9 Mart 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 9 Mart 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 09 Mart 2012 - 9:30

-CUMHURBAŞKANI GÜL TÜRKİYE’YE DÖNÜYOR
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tunus temaslarını tamamlamasının ardından Türkiye’ye hareket ediyor.

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataköy Kapalı Atletizm Salonu açılışına ve Dünya Salon Atletizm Şampiyonası açılışına katılıyor. (Saat: 15.15/15.45)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA
-CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul programını tamamlamasının ardından Ankara’ya hareket ediyor. (Saat: 14.10)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.30/13.00)

-YOİKK TOPLANTISI
-Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu 17. toplantısı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın başkanlığında, bakanlıkta gerçekleştiriliyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ediyor ve Kaya Ramada Plaza’da düzenlenen “Avrupa Birliği Sürecinde Proje Fırsatları” konferansına katılıyor. (Saat: 11.45/14.00)

-BAKAN YILDIZ ŞANLIURFA’DA
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şanlıurfa’da çeşitli incelemelerde bulunuyor, ziyaretler gerçekleştiriyor ve İl Koordinasyon toplantısına katılıyor. (Saat: 08.45)

-BAKAN YILDIRIM İZMİR’DE
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’de çeşitli incelemelerde bulunuyor, ziyaretler gerçekleştiriyor ve törenlere katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN EROĞLU MARDİN’DE
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mardin programı kapsamında, Ilısu Barajı’nda incelemelerde bulunuyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN AKDAĞ’IN PROGRAMI
-Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Nörogelişim Bozukluklarda Yeni Ufuklar” konulu sempozyuma katılıyor. (Saat: 10.00)

-CHP’Lİ ÖZTRAK EKONOMİ MUHABİRLERİYLE BİR ARAYA GELİYOR
-CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle Ankara Hilton Otel’de düzenlenen sohbet toplantısında bir araya geliyor. (Saat: 09.30)

-MHP’Lİ DEMİREL VEKİL EŞLERİYLE BİR ARAYA GELİYOR
-MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla milletvekili eşleri ile Ankara TEB Dora Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya geliyor. (Saat: 12.00)

-RAUF DENKTAŞ FOTOĞRAF SERGİSİ
-Gazeteciler Cemiyeti’nde, “Tarihe Damgasını Vuran Lider Rauf Denktaş”ın çocukluğu, ailesi, mücadele yılları ve kendi çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılışı gerçekleştiriliyor. (Saat: 19.00)

-“MADIMAK” KONULU BASIN TOPLANTISI
-Sivas Madımak davasının zamanaşımına uğrama durumuna ilişkin, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından, Emek ve Demokrasi Güçleri’nin temsilcileri ve hayatını kaybedenlerin yakınlarının katılımıyla, Mülkiyeliler Birliği’nde bir basın toplantısı düzenleniyor. (Saat: 11.00)

-İŞGÜCÜ MALİYETİ ENDEKSİ
-TÜİK, 2011 yılı 4. Dönem İşgücü Maliyeti Endeksi verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-YAŞAM MEMNUNİYETİ ARAŞTIRMASI
-TÜİK, 2011 yılı Yaşam Memnuniyeti Araştırması verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ATALAY: VAN’DA KALICI KONUTLAR AĞUSTOS’TAN İTİBAREN TESLİM EDİLECEK
-Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Van’da hak sahibi vatandaşlar için inşa edilen kalıcı konutların Ağustos 2012’den itibaren teslim edilmesinin planlandığını bildirdi.
-Atalay, çadırkentlerde bir yangın olayına meydan vermemek için soba borularının çadırla temas halindeki noktalarında kullanılmak üzere “metal bilezikler” ve yangın söndürme tüplerinin afetzede vatandaşlara dağıtıldığını ifade etti.

-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 8 BİN OKULDA İKİLİ ÖĞRETİM YAPILIYOR, 10 BİN İLKÖĞRETİM OKULUNDA BİRLEŞTİRİLMİŞ SINIF UYGULAMASI VAR
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2011-2012 eğitim öğretim yılında 8 bin 437 okulda ikili öğretim yapıldığını, 10 bin 413 ilköğretim okulunda birleştirilmiş sınıf uygulaması yapıldığını bildirdi.

-PARA ARZI 691 MİLYAR TL’YE YÜKSELDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 17-24 Şubat haftasında 2 milyar 490.1 milyon TL artarak 690 milyar 912.2 milyon TL’ye ulaştı.

Bir önceki yazımız olan Kesin Mizan Bildirimini Unutmayınız! başlıklı makalemizde 2012 kesin mizan tarihleri, 2012 mart kesin mizan ve Emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI