8 Mayıs 2012 Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 8 Mayıs 2012 Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 09 Mayıs 2012 - 11:13

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı İsmail Kahraman ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor. (Saat: 15.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İTALYA’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İtalya ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafından kabul ediliyor ve çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyor.

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR

-MHP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 11.00/12.50/13.30)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ruhani liderler ile Adile Sultan Yalısı’nda bir araya geliyor. (Saat: 19.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sözlü soruları yanıtlıyor. Genel Kurul gündeminde, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı da bulunuyor.

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Darbe Komisyonu’nda, çalışma usul ve esasları ile komisyon çalışmalarında takip edilecek yol haritası belirleniyor.
-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nu da toplanırken, TBMM KİT Komisyonu’nun gündeminde ise Devlet Malzeme Ofisi ve Acıpayam Selüloz Sanayi A.Ş. hesapları bulunuyor. (Saat: 11.00/15.15/15.30)

-DİYANET TV’NİN PROTOKOLÜ İMZALANIYOR

-Diyanet İşleri Başkanlığı ile TRT Genel Müdürlüğü arasında, “TRT Diyanet” adıyla Ramazan ayında yayına başlayacak olan Diyanet TV’nin protokolü, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ve Bülent Arınç’ın katılımıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imzalanıyor. (Saat: 14.00)

-TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNİN İKİNCİ OTURUMU
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında, makamında, hizmet kollarının taleplerinin değerlendirileceği kamu toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci oturumu yapılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN DİNÇER İMZA TÖRENİNDE

-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda “Okullar Hayat Olsun” projesi protokol imza törenine katılıyor. (Saat: 11.30)

-BAKAN EROĞLU’NUN KABULÜ

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı makamında kabul ediyor. (Saat: 15.30)

-DÜNYA KIZILAY KIZILHAÇ GÜNÜ

-8 Mayıs Dünya Kızılay Kızılhaç Günü, Türk Kızılayı’nın Ankara’da düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor. (Saat: 10.30)

-KAMU İLAÇ HARCAMALARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

-2012 sonrası kamu ilaç harcamaları için ön değerlendirme toplantısı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar’ın katılımıyla yapılıyor. (Saat: 09.30)

-BEKLENTİ ANKETİ

-Merkez Bankası, Mayıs ayı birinci dönem Beklenti Anketi’ni açıklıyor. (Saat: 14.30)

-SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİ

-TÜİK, Mart ayı Sanayi Üretim Endeksi verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-YOKSULLUK KIRSALDA ARTTI, KENTLERDE AZALDI

-Türkiye’de yoksulluk sınırı altındaki köylü nüfus 2008’den sonra arttı. Dünya Bankası Kalkınma Göstergeleri’nde ülkelerin yoksulluk sınırları altında bulunan kentsel ve kırsal nüfus sayıları yansıtıldı.

-ÇOCUKLUKTA TÜBERKÜLOZ VE TESTİS İLTİHABI KISIRLIĞA YOL AÇABİLİYOR
-Ankara Özel Koza Hastanesi Başhekimi, Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Operatör Dr. Osman Denizhan Özgün, halk arasında verem olarak bilinen tüberküloz ile testis iltihabının kısırlığa yol açabildiğini belirterek, “Çocuklarda ergenliğe geçişte görülebilecek bazı sorunlar, ilerleyen yaşlarda normal yollarla anne baba olabilmelerini doğrudan etkiler. Her çocuğun ergenlik çağında, üreme sağlığı açısından hekim muayenesinden geçmesi gerekiyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan 7 Mayıs 2012 Pazartesi Gündem başlıklı makalemizde 7 Mayıs 2012 Pazartesi Gündem, 7 mayıs 2012 pazartesi haberler ve 7 mayıs gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI