4B Ödeme Dökümü

Ana Sayfa » Sosyal Güvenlik Kurumu » 4B Ödeme Dökümü
Paylaş
Tarih : 17 Aralık 2013 - 13:56

4B ÖDEME DÖKÜMÜ

 

4B Ödeme dökümü konusunda artık çok detaylı uğraşlar gerekmiyor, vergi dairelerinin kapısınıda aşındırmanıza hiç gerek yok. Halk arasında Bağ-kurdiye bilinen konu aslında 4B’dir. 4B Hizmet dökümü diğer anlamıyla 4B Bağ-kur dökümü anlamına gelmektedir. Kısaca 4B Ödeme dökümü konusunu sizlere basit şekilde açıklamaya çalışalım. Sağlık hizmetlerinden faydalanmak için ya da emekli olabilmek için sigorta primi ödemek gerekmektedir. Sigorta kurumlarına ödenen primlerin takibide bir o kadar önemlidir. Bağ-kur kapsamında sigortalıların sigorta kollarından olan malüllük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yanında cenaze masrafları karşılığı toptan ödeme ve sosyal yardım zammı da verilmektedir. Eğer kurumunuz Bağ-kur ise 4B Ödeme dökümü gün sayınızı, primlerinizin yatırılma tarihlerini sıralı bir şekilde öğrenmek için kullanılabilir. Bu işlemi iki şekilde yapabilirsiniz. 4B Ödeme dökümünüzü şifresiz öğrenme ve 4B Hizmet Dökümünü Şifreli öğrenmek için izlemeniz gereken yollar aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.
Şifresiz 4B Ödeme Dökümü

 

Yukarıda detayları anlatılan 4B Ödeme Dökümü konusunu, Şifresiz 4B Ödeme Dökümü şeklinde yapabilmeniz için gerekli işlem adımları aşağıda anlatılmıştır.

 

1- Yazının altında bulunan Şifresiz 4B Ödeme Dökümü Linkine tıklayınız.

2- Açılacak olan sayfada sizden istenen kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra Sorgula butonuna tıklayınız.

3- Sağ tarafta yer alan bölümdeki “Hizmet Bilgisi” bölümüne tıklayınız. Daha sonra Bağkurlu olduğunuzdan “Hizmet Bilgisi 4B” olan bölüme tıkladığınızda Sistemde Kayıtlı bilgileriniz görüntülenecektir.

 

Şifresiz 4B Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ.

E-Devlet Üzerinden 4B Ödeme Dökümü

 

Yukarıda detayları anlatılan 4B Ödeme Dökümü işlemlerini E-Devlet şifreniz ile yapmak istiyorsanız aşağıdaki işlem adımlarını takip edebilirsiniz.

 

1- Aşağıda verilen E-Devlet 4B Ödeme Dökümü için verilen linke tıklayınız.

2- Açılan sayfada Kimliğimi Doğrula butonuna tıklayınız.

3- Yönlendirildiğiniz sayfada T.C Kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yapınız.

4- Yönlendirilecek sayfada 4B Ödeme dökümü ile ilgili Sistemde kayıtlı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

E-Devlet 4B Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Risk değerlendirmesi yapmayana ağır ceza - 17 Aralık 2013 başlıklı makalemizde iş sağlığı güvenliği, Risk Değerlendirmesi ve risk değerlendirmesi cezaları hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları
2014 Yılı Gelirlerine Uygulanmak Üzere Belirlenen İndirim ve İstisna Tutarları

285 Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği  30.12.2013 Tarihli ve  28867 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete’de Yayımlanmıştır. 2014 yılı gelirlerine

15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?
15 Yıl ve 3600 Günle Kıdem Tazminatı Alanlar Çalışabilir Mi?

15 YIL VE 3600 GÜNLE KIDEM TAZMİNATI ALANLAR ÇALIŞABİLİR Mİ? I. GİRİŞ Kıdem tazminatı konusu, 1475 sayılı eski İş Kanununun 14. maddesinde

Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi
Performans Nedeniyle İş Sözleşmesinin Feshi

PERFORMANS NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ 4857 sayılı İş Kanunumuzun hayatımıza getirdiği en köklü değişimlerden biri iş sözleşmesinin

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI