6 Şubat 2012 Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 6 Şubat 2012 Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2012 - 10:40

-KORE CUMHURBAŞKANI MYUNG-BAK TÜRKİYE’DE
-Kore Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunuyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Myung-bak’ı Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılıyor. Gül, konuk Cumhurbaşkanı ile bir araya geliyor ve heyetlerarası görüşmelerde bulunuyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, anlaşmaların imza töreninin ardından Myung-bak ile ortak basın toplantısı düzenliyor.
-Gül, Myung-bak onuruna Çankaya Köşkü’nde bir akşam yemeği veriyor. (Saat: 10.45/11.00/11.30/12.35/19.30)

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK’İN PROGRAMI
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk Ocakları Derneği Genel Başkanı Nuri Gürgür ve beraberindeki heyeti kabul ediyor.
-TBMM BAŞKANI Çiçek, Güney Kore Cumhurbaşkanı Myung-Bak Lee ile görüşüyor. (Saat: 14.30/16.20)

-FATİH PROJESİNİN BAŞLATILMASI TÖRENİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi’nde düzenlenen FATİH (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi’nin Başlatılması Törenine katılıyor.
-Törene, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılıyor. (Saat: 13.00)

-AKP MYK TOPLANIYOR
-AKP MYK, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, parti genel merkezinde toplanıyor. (Saat: 15.00)

-CHP MYK TOPLANIYOR
-CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanıyor.

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM’de bir basın toplantısı düzenliyor.
-MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da Meclis’te basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.30/12.00)

-TÜRKİYE-KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ İSTANBUL’DA TOPLANIYOR
-Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi 1. İş Forumu İstanbul Four Seasons Otel’de yapılıyor.
-Foruma, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanı sıra, Türkiye ve Körfez ülkelerinden çok sayıda Bakan, üst düzey yönetici ve iş dünyası temsilcileri katılıyor. (Saat: 15.00)

-ENERJİ BAKANLIĞI’NDA İMZA TÖRENİ
-Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ile Güney Kore’nin SK ve KOSEP firmaları arasında Afşin-Elbistan’daki kömür sahaları ile mevcut kömür santrallerinin rehabilitasyonuna ilişkin mutabakat zaptı imzalanıyor.
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Güney Kore Bilgi Ekonomisi Bakanı Hong Sukwoo’nun da katılacağı imza töreni bakanlıkta düzenleniyor. (Saat: 17.15)

-DERS ZİLİ ÇALIYOR
-2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı başlıyor. Bugün çalacak ilk zilin ardından ilköğretim ve ortaöğretim okullarında okuyan yaklaşık 17 milyon öğrenci ders başı yapıyor.

-4/C AİHM’E TAŞINDI
-Aralarında TEKEL işçilerinin de bulunduğu 44 bin 4/C’li sözleşmeli personelin sorunu AİHM’e taşındı. Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN), 4/C statüsünü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) götürdü.

-MERKEZ BANKASI: İŞSİZLİĞİN GERİLEMESİNDE İNŞAAT SEKTÖRÜ BAŞ AKTÖR
-Merkez Bankası, istihdamda son dönemde gözlenen iyileşmenin sektörler geneline yayılan bir gelişme olmadığını vurguladı. Merkez Bankası, işsizlik oranlarının kriz öncesi hızlı büyüme dönemlerinin dahi altına inmesinde inşaat ve toplum hizmetleri gibi yurt içi kredi koşullarına duyarlı veya kamu sektörü ile göreli olarak daha yakın ilişkisi olan sektörlerdeki istihdam artışlarını etkili olduğuna işaret etti.

-TÜRKİYE HAMMADDE İTHALATINA 173.1 MİLYAR DOLAR AKITTI
-Dış ticaret açığının yüzde 47.7 artışla 105.9 milyar dolara ulaştığı 2011 yılında, Türkiye’nin hammadde ithalatı yüzde 31.7 artışla 173.1 milyar doları aştı. 2011 yılında 135 milyar dolara ulaşan toplam ihracat, hammadde ithalatının ancak yüzde 77.9’unu karşılayabildi.

-KİMYACILAR İHRACATTA GÖZÜNÜ ZİRVEYE DİKTİ
-TOBB Türkiye Kimya Sanayi Meclisi Başkanı Timur Erk, kimya sektöründeki ihracatın, 2011 yılında 16.5 milyar dolara yaklaştığını belirterek ihracatta ikincilik koltuğu ile yetinmek istemediklerine dikkat çekti.

-TÜM SAĞLIK-SEN’DEN CUMHURBAŞKANI GÜL’E MEKTUP: ADALET İSTİYORUZ
-Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, sağlık çalışanları için ayrıcalık beklemediklerini, maaşlarının emsallerinin seviyesine çıkarılmasını ve sabit olarak ödenmesini, yani “adalet” istediklerini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Çek Kanununu Onaylandı başlıklı makalemizde Abdullah GüL, Çek Kanunu ve çek kanunu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI