8 Şubat 2012 Çarşamba Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 8 Şubat 2012 Çarşamba Gündem
Paylaş
Tarih : 08 Şubat 2012 - 7:23

-VALİLER TOPLANTISI
-İçişleri Bakanlığınca 2011 yılında gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesi ile 2012 yılı programına ilişkin düzenlenen “valiler buluşması” Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştiriliyor.
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, valilere sesleniyor. (Saat: 10.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KABULLERİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Yıldırım Akbulut, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Negrin, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Bhutan İmar ve İskan Bakanı Lyonpo Yeshey Zimba ile Hasan Celal Güzel’i Merkez Bina’da ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 12.00/12.45/13.30/15.00/17.15)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu, gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanıyor. (Saat: 13.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ve BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/12.30/13.00/13.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Çevre Komisyonu’nda, 1991 Petrol Kirliliği Zararının Tazmini için bir uluslararası fonun kurulması ve 2001 gemi yakıtlarından kaynaklanan petrol kirliliği zararının hukuki sorumluluğuyla ilgili sözleşmeler ele alınıyor.
-TBMM İçişleri Komisyonu’nda, kamuoyunda 2B olarak bilinen Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Destek ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerinin Değiştirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazileri Satışı Hakkında Kanun Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda da Araştırmacı Ali Nihat Özcan dinleniyor. (Saat: 10.30/11.00/11.00)

-BAKAN DAVUTOĞLU ABD’YE GİDİYOR
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gidiyor.

-BAKAN BAĞIŞ BELÇİKA’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel’de faaliyet gösteren Türk medya temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geliyor ve programını tamamlamasının ardından Türkiye’ye hareket ediyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN YILDIRIM’IN GÖRÜŞMESİ
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, makamında, Butan İmar ve İskan Bakanı Lyonpo Yeshey Zimba ile bir araya geliyor. (Saat: 11.00)

-ÜÇLÜ DANIŞMA KURULU TOPLANIYOR
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında, bakanlıkta “Üçlü Danışma Kurulu” toplantısı yapılıyor.
-Toplantıda, “Ulusal İstihdam Stratejisi” konusu ele alınıyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN EROĞLU’NUN PROGRAMI
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü 5 nolu binada, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu üyeleri ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek bakanlık çalışmaları hakkında bilgi veriyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN ŞAHİN GAZİANTEP’TE
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep’te çeşitli incelemelerde bulunuyor, törenlere katılıyor ve ziyaretler gerçekleştiriyor. (Saat: 10.00)

-BTK’DA BASIN TOPLANTISI
-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, “Güvenli İnternet Günü” dolayısıyla internetin güvenli kullanımına ilişkin çalışmalar ile BTK’nın 2011 yılı faaliyetleri ve 2012 iş planına ilişkin bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 09.30)

-BEKLENTİ ANKETİ
-Merkez Bankası, Beklenti Anketi sonuçlarını açıklıyor. (Saat: 14.30)

-SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİ
-TÜİK, 2011 yılı Aralık ayı Sanayi Üretim Endeksini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-YENİ TÜRK TİCARET KANUNU EĞİTİM SEMİNERİ
-Ankara Sanayi Odası’nın Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında düzenlediği eğitim seminerlerinin dördüncüsü Ostim’de gerçekleştiriliyor. (Saat: 14.00)

-ZEKİ ES DAVASI
-Hakkari Çukurca’da meydana gelen ve 7 askerin şehit olduğu patlama ile ilgili Genelkurmay Askeri Mahkemesi’nde görülen davada, sanık Tuğgeneral Zeki Es’in yargılanmasına devam ediliyor. (Saat: 09.30)

-ATALAY: YER TESPİTİ SÜRÜYOR
-Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yaklaşık 7 ay önce PKK tarafından kaçırılan Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu, Astsubay Abdullah Söpçeler ve Uzman Çavuş Zihni Koç’un yerlerinin tespitine yönelik olarak, ilgili güvenlik kuruluşlarının yürüttüğü müşterek çalışmaların devam ettiğini söyledi.
-Soru önergesine verilen yanıtı değerlendiren CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Şehitlere kelle, terör saldırısında ölen vatandaşlarımıza ‘adet’ diyen, terör saldırısında katırın hesabını sormaktan bahseden anlayış, kaçırılan vatandaşlarımıza ‘diğer şahıs’ diyerek devam ettiriliyor. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay verdiği cevapta PKK’ya terör örgütü demekten özenle kaçınıyor. Atalay PKK’ya ‘terör’ örgütü diyemezken kaçırılan devlet görevlilerinden ‘diğer şahıslar’ diye söz ediyor” dedi.

-SURİYE’DE “ORTALAMA HAYAT BEKLENTİSİ” TÜRKİYE’DEN FAZLA
-Dünya Bankası’nın “2012 Dünya Kalkınma Raporu” açıklandı, “Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma” başlıklı rapora göre Türkiye’de doğumda yaşam beklentisi 2009 yılı itibarıyla erkeklerde 70, kadınlarda 75 yıl. Dünya Bankası’na göre Suriye’de ise hayat beklentisi erkekler için 73, kadınlar için 76 yıl.
-Dünya Bankası raporunda ülkeler arasında karşılaştırma yapmaya imkân sağlayan veriler birçok ilginç sonuç ortaya çıkardı.

-YABANCILARIN BORSA’DAKİ İŞLEMLERİNİN YÜZDE 86’SI, 20 ŞİRKETİN HİSSESİNDE GERÇEKLEŞTİ
-Yabancıların 2012 yılı Ocak ayında İMKB’de yarattıkları 10 milyar 290 milyon dolarlık işlem hacminin yüzde 86.4’ü 20 şirketin hissesinde gerçekleşti. Yabancıların İMKB’de en fazla işlem gerçekleştirdikleri 20 şirketin hisse senetlerindeki toplam 8 milyar 890 milyon dolarlık işlem, 412.1 milyon dolar net alımla sonuçlandı.

Bir önceki yazımız olan 7 Şubat 2012 Salı Gündem başlıklı makalemizde 7 şubat gündem, 7 şubat gündemi ve Abdullah GüL hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI