Bağ-Kur Emeklilik Hesaplama

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » Bağ-Kur Emeklilik Hesaplama
Paylaş
Tarih : 07 Şubat 2014 - 16:00

Emeklilik işlemleri günü gelmeden yapılması, araştırılması ve genellikle emeklilik ile ilgili detayları soruların artması üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu bu alan da bir çok yeni uygulama ile kullanıcılara direk destek vermektedir. Emeklilik hesaplama konusu da bu alanda verilen hizmet detayları içerisinde sadece biridir.

 

Bağ-Kur emeklilik hesaplama sigorta primlerinin düzenli ve tümünün ödenmiş olmasıyla birlikte nasıl ve ne zaman emekli olurum gibi sorularınıza cevap olmak amacı ile hazırlanmıştır. Bağ-kur emeklilik hesaplama işlemi için SGK Primi kaç gün üzerinden yatırılmış, yaş ve başlangıç gibi kriterlerin önemi oldukça büyüktür. Doğru bir şekilde bağ-kur emeklilik hesaplama yapabilmek için aşağıdaki işlem adımlarını inceleyebilirsiniz.

 

– Öncelikli olarak yazının sonunda verilen adrese tıklayarak Bağ-kur emeklilik hesaplama sayfasına giriniz.

– Bağ-kur emeklilik hesaplama konusu iki şeilde yapılmaktadır. Tam Bağ-kur emeklilik hesaplama ve Kısmi bağ-kur emeklilik hesaplama şeklinde ilgili emeklilik türünü giriniz.

– Doğum tarihini gün ay yıl şeklinde doğru bir şekilde giriniz.

Bağ-kur emeklilik hesaplama işlemi için malüliyet derecesi önem taşıdığından emeklilik hesaplama işlemi yapabilmek için malüliyetiniz bulunmuyorsa hayırı şeçiniz, malüliyetiniz varsa derecesini yazınız.

– Bağ-kur emeklilik hesaplama için bakıma muhtaç çocuk bilgisi varsa onun bilgilerinide yazınız.

Son olarak bağ-kur emeklilik hesabı için açılan kısımdan hizmet ekle alanına tıklayarak prim gün sayınızı ekleyerek kaydediniz. Eğer askerlik borçlanması işleminiz bulunuyorsa Bağ-kur askerlik borçlanması için tekrar hizmet ekleye tıklayarak burdaki hizmetinizide girip kaydediniz. Tüm işlemlerin bitiminde Emeklilik Hesaplama butonuna tıklayarak Bağ-Kur emeklilik hesaplama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bağ-Kur Emeklilik Hesaplama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI