GSS Borç Sorgulama

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » GSS Borç Sorgulama
Paylaş
Tarih : 21 Aralık 2013 - 14:10

GSS BORÇ SORGULAMA

 

Her hangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımızın sağlık ve sigorta hizmetlerinden sorunsuz yararlanabilmeleri amacı ile geliştirilen Genel Sağlık sigortası kapsamında yapılacak gelir testinden çıkacak sonuca göre, gelirin asgari ücretin 3/1 oranının üzerinde olanların sağlık ve sigorta hizmetlerinden yararlanması amacıyla GSS Primi ödemekle yükümlülerdir. Bu uygulama ile birlikte en çok sorulan soruların başında GSS Borç Sorgulama, GSS Borç öğrenme gelmektedir. GSS Borç Sorgulama işleminizi ücretsiz olarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için izlemeniz gereken yol aşağıda anlatılmıştır.
GSS BORÇ SORGULAMA İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

 

Öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumunun geliştirmiş olduğu hizmet olan Sosyal Güvenlik Kurumu Online Tahsilat hizmeti için gerekli link yazının sonunda verilmiştir.

 

1- Yazının sonunda verilen bağlantıya tıklayınız.

2- Karşınıza çıkan ekranda Sorgu Türü Kısmından 4B SİGORTALI ÖDEMELERİ seçeniğini seçiniz.
3- Sorgu Tipi bölümünden seçmemiz gereken bölüm GSS Prim, bu bölüm seçildikten sonra.
4- T.C Kimlik No kısmını doldurduktan sonra,
5- Kod bölümündeki rakamları Güvenlik Kodu bölümüne giriniz ve Borç Sorgula butonuna tıklayınız.

GSS Borcunuzu Sorgulamış olacaksınız.

GSS BORÇ SORGULAMADA Kİ BAZI KURALLAR
Genel Sağlık Sigoratası kapsamına giren vatandaşlarımızın ödemekle yükümlü oldukları GSS Borçlarının ödenmemesi durumunda prim borçları birikir. Bu durumda hem ödenmeyen prim borçları sürekli karşımıza çıkar hemde gecikme zammı ve faiziyle birlikte sizden bir şekilde tespit edilir. Bu durumda hastane işlemlerinden de yararlanamazsınız. Ayrıca hastene hizmetlerinden yararlanmasanız dahi GSS borçlarınız işlemeye devam eder. Bu durumda sürekli GSS Borcunuzu hesaplayarak GSS Borç sorgulama işleminizi düzenli olarak yapmanız.
GSS BORÇ SORGULAMASI YAPABİLMENİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI