4 Şubat 2012 Cumartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Mevzuat » 4 Şubat 2012 Cumartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 04 Şubat 2012 - 8:46

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, Hilye-i Şerif Sergisi’ni ziyaret ediyor ve Büyük Dua (Cevşen) Konseri’ne katılıyor. (Saat: 19.00/20.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Conrad Otel’de sanatçı dernekleri ile bir toplantı gerçekleştiriyor. Kılıçdaroğlu, programını tamamlamasının ardından Ankara’ya hareket ediyor. (Saat: 14.00)

-48. MÜNİH GÜVENLİK KONFERANSI
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Almanya’da, 48. Münih Güvenlik Konferansına katılıyor ve çeşitli temaslarda bulunuyor.

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AKP Kartal İlçe Kongresi ve Tuzla İlçe Kongresi’ne katılıyor. (Saat: 13.00/15.00)

-BAKAN YILDIZ BOLU’DA
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, EPDK ve ELDER tarafından Büyük Abant Otel’de düzenlenen Elektrik Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri 5. Sektör toplantısına katılıyor. (Saat: 09.00)

-BAKAN EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da çeşitli temas ve incelemelerde bulunuyor, işçi sendikaları temsilcileri ile bir araya geliyor. (Saat: 10.30)

-BAKAN ÇELİK YALOVA’DA
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AKP Yalova Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi’ne katılıyor. (Saat: 14.00)

-KAR YAĞIŞI MARKETLERİN SANAL SİPARİŞİNİ YÜZDE 150 ARTIRDI
-Kar yağışıyla birlikte sokağa çıkmakta zorlanan vatandaşların sanal ortamda yaptığı alışveriş yüzde 150 oranında artış gösterdi. Türkiye genelinde 40 market zincirinin oluşturduğu alışveriş sitesine günde gelen 500 sipariş, karla birlikte günde 2 bine çıkarken, en yoğun talep gıda ve temizlik ürünleri ile elektrikli ısıtıcı, kaşkol, eldiven gibi kışlık ürünlere geldi.

-SOĞUK HAVANIN VURDUĞU “SEBZE-MEYVE” FİYATLARINDA “20 GÜNDE” TOPARLANMA BEKLENİYOR
-Soğuk havanın etkisiyle donarak piyasada bulunması güçleşen ve fiyatları yüzde 50 artan bazı sebze-meyve fiyatlarının 20 günde toparlanması bekleniyor. İstanbul ve Antalyalı halciler, bazı yaş sebze-meyve fiyatlarında yüzde 50 oranında düşüş olabileceği öngörüsünde bulundu.

-OKULLAR 6 ŞUBAT’TA AÇILIYOR
-2011-2012 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatili sona eriyor. İlköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci 6 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak.

-PROF. DR. TUNCER’DEN HAYVANSEVERLERE KUDUZ UYARISI
-Veteriner Hekimler Derneği Yönetim Kurulu Genel Başkanı Prof. Dr. Şakir Doğan Tuncer, evcil hayvanlardan bulaşabilecek kuduz riskine dikkat çekerken, kuduz belirtilerinin, başlangıçta 1-4 gün süren yüksek ateş iştahsızlık, yorgunluk, huzursuzluk ve çırpınma nöbetleriyle başladığını, bunu ağrılı kas kasılmaları ve felcin izlediğini aktardı.

Bir önceki yazımız olan 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği (Sıra No: 5) başlıklı makalemizde 2012 merkezi yönetim bütçe uygulaması, Dil ve maliye bakanlığı tebliği hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 293)
Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 293)

2 Ekim 2016 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 29845 TEBLİĞ Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan: GELİR VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ (SERİ

Milli Emlak Genel Tebliği (Sıra No: 296)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sıra No: 368)
Milli Emlak Genel Tebliği (Sıra No: 296)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sıra No: 368)

30 Nisan 2015 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 29342 TEBLİĞ Maliye Bakanlığından: MİLLİ EMLAK GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 296)’NDE DEĞİŞİKLİK

Vergi Usul Kanunu Sirküleri/76 (Kurumlar Vergisi Beyannamesi Süre Uzatımı)
Vergi Usul Kanunu Sirküleri/76 (Kurumlar Vergisi Beyannamesi Süre Uzatımı)

T.C. MALİYE BAKANLIĞI Gelir İdaresi Başkanlığı   VERGİ USUL KANUNU SİRKÜLERİ/76   Konusu: 2014 Hesap Dönemine Ait Kurumlar Vergisi

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI