9 Mayıs 2012 Çarşamba Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 9 Mayıs 2012 Çarşamba Gündem
Paylaş
Tarih : 09 Mayıs 2012 - 11:24

-GÜL-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nde kabul ederek haftalık olağan görüşmesini gerçekleştiriyor. (Saat: 18.00)

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN PROGRAMI

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’nu ziyaret ediyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Kamerun Meclis Başkanı Cavaye Yeguie Djibril, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik ve Bahreyn İçişleri Bakanı Korg. Şeyh Raşit Bin Abdullah El Halife’yi Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 11.00/12.30/14.00/15.00/15.45)

-CHP MYK TOPLANIYOR

-CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanıyor. (Saat: 13.00)

-MECLİS GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanun Tasarısı’nın görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ve CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00/12.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM KİT Komisyonu, gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanırken, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda Mera Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM Dışişleri Komisyonu’nda, çeşitli uluslararası anlaşmalar ele alınırken, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Alt Komisyonu’nda, Nermin Serin ve Cihan Sincar dinleniyor.
-TBMM Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri dinleniyor.
-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu gündeminde, internette bilgi güvenliği konulu sunum bulunuyor.
-TBMM Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu’nda da Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin’in, Çocuk Vakfı’nın üstün yetenekli çocuklarla ilgili çalışmaları, sorunlar ve belirledikleri çözüm önerileri konulu sunumu yapılıyor. (Saat: 10.30/10.30/11.00/11.00/11.30/12.30/13.00)

-AVRUPA GÜNÜ KUTLANIYOR
-Avrupa Günü, Ankara’da düzenlenen etkinlikler ile kutlanıyor.
-Avrupa Günü dolayısıyla Gençlik Parkı’nda düzenlenen etkinliklere, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert da katılıyor. (Saat: 12.00)

-BAKAN YILMAZ’IN PROGRAMI
-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) İzleme Komitesi’nin 28’inci toplantısı ile “Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin Potansiyelinin Tespit Edilmesi, Tanıtılması ve Harekete Geçirilmesi Projesi” toplantısına katılıyor. (Saat: 09.00/14.00)

-BAKAN ŞİMŞEK İSTANBUL’DA

-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sabancı Center’da, Uluslararası Finans Enstitüsü ile Akbank’ın birlikte düzenlediği “İstanbul’u Önemli Bir Finans Merkezine Dönüştürmek” başlıklı konferansta bir konuşma yapıyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN ÇAĞLAYAN DENİZLİ’DE

-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Denizli’de incelemelerde bulunuyor, Yeni Teşvik Sistemi Bilgilendirme Toplantısı’na ve Denizli İhracatçılar Birliği İhracatın Yıldızları ödül törenine katılıyor. (Saat: 16.15)

-BAKAN ŞAHİN’İN KABULÜ
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Saray Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan ve Hırvatistan’da yapılan atletizm şampiyonasında gülle atma dalında gümüş madalya kazanan Ayşegül Tahtakale’yi kabul ediyor.(Saat: 12.00)

-“DÜNYA HEMŞİRELER/EBELER GÜNÜ”
-Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara Rixos Otel’de “Dünya Hemşireler/Ebeler Günü” kutlama etkinliklerine katılıyor. (Saat: 18.00)

-ASO’DA GÜNDEM TOPLANTISI
-Ankara Sanayi Odası “ASO Gündem Toplantıları”nın on yedincisi, Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Hulusi Şentürk’ün katılımıyla yapılıyor. (Saat: 10.30)

-28 ŞUBAT SORUŞTURMASI

-Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’nin yürüttüğü 28 Şubat soruşturmasına ilişkin gelişmeler izleniyor.

-KONUT FİYAT ENDEKSİ
-Merkez Bankası, Şubat ayına ait Konut Fiyat Endeksi verilerini açıklıyor. (Saat: 14.30)

-HAZİNE NAKİT DENGESİ GERÇEKLEŞMESİ

-Hazine Müsteşarlığı, Nisan ayı Hazine Nakit Dengesi Gerçekleşmesi verilerini açıklıyor. (Saat: 17.30)

-CHP’Lİ ŞEKER: YAŞAR BÜYÜKANIT DARBE KOMİSYONU’NDA DİNLENMELİ
-Meclis Darbe Komisyonu üyesi ve CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, 27 Nisan bildirisine ilişkin dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın komisyonda dinlenmesi gerektiğini belirterek, “Yaşar Büyükanıt’ın komisyonda dinlenmesini önereceğim” dedi.
-Şeker, “O günkü MİT görevlisi, Emniyet Genel Müdürü olabilir, o günkü yetkililer olabilir. Bunları dinlemek lazım, o gün siyasileri dinlemek lazım. O gün yetkili olan gerek MİT görevlilerini gerekse Genelkurmay’ın yetkililerini, Genelkurmay Başkanını komisyona davet edip bunu da soruşturacağız” dedi.

-OKULLARDA HEMŞİRE DÖNEMİ: GIDA ZEHİRLENMESİNE KARŞI ÖNLEM ALINACAK
-Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hazırladığı “Ortaöğretim Kurumları Yönetim Taslağı”na göre, okullarda sağlık hizmetlerini yürütmek üzere hemşire görevlendirilebilecek. Hemşireler, okullarda gıda zehirlenmesiyle ilgili önlemleri ve öncelikleri belirlemekle de görevli olacak.

Bir önceki yazımız olan SGK, Sigortasız Çalışan İşçilerden Prim İstemeyecek - 8 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Ali Tezel, Hizmet ve Primi hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI