7 Haziran 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 7 Haziran 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 07 Haziran 2012 - 9:55

-CUMHURBAŞKANI GÜL AĞRI’DA
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ağrı’da valiliği, belediyeyi, Garnizon Komutanlığı’nı ziyaret ediyor, Patnos’ta Sancak Tevdi törenine katılıyor, vatandaşlar ile bir araya geliyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni de ziyaret ediyor ve İbrahim Çeçen’e fahri doktora unvanı verilmesi törenine katılıyor. (Saat: 10.35/10.55/12.00/14.50/15.40/16.50/18.40/19.15)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN ÇANAKKALE’DE

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kabatepe’de Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’nin açılışını yapıyor, valiliği ziyaret ediyor ve Cumhuriyet Meydanı’nda toplu açılış törenine katılıyor.
-Programlara Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da eşlik ediyor. (Saat: 11.30/13.00/14.00)

-GÜNEY AFRİKA BİRİNCİ CUMHURBAŞKANI MOTHLANTHE TÜRKİYE’DE

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuk Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kgalema Mothlanthe ile Başbakanlık Merkez Bina’da bir araya geliyor.
-Başbakan Erdoğan, ortak basın toplantısının ardından Mothlanthe onuruna Resmi Konut’ta akşam yemeği veriyor. (Saat: 18.00/19.00/19.40)

-ERDOĞAN-KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ GELİŞMELERİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin terörün sona erdirilmesi ve Kürt sorununun çözümü konusunda hazırladığı yol haritası hakkında yaptığı görüşmeye ilişkin gelişmeler izleniyor.

-CHP PM TOPLANIYOR
-CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanıyor.
-PM Toplantısında, iç ve dış gelişmeler değerlendiriliyor. (Saat: 11.00)

-MECLİS GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda, Turist Rehberliği Meslek Kanunu Tasarısı görüşülüyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-AKP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/12.30/13.00/13.30/14.00/14.30)

-DARBE KOMİYONU DEMİREL’İ DİNLİYOR
-TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i, Ankara Güniz Sokak’ta bulunan evinde dinliyor. (Saat: 15.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, 2000-2006 yıllarında Almanya’da neo-Nazilerce işlenen cinayetler hakkında inceleme raporu görüşülüyor.
-TBMM Anayasa Komisyonu’nda, Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM KİT Komisyonu gündeminde, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş., Kalkınma Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Arıcak Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin hesapları bulunuyor.
-TBMM Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu’nda da YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya bilgilendirmede bulunuyor. (Saat: 10.00/10.30/10.30/11.30)

-TERÖRLE MÜCADELE KÜRESEL FORUMU

-Terörle Mücadele Küresel Forumu Koordinasyon Komitesi’nin İstanbul Conrad Otel’deki toplantısının açılışını, eşbaşkanlar Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton yapıyor.
-Toplantının ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 09.30/12.30)

-TÜRKİYE-AB SİYASİ DİYALOG TOPLANTISI

-Türkiye-AB Siyasi Diyalog toplantısı, İstanbul Four Seasons Otel’de gerçekleştiriliyor.
-Toplantıya, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB tarafından ise Yüksek Temsilci Catherine Ashton ile Genişlemeden ve Komşuluk Politikası Komiseri Stefan Füle katılıyor. (Saat: 16.00)

-YURTDIŞI TÜRKLER SİVİL TOPLUM BULUŞMASI

-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından organize edilen “Yurtdışı Türkler Sivil Toplum Buluşması” toplantısının JW Marriot Otel’deki açılışında konuşuyor.
-Bekir Bozdağ, toplantının, yurtdışında yaşayan vatandaşların genel sorunları oturumuna katılıyor.
-Toplantıda Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da bulunuyor. (Saat: 10.00/14.00/16.30)

-BABACAN-CLINTON GÖRÜŞMESİ

-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile İstanbul Conrad Otel’de görüşüyor. (Saat: 11.15)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ BURSA’DA
-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, basın yayın il müdürlüğünün açılış törenine katılıyor.
-Başbakan Yardımcısı Arınç, Merinos Atatürk Kongre Kültür Sarayı’nda düzenlenen “Anadolu Basını Özendirme Yarışması” ödül töreninde bulunuyor, bir hastane ile Sağlık Parkı’nın açılışını yapıyor.
-Arınç ayrıca yılın gazetecileri ödül törenine katılıyor. (Saat. 11.30/14.00/17.00/18.00/19.00)

-KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE SEMPOZYUMU

-Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Sheraton Oteli’nde “İnsan Hakları Standartlarının Etkin Uygulanması Bağlamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” sempozyumunun açılışına katılıyor. (Saat: 09.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Pendik Belediyesi’nin düzenlediği “Şampiyon, Çocuk Yaşta Keşfedilir” adlı projenin tanıtım toplantısına katılıyor. (Saat: 13.30)

-BAKAN YILDIRIM DENİZLİ VE MERSİN’DE
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Denizli’de Pamukkale Üniversitesi mezuniyet ile fahri doktora törenine katılıyor.
-Bakan Yıldırım, Mersin’de de Uluslararası Akdeniz Ticareti ve Liman Kentler Kongresi ile Özel Erdemli Yıldırım Han İbrahim Gül okulları açılışına katılıyor. (Saat: 10.00/14.00/16.00)

-BAKAN ÇELİK İSTANBUL’DA

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İstanbul Ceylan İntercontinental’da ekonomi gazetecileri ile kahvaltıda bir araya geliyor.
-Bakan Çelik, Başakşehir ve Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerinin açılışına katılıyor. (Saat: 09.30/14.00/16.00)

-BAKAN ÇAĞLAYAN İSTANBUL VE MERSİN’DE

-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul’da düzenlenen “Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü 2012 İkili İş Görüşmeleri”nin açılış seremonisine katılıyor.
-Bakan Çağlayan, 3. Uluslararası Akdeniz Ticareti ve Liman Kentleri Kongresi’nde ve özel ilköğretim okulunun açılışında bulunuyor. (Saat: 09.30/14.00/16.00)

-BAKAN YILDIZ’IN PROGRAMI

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Güney Afrika Cumhuriyeti Enerji Bakanı Elizabeth Dipuo Peters ile makamında görüşüyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN GÜNAY RUSYA’DA

-Kültür ve Turizm Bakanı Günay, St. Petersburg Devlet Servis ve Ekonomi Üniversitesi’nin kendisine vereceği fahri doktora unvanı için düzenlenen törene katılıyor.

-HASAN ERDOĞAN YÜCE DİVAN’DA
-Yüce Divan sıfatıyla toplanan Anayasa Mahkemesi’nde, Yargıtay 6. Hukuk Dairesi eski Başkanı Hasan Erdoğan’ın yargılanmasına devam ediliyor. (Saat: 10.00)

-2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DEĞERLENDİRMESİ

-Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2011-2012 eğitim öğretim yılını değerlendirmek amacıyla basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00)

-BEKLENTİ ANKETİ

-Merkez Bankası, Haziran ayı birinci dönem Beklenti Anketini açıklıyor. (Saat: 14.30)

-İNŞAAT İŞGÜCÜ GİRDİ ENDEKSLERİ

-TÜİK, 2012 yılı 1. dönem İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-TİCARET VE HİZMET ENDEKSLERİ
-TÜİK, 2012 yılı 1. dönem Ticaret ve Hizmet Endeksleri verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN KIRMIZI BÜLTEN AÇIKLAMASI: 937 ŞAHIS KIRMIZI BÜLTEN İLE ARANIYOR
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, son 10 yılda bin 235 adet “Kırmızı Bülten” talebinin değerlendirilmek üzere İnterpol Genel Sekreterliğine gönderildiğini belirterek, “Olumlu değerlendirilen bin 181’i ile ilgili Kırmızı Bülten yayımlanmıştır. Aranan şahısların yakalanması, vefat etmesi, zaman aşımı ve davanın kaldırılması gibi sebepler nedeniyle 244 şahsa ait bülten iptal edilmiş olup hali hazırda 937 şahıs Kırmızı Bülten ile aranmaktadır” dedi.

-PSİKOLOJİK DANIŞMAN KADIOĞLU: “KARNE, ÇOCUĞUNUZA VERDİĞİNİZ DEĞERE, SEVGİYE VERİLEN NOT DEĞİLDİR”
-2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı tamamlanıyor. İlköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci yarın karne heyecanı yaşayacak. Psikolojik Danışman Dolunay Kadıoğlu, karnenin, velilerin çocuklarına verdikleri değere, sevgiye verilen not olmadığını belirterek, “Düşük karne notu alan öğrencilerin velilerinin çocuklarına yaklaşımı onların derslerden tamamen soğumalarına neden olabilir” dedi.

Bir önceki yazımız olan İki ev de 100 m2 ama birinin KDV’si 360 kat fazla - 7 Haziran 2012 başlıklı makalemizde 1 HAZİRAN’DAN ÖNCEKİ RUHSAT, Ayni ve DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI