Kadınlara 5 Milyon TL’lik Program

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Kadınlara 5 Milyon TL’lik Program
Paylaş
Tarih : 03 Kasım 2012 - 10:31

ÇKA Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, mesleksiz kadınları meslek sahibi yapıp istihdamlarına imkan sağlamak amacıyla 5 Milyon TL’lik program açacaklarını söyledi.

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, mesleksiz kadınları meslek sahibi yapıp istihdamlarına imkan sağlamak amacıyla amacıyla 5 Milyon TL’lin program açacaklarını belirterek, “Özellikle mesleği olmayan kadınların meslek sahibi olması, yoksulluk kısır döngüsünün kırılması açısından program çok önemli” dedi.

ÇKA Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, yoksul insanlara sosyal yardımlarla destek vermenin onları sadece tembelliğe sürüklendiğine dikkat çekti. Son zamanlarda sosyal transferlere ağırlık verildiğine dikkat çeken Şarbak, “Bu transferleri biraz daha gençlerin becerisi üzerine dönüştürmemiz gerekiyor. Sosyal yardım vererek insanları sadece tembelliğe götürüyoruz. Özellikle Adana’da şikayet edilen konu bu. Evet, işsizlik oranı çok yüksek görülüyor. Ama işçi arayan da pek bulamıyor. Sebep şu; sosyal transferlerle geçinmek yoksullar için pratik hale geliyor. Çalışmaktansa günlük kayıt dışı yevmiye ile çalışmayı tercih ediyorlar. İşte yeşil kart veya yardımlaşma vakıflarının belediyelerin yaptığı yardımlarla geçinmek gibi bir kültür gelişiyor” dedi.

Şarbak, bu durumun yoksulluk kısır döngüsüne neden olduğunu belirterek, tüm yoksullara yardım etmek yerine özellikle gençlerin bu döngüden kurtulabilmesi için onların becerilerine yatırım yapılması gerektiğini kaydetti. Çukurova Kalkınma Ajansı olarak bu konuları dikkate aldıklarını kaydeden Şarbak, mesleksiz kadınlar için meslek edindirme ve onların istihdamları ile ilgili 5 Milyon TL’lin program açacaklarını söyledi. Şarbak, özellikle mesleği olmayan kadınların meslek sahibi olmasının yoksulluk kısır döngüsünün kırılması açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-cka-dan-kadinlara-5-milyon-tl-lik-program-4058106/

Bir önceki yazımız olan Kobi'lere Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti başlıklı makalemizde kobilere danışmanlık hizmeti, kobilere eğitim hizmeti ve kobilere eğitim ve danışmanlık hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI