8 Eylül 2012 Cumartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 8 Eylül 2012 Cumartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 08 Eylül 2012 - 11:49

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL’DA
-Başbakan Erdoğan , İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Çayırbaşı Tüneli ile 20 kavşak ve yolun açılış törenine katılıyor. (Saat: 14.00){ads}

-CHP’DE KURULUŞ KUTLAMALARI İPTAL EDİLDİ

-CHP, Afyonkarahisar’daki patlamada 25 askerin şehit olması nedeniyle 9 Eylül Kuruluş Yıldönümü kutlamalarını iptal etti.
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir’i ziyaret ederek, Cumhuriyetin ve CHP’nin Kurucu Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk koyuyor ve saygı duruşunda bulunuyor. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir şeref defterini imzaladıktan sonra CHP’lilerle birlikte, CHP’nin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün anıt mezarını ziyaret ediyor. (Saat: 10.00)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI BABACAN VE BAKAN YILMAZ’IN PROGRAMI

-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomi ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Hizmet Binası’nın açılışına katılıyor. (Saat: 10.30)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ VE BAKAN EROĞLU YOZGAT’TA

-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yozgat’ta 5 tesisin toplu temel atma merasimine katılıyor. (Saat: 13.00)
-Bakan Eroğlu, Yozgat Valiliği’ni, Yozgat Belediyesi’ni ve AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. (Saat: 10.00/10.30/.10.45)
-İl Koordinasyon Toplantısı’nı da gerçekleştirecek olan Eroğlu, Musabeyli Barajı Şantiyesi’nde incelemelerde bulunuyor ve tabiata keklik salımına katılıyor. (Saat: 11.15/16.00)

-BAKAN ŞİMŞEK İSTANBUL’DA
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ritz Carlton Oteli’nde, Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun yönetim kurulu toplantısına katılıyor.(Saat: 11.30)

-MHP GENEL BAŞKAN ADAYI AYDIN SAKARYA’DA

-MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, Sakarya Orhan Camii’nde öğle namazı kılıyor. MHP Sakarya İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek olan Aydın, MHP İl Başkanlığı önünde konuşma yapıyor. Aydın, Sait Faik Kültür Merkezi’nde de İstişare Toplantısı’na katılıyor. (Saat: 13.00/14.00/14.40/16.00)

-BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL KURULU YAPILIYOR

-Bilgisayar Mühendisleri Odası 1. Olağan Genel Kurulu, İnşaat Mühendisleri Odası Rüştü Özal Toplantı Salonu’nda düzenleniyor. (Saat: 10.00)

-HAKİM VE SAVCILARIN 100 BİN EUROLUK SENDİKA MÜCADELESİ AİHM’DE

-Mahkeme kararıyla kapatılan Türkiye’nin ilk ve tek hakim ve savcı sendikası haklarını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde arıyor. Yargı-Sen, sendikal hakların etkin kullanılamaması nedeniyle, ortaya çıkan ihlal ve muhatap olunan işlemler ve yoksun kalınan hak kullanımı için 100 bin euro tazminat talebinde bulundu.

-SERBEST BÖLGELERDE İSTİHDAM 52 BİNİ GEÇTİ
-Serbest Bölgelerde istihdam Ocak-Temmuz dönemi itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1.66 artarak 52 bin 573’e çıktı. Serbest Bölgeler içinde istihdam pastasından en büyük payı 18 bin 966 kişi ile Ege Serbest Bölgesi aldı.

-MÜYESSER YILDIZ’IN “VATAN YAHUT SİLİVRİ” KİTABI ÇIKTI

-Gazeteci Müyesser Yıldız’ın Silivri Cezaevi’nde geçirdiği 15,5 ayda kaleme aldığı kitabı “Vatan Yahut Silivri” çıktı.

-HAZİNE MÜSTEŞARLIĞINA 43 BELEDİYE VE BAĞLI KURULUŞUN BORCU VAR, İLK SIRADA KOCELİ, İKİNCİ SIRADA ANKARA GELİYOR

-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2011 yıl sonu itibarıyla Hazine Müsteşarlığına 43 belediye ve bağlı kuruluşun borcu bulunduğunu, bu kuruluşlardan 15 tanesinin vadesi geçmiş borcu bulunduğunu açıkladı.
Hazine Müsteşarlığı’na Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin toplam 5 milyar 191 milyon TL, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2 milyar 576 milyon 764 bin TL borcu yer alıyor.

İYİ GÜNLER DİLERİZ

Bir önceki yazımız olan SGK, nikâhsız yaşayanlara dokunmaz - 7 Eylül 2012 başlıklı makalemizde Ablam, Ali Bey ve Ali Tezel hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI