GSS Aktivasyon

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » GSS Aktivasyon
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2013 - 18:43

GSS Aktivasyon

 

Genel sağlık sigortası için işe yeni giriş yapanlar, emekli aylığı bağlananlar, yeni doğan çocukların kişisel bilgilerini nüfus ve kurumun tahsiz, tescil, hizmet ve ödeme kayıtlarından kontrol ederek sağlık hak sahipliklerini aktive etme işlemi içindir. Gss aktivasyon otomatik olarakta sağlanabilir.

 

Evlenen vatandaşlarımızın, boşananların, işten çıkanların, sigorta kapsamı dışında kalanların sağlık hak sahipliklerine göre GSS Aktivasyon işlemleri değişiklik gösterebilmektedir. İşten ayrılanlar, emekli aylığı durdurulanlar ile birlikte vefat edenlerin genel sağlık sigortası aktivasyon işlemi otomaik olarak değişiklik göstermektedir. BU durumlara göre tersi olduğunda GSS Otomatik olarak yeni duruma göre değişir. Fakat bu durumlar arasındaki değişikliğe göre geçmişteki işlemiş primleri silinmez, bu GSS Borcu ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

 

GSS Aktivasyon Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

GSS Aktivasyon sorgulama işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu online işlemleri üzerinden yapılabilmektedir. Bu durumun sorgulanması için aşağıda anlatılan işlemlerin sırasıyla yapılması gerekmektedir.

 

1- Öncelikle GSS Aktivasyon sorgulamak için yazının sonunda verilen linke tıklayınız.

2- Daha sonra yönlendirileceğiniz sayfada T.C Kimlik numaranız, nüfusa kayıtlı olduğunuz il, doğum tarihi ve cilt numarası bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra Güvenlik Kodunuda girerek sorgula butonuna tıklayınız.

3- Yönlendirildiğiniz sayfada GSS Tescil Sorgulama butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

GSS Aktivasyon İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI