6 Haziran 2012 Çarşamba Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 6 Haziran 2012 Çarşamba Gündem
Paylaş
Tarih : 06 Haziran 2012 - 10:05

-ERDOĞAN-KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP Genel Merkezi’nde bir araya geliyor.
-CHP Lideri Kılıçdaroğlu, terör ve Kürt sorunu konusunda partisinin çözüm önerisini Başbakan Erdoğan’a iletiyor. (Saat: 15.30)

-KIRGIZİSTAN BAŞBAKANI TÜRKİYE’DE

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunan Kırgızistan Başbakanı Omurbek Babanov ve beraberindeki heyeti Tarabya Köşkü’nde kabul ediyor.
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, konuk Başbakan Babanov’u TBMM’de kabul ediyor.
-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Babanov onuruna öğle yemeği veriyor. (Saat: 11.30/16.30/14.30)

-“TİCARET MÜŞAVİRLERİ KONFERANSI”

-2. Ticaret Müşavirleri Konferansı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ekonomi Bakanlığı’nda gerçekleştiriliyor.
-Konferansta, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik de konuşma yapıyor. (Saat: 09.30/12.45/16.30/17.30)

-TİM GENEL KURULU
-Türkiye İhracatçılar Meclisi Olağan Genel Kurulu, Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştiriliyor.
-Genel Kurul’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı katılıyor. (Saat: 11.30)

-DÜNYA EKONOMİK FORUMU

-Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) ikinci gününde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı konuşma yapıyor. (Saat: 09.00)

-MECLİS GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda, CHP’nin Dışişleri Bakanı hakkında verdiği gensoru önergesi görüşülüyor.
-Genel Kurul gündeminde, Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı da bulunuyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ve BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/12.30/13.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nda, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM KİT Komisyonu, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü hesaplarını görüşmek üzere toplanıyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, Türkiye İnsan Hakları Kurumu Kanunu Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu gündeminde, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı bulunuyor.
-TBMM Dışişleri Komisyonu ile TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu da gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanıyor. (Saat: 10.30/10.30/10.30/11.00/11.00/14.30)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ’IN KABULÜ

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, makamında Foto Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu’nu kabul ediyor. (Saat: 12.00)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI BOZDAĞ’IN PROGRAMI

-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılan öğrencilerle bir araya geliyor. (Saat: 10.00)

-EĞİTİMDE KALİTE YÖNETİMİ UYGULAMALARI TOPLANTISI

-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Başkent Öğretmenevi’nde Milli Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları 8. paylaşım toplantısı ve ödül törenine katılıyor. (Saat.09.30)

-İSVEÇ BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONU

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İsveç Bağımsızlık Günü kutlamaları programı kapsamında düzenlenen resepsiyona katılıyor. (Saat: 19.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA

-AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CNR EXPO’daki 19. Uluslararası İş Makineleri Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na katılıyor.
-Bakan Bağış, Ortaköy’deki Avrupa Birliği Bakanlığı Ofisi’nde, Harvard Üniversitesi Kokkalis Yönetici Eğitim Programı katılımcıları ve program heyetine resepsiyon veriyor. (Saat: 11.30/20.00)

-BAKAN KILIÇ’IN KABULÜ
-Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, makamında Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ve milli takımını kabul ediyor. (Saat: 12.40)

-BAKAN YILDIRIM İSTANBUL’DA
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Fatih Üniversitesi öğrencileriyle söyleşiye katılıyor, Üsküdar-Çekmeköy metro hattının temelini atıyor. (Saat: 10.00/14.00)

-DSP LİDERİ TÜRKER’İN GÖRÜŞMESİ
-DSP Genel Başkanı Masum Türker, parti genel merkezinde Türkçe Olimpiyatları için Türkiye’de bulunan dünya gençlerinden bir grup ile bir araya geliyor. (Saat: 15.00)

-YENİ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN ORTAKLAR TÜRKİYE TOPLANTISI

-Türkiye ile ABD arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için 2011 yılında çalışmalarına başlayan “Partners for a New Beginning” (Yeni Bir Başlangıç İçin Ortaklar-PNB) Türkiye toplantısı, İstanbul Hilton Convention Center’da gerçekleştiriliyor. (Saat: 10.30)

-İÇİŞLERİ BAKANI: PERSONEL SAYISI İKİ YILDA 24 BİN KİŞİ ARTTI

-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde Emniyet Hizmetleri Sınıfı personel sayısının son iki yıl içerisinde 24 bin 100 kişi artarak 232 bin 122 kişiye ulaştığını bildirdi.

-YABANCILAR YILIN İLK 5 AYINDA İMKB’DE 53.1 MİLYAR DOLARLIK İŞLEM HACMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

-Yabancıların İMKB’de yaptıkları işlemlerin hacmi yılın ilk 5 ayında geçen yılın eş dönemine göre yüzde 21 azalarak 53.1 milyar dolar oldu. 2011 yılının ilk 5 ayında 1.5 milyar dolar net satımla sonuçlanan yabancı işlemleri bu yılın aynı döneminde 1.9 milyar dolarlık net alım olarak gerçekleşti.
-Yabancıların İMKB’de yaptıkları işlemlerin hacmi Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16.2 oranında azalarak 10 milyar 559.9 milyon dolar oldu. 2011 yılı Mayıs’ta 592.1 milyon dolar net satımla sonuçlanan yabancı işlemleri, bu yıl aynı dönemde 493 milyon dolarlık net satım olarak gerçekleşti.

-YABANCILARIN BORSA’DAKİ İŞLEMLERİNİN YÜZDE 85.3’Ü 20 ŞİRKETİN HİSSESİNDE GERÇEKLEŞTİ

-Yabancıların 2012 yılı Mayıs’ta İMKB’de yarattıkları 10.6 milyar dolarlık işlem hacminin yüzde 85.3’ü, 20 şirketin hissesinde gerçekleşti. Yabancıların İMKB’de en fazla işlem gerçekleştirdikleri 20 şirketin hisse senetlerindeki toplam 9 milyar dolarlık işlem, 422.2 milyon dolar net satımla sonuçlandı.

-YENİ ARAŞTIRMA:”EGZERSİZ, DEPRESYON BELİRTİLERİNİ AZALTMIYOR”

-İngiltere’de yapılan yeni bir araştırmada, fiziksel aktivitenin depresyon belirtilerini ortadan kaldırmadığı savunuldu.

Bir önceki yazımız olan Antalya, Aydın Balıkesir ve İzmir - 6 Haziran 2012 başlıklı makalemizde AKTİF-PASİF ORANI, Antalya ve Aydın Balıkesir ve İzmir hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI