7 Şubat 2012 Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 7 Şubat 2012 Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 07 Şubat 2012 - 7:21

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor. (Saat: 16.00)

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR
-MHP, AKP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 11.00/11.15/12.50/13.30)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KABULÜ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara programının ardından İstanbul’a gidiyor ve Haliç Kongre Merkezi’nde Irak Başbakan Yardımcısı Salih Mutlak’ı kabul ediyor. (Saat: 17.00)

-GRUP BAŞKANVEKİLLERİNDEN “İÇTÜZÜK” GÖRÜŞMESİ
-Parti grup başkanvekilleri, Meclis İçtüzük Değişikliği Teklifi üzerinde bir uzlaşı yolu bulmak amacıyla TBMM’de bir araya geliyor. (Saat: 14.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu sözlü soruları yanıtlıyor.
-İçtüzük Değişikliği Teklifi de üzerinde uzlaşma sağlanması durumunda Genel Kurul’da görüşülecek. (Saat: 15.00)

-TÜRKİYE-KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ İŞ FORUMU
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi 1. İş Forumuna katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN BAĞIŞ BELÇİKA’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel’de çeşitli temaslarda bulunuyor, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Komisyonu yetkilileriyle bir araya geliyor. (Saat: 11.15)

-“ENERJİ ALTYAPI GÜVENLİĞİ PROJESİ” RAPORU TOPLANTISI
-Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu’nun “Kritik Enerji Altyapı Güvenliği Projesi Sonuç Raporu” sunum toplantısı, Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştiriliyor. (Saat: 09.30)

-BAYKAL KENT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR
-Tiyatro sanatçısı Baykal Kent’in cenazesi, Şişli Camii’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Ortaköy Mezarlığı’nda toprağa veriliyor.(Saat. 15.00)

-ATALAY, KOZİNOĞLU’NUN İDDİALARINA YANIT VERDİ “RESMİ KAYITLARA İNTİKAL ETMİŞ BİLGİ BULUNMAMAKTA”
-Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybeden eski MİT’çi Kaşif Kozinoğlu’nun iddiasına ilişkin resmi kayıtlara intikal etmiş herhangi bir bilginin bulunmadığını bildirdi.

-25 YIL ÇALIŞAN MEMURUN EMEKLİ İKRAMİYESİ 32 BİN TL
-CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl’ün soru önergesini yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, lise mezunu olup 25 yıl görev yapan bir memur emeklisine ödenebilecek emekli ikramiyesi tutarının 32 bin 267,11 TL olduğunu açıkladı.
-Akgöl, “32 bin TL’ye ancak ucuz bir araba alınabilir. Eskiden emekli ikramiyesi ile insanlar bir ev alır, küçük bir dükkan açar bir de araba alırdı. Şimdi ancak eski bir araba alabilir. 32 bin liraya Ankara’da evin bir odası bile alınmaz” dedi.

-OYUN SEKTÖRÜNDE SANAL BİRİKİMİ REEL PARAYA ÇEVİRMEK BİLE MÜMKÜN
-İnfomag Dergisi’nde yayımlanan bir yazıda oyun sektörü ekonomik açıdan ele alınırken, sanal birikimi reel paraya çevirmenin bile mümkün olduğuna dikkat çekildi. Yazıda, mobil oyun pazarı büyüklüğünün 2014’te 12 milyar dolara ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin Sigortası Otomatik Yapılacak başlıklı makalemizde aktivasyon sistemi, Babalar ve bağ-kur hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI