Jeneratör Kullanımında Güvenlik Önlemleri

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Jeneratör Kullanımında Güvenlik Önlemleri
Paylaş
Tarih : 17 Temmuz 2014 - 9:26

JENERATÖR KULLANIMINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Jeneratör kullanımında diğer tüm makine ve cihazlarda olduğu gibi güvenlik oldukça önemlidir. Örneğin jeneratörün kullanılacağı oda mutlaka yangına 1.5 saat dayanıklı olmak zorundadır. Yangın felaketi durumunda kaçış yolunu engelleyecek biçimde konulmamalıdır. Yangın ihtimali özellikle detaylı biçimde düşünülmesi gereken bir durumdur. Dikkatli olmanızı öneririz.

Jeneratörün regülasyon giriş gerilimindeki değişimler mutlaka sıklıkla kontrol edilmelidir. Çıkış geriliminin değişen şartlara bağlı sabit kalabilme özelliği yani bir nevi gerilim kararlılığı ölçülmelidir.

Jeneratör de gerilimin sabit kalması önemlidir. Çıkıştaki yüklerin değişmesine bağlı gerilimin sabit kalması çok önemlidir. Bu değişimin sabit kalması önemlidir. Ani yüklemeye karşı regülasyon sağlayarak frekans kararlılığı sağlanmalıdır.

Kısa devre ve aşırı yüklemeye karşı korunma önlemleri alınmış olmalıdır. Mümkün olduğunda arızalanmamalıdır. Sık arızalanan jeneratör risklidir. Yüksek verimde çalışmalı ve enerji kaybı mümkün olduğu kadar arızalanmamalıdır. Jeneratörünüz darbelere dayanıklı olmalıdır. Kesinti ve yükseltmelere, gerilim düşüklüğüne karşı emniyetli olmalıdır.

 

UCUZ JENERATÖRLER

Jeneratörlerde en çok tercih edilen özelliklerden biri de sesiz çalışmasıdır. Ucuz jeneratör almayı planlıyorsanız eğer sessiz çalışıp çalışmamasına özen göstermelisiniz. Öncelikle ne kadar sessiz bir jeneratör almayı planlıyorsanız bütçenizi ona göre ayarlamalısınız. Örneğin Honda jeneratörler en ucuz modeller değildir ama özellikleri bakımından oldukça avantajlıdır.

Ucuz jeneratör alacaksanız eğer özelliklerini mutlaka emsallerine göre kıyaslamalısınız. Daha sessiz olanları muadillerine göre daha fiyatlıdır. Sadece sesli çalışan ya da sessiz çalışan olarak ayrılmazlar. Ucuz jeneratörler farklı ses seviyelerine sahiptir. İhtiyacınız doğrultusunda aradığınız özellikleri belirleyin ve ihtiyacınız kadar enerji üretecek bir jeneratör alın.

Örneğin kamp amaçlı kullanacaksanız jeneratörünüz mutlaka sessiz olmalıdır. Bildiğimiz kadarıyla dünyanın en sessiz jeneratörleri EU serisi modelleridir. Yalnız inşaat veya açık hava organizasyonları gibi gürültülü yerler için H serisini incelemenizi öneririz. Apartmanların, sitelerin bodrum katlarına yerleştirilecek bir jeneratör için de çok sessiz ya da sesli olmamak kaydıyla standart bir ucuz jeneratör doğru seçim olabilir.

Jeneratörler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için http://www.hirdavatmarketim.com/Jenerator–Kaynak-,LA_161-2.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çamurdan Cilt Bakım Ürünleri Yapımı başlıklı makalemizde ar-ge, Arge ve cilt bakım ürünü ar-ge hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI