Bağ-Kur Sorgulama

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » Bağ-Kur Sorgulama
Paylaş
Tarih : 07 Şubat 2014 - 18:09

Bağ-kur sorgulama işlemi sosyal güvenlik kurumu tarafından faaliyete geçirelen uygulamalar kapsamında mükelleflerin daha ayrıntılı bilgilendirilmesi amacı ile yayına alınan bağ-kur sorgulama sistemi ile birlikte E-devlet üzerinden de faaliyete geçen bağ-kur sorgulama ile çok daha kolaylaşmıştır. Günümüzde teknoloji ve internetin hayatımıza her geçen gün daha da yerleştiği ve kullanımların bu yönde arttığı dönemde bağ-kur sorgulama işlemlerinin de internet üzerinden kolayca yapılması sağlanmıştır. Bağ-kur sorgulama yapabilmek için gerekli bilgi ve yöntemler hakkında bir çok hatalı yönlendirme sonucu kullanıcılar doğru şekilde bağ-kur sorgulama yapamamaktadır. Bu nedenle sitemiz üzerinde yayınladığımız sorgulamalardaki genel amaç itibari ile en doğru şekilde bağ-kur sorgulama işlemini tamamlamanız için gerekli yollar ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Bu doğrultuda bağ-kur sorgulama işlemleri iki şekilde yapılabilmektedir, E-Devlet şifreniz varsa ve kullanmakta sıkıntı yaşamıyorsanız E-devlet üzerinden bağ-kur sorgulama yapılabilmektedir. Ayrıca Şifresiz ve sadece kimlik bilgilerinin doğrulanması yöntemi ile de bağ-kur sorgulama işlemi yapılmakta bu yönde de size kolaylıklar sağlanmaktadır.
E-Devlet Şifresi İle Bağ-kur sorgulama:

E-Devlet Şifresi ile E-Devlet sistemi üzerinden yapılacak Bağ-kur sorgulama işlemi için izleyeceğiniz yol aşağıdaki gibi olacaktır.

E-Devlet şifresi ile Bağ-kur sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir, eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın ptt şubesine giderek E-Devlet şifrenizi kimliğiniz ile kolayca alabilirsiniz. E-devlet şifresi adımı tamamlandıktan sonra yazının sonunda yer alan Bağ-Kur Sorgulama linkine tıklayarak E-Devlet şifresi ve T.C Kimlik numaranız ile giriş yapınız. Linke tıklayarak E-Devlet üzerinden Bağ-kur sorgulama sayfasına giriş yaptığınızda otomatik olarak yönlenip direk olarak sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle Bağ-kur Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!
T.C. Kimlik Numarası İle Bağ-Kur Sorgulama:

Bağ-Kur, SSK ve Emekli sandığının tek bir kurum altında toplanması ile Sosyal Güvenlik Kurumu tüm bu işlemlerin kolayca yürütülmesi için çalışmalarını hızlandırarak her alandaki vatandaşlara çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bağ-Kur sorgulama işlemi içinde çalışmalar yapan sosyal güvenlik kurumu şifresiz Bağ-kur sorgulama işlemininde önünü açarak bu sistemi aktif hale getirmiştir.

Bağ-kur sorgulama işlemini şifresiz olarak yapmak için öncelikle yazının sonunda bulunan linke tıklayarak ilgili sayfayı açınız, daha sonra Uyruğunuzu seçerek işlemlere devam edebilirsiniz. Bağ-kur sorgulama işlemi için karşınıza gelen ekranda T.C kimlik numaranızı girerek ardından nüfusa bağlı olduğunuz il ve kimliğinizdeki cilt numaranızı girerek doğum yılı ve güvenlik doğrulama kodunu da girdikten sonra sorgula butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu adımın ardından Bağ-Kur sorgulama işlemini tamamlamak için açılan sayfada Hizmet Bilgisi 4B kısmına tıklayarak Bağ-kur sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarası İle Bağ-kur Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI