Bağ-Kur Dökümü Sorgulama

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » Bağ-Kur Dökümü Sorgulama
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2014 - 0:09

Bağ-kur dökümü sorgulama sistemi yatırılan Bağ-kur primlerinizi kontrol edebilmek ve ne kadar kaçıncı basamaktan yattığını görebilmek adına geliştirilmiştir. Bağ-kur dökümü sorgulama sistemi ile bağ-kur ne zaman emekli olurum sorusuna ait cevaplarınızı ve bağ-kur emekliliği ne kadar maaş alırım gibi konularda da destek vermektedir. E-devlet üzerinden Bağ-Kur dökümü sorgulama işlemi yapılabildiği gibi bazı kişisel bilgilerinizi girerek şifresiz bağ-kur dökümü sorgulama işleminide gerçekleştirmek mümkün olabilmektedir. Bir çok aracı ya da işlem ile bağ-kur dökümü sorgulama işleminin yanında internet üzerinden bağ-kur dökümü sorgulama sisteminin geliştirilmesiyle kolayca bağ-kur sorgulama işlemleri yapılmaya başlanmıştır.

 

İlk olarak E-devlet şifresi ile Bağ-kur dökümü sorgulama nasıl yapılır inceledikten sonra ardından şifresiz bağ-kur dökümü sorgulama işleminin de nasıl yapıldığına bakabiliriz.

 

E-Devlet Şifresi İle Bağ-Kur Dökümü Sorgulama

E-Devlet şifresi bir çok noktada hayatımıza kolaylıklar sağladığı gibi Bağ-kur dökümü sorgulama konusunda da bizlere yardımcı olmaktadır. E-devlet üzerinden bağ-kur dökümü sorgulama işlemi için E-devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Eğer e-devlet şifreniz bulunmuyorsa en yakın PTT şubesine E-devlet şifresi almak için başvurmanız yeterli olacaktır. E-devlet şifresini aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak E-Devlet üzerinden bağ-kur dökümü sorgulama işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

– E-Devlet şifresi ile bağ-kur dökümü sorgulama için aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfaya bağlanıp sorgulama işlemi için gerekli giriş adımlarını tamamladıktan sonra gelecek ekranda bağ-kur dökümü sorgulama sonuçlarınız yer alacaktır.

E-Devlet Şifresi İle Bağ-Kur Dökümü Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!
Şifresiz Bağ-Kur Dökümü Sorgulama

Bağ-kur dökümü sorgulama işlemleri ile ilgili olarak şifresiz bağ-kur dökümü sorgulama yapmak için geliştirilen yeni sistem ile E-devlet şifreniz olmasa dahi bağ-kur dökümü sorgulama yapabilmeniz mümkün kılınmıştır. Şifresiz bağ-kur dökümü sorgulama için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

– Aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfaya bağlanınız.

– Girdiğiniz sayfada T.C kimlik numaranız ve nüfusa bağlı olduğunuz ili seçerek;

– Cilt numaranız ve doğum yılınız alanlarını da doğru olarak doldurunuz.

– Güvenlik Kodu adımındaki rakamları da girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız.

Bu işlemlerin ardından girmiş olduğunuz sayfada menüler arasında 4B kısmına tıklayarak bağ-kur dökümü sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.
Şifresiz Bağ-Kur Dökümü Sorgulaması İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI