Mali müşavirlik staj eğitiminde 80 puan şartı

Ana Sayfa » Staj Stajyer Rehberi » Mali müşavirlik staj eğitiminde 80 puan şartı
Paylaş
Tarih : 22 Temmuz 2013 - 11:54
Mali müşavirlik stajı yapan adayların işyerlerinden ayrılırken alacakları değerlendirme notlarının en az 80 puan ve üzeri not olması gerektiği bildirildi.
İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’ndan (İSMMMO) yapılan açıklamada, 1 Ocak 2013 tarihinde ve sonraki dönemlerde staja başlamış ve başlayacak adayların 3 aydan fazla çalıştıkları işyerlerinden ayrılırken alacakları değerlendirme notlarının en az 80 puan ve üzeri not olması gerektiği kaydedildi.
80 not altında puan alan adayların çalıştıkları sürelerin staj süresinden sayılmayacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Serbest Muhasebecilik Staj Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hükümlerinin Madde-3/ d bendine göre ‘Tezkiye olumlu değerlendirme ölçütü 100 üzerinden yapılacak değerlendirmede 80 ve üzeri notu ifade eder’ denilmektedir. Buna göre; işten çıkışlarınızda alacağınız değerlendirme notlarının 80 puan üzerinden alınarak Odamıza teslim edilmesi gerekmektedir.”

Bir önceki yazımız olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Stajı Yapılabilecek Yerler başlıklı makalemizde mali müşavirlik stajı yapılabilecek yerler, smmm staj yapılabilecek yerler ve smmm stajı hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Stajyerlerin doğum borçlanması – 11 Eylül 2013
Stajyerlerin doğum borçlanması – 11 Eylül 2013

Mesleki eğitim gören öğrenciler bu kapsamda işletmelerde belirli süre staj yapıyorlar. Bu öğrencilerin adına SGK’ya iş kazası, meslek

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Stajı Yapılabilecek Yerler
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Stajı Yapılabilecek Yerler

Yeminli Mali Müşavir veya Serbest Muhasebeci Mali Müşavir yanında ve/veya onların gözetim ve denetiminde yapılabilir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik

Ticaret Meslek Lisesi Staj Dosyası Örneği Açıklamalı Anlatımlı
Ticaret Meslek Lisesi Staj Dosyası Örneği Açıklamalı Anlatımlı

1.ÜNİTE 1. TACİRLERİN VERGİ KANUNLARI YÖNÜNDEN SINIFLANDIRILMASI Ticaret kanunumuz tacirleri açıkça bir sınıflaşmaya tabi tutmuştur. Ancak 

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI