuarlara gönderdiğimiz ürünlerin hacimleri ve ağırlıkları, nakliye konusunda maliyet açısından sıkıntılar yaratıyor. Bu noktada ihracat ve yurt dışı fuarlara katılımda karşımıza çıkan navlun problemi konusunda devletten destek görmek en büyük arzumuz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Örneklerle Uygulamalı Tübitak & Avrupa Birliği Ar‐Ge ve Yenilik Projelerinin Yazımı İle Mali Raporlanması başlıklı makalemizde ar-ge kitabı, ar-ge ve yenilik projelerinin yazımı ve arge kitabı hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI