31 Mayıs 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 31 Mayıs 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 31 Mayıs 2012 - 10:58

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve beraberindeki SGK heyetini Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 10.00/11.00)

-CUMHURBAŞKANI GÜL İSTANBUL’DA

-Cumhurbaşkanı Gül, Tarabya Köşkü’nde Somali Cumhurbaşkanı Şerif Şeyh Ahmed, Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri K. Museveni, Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh, Burundi Devlet Başkanı Pierre Nkurunziza ile görüşüyor, Yemen Başbakanı Muhammed Salim Muhammed Basendwah ve beraberindeki heyeti kabul ediyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul Sanayi Odası’nın 60. kuruluş yılı kutlama yemeğine katılıyor. (Saat: 14.00/15.00/16.00/17.00/18.00/20.00)

-BM MEDENİYETLER İTTİFAKİ İŞTİRAKÇİLER FORUMU

-BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu, İstanbul’da gerçekleştiriliyor.
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Conrad Otel’de yapılan foruma ve bu kapsamda verilen öğle yemeğine katılıyor.
-Başbakan Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, Burundi Devlet Başkanı Pierre Nkurunziza, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustan Minnihanov, Brezilya Devlet Başkan Yardımcısı Michel Temer, Yemen Başbakanı Muhammed Salim Muhammed Basendwah ve Lübnan Başbakanı Necip Mikati ile ayrı ayrı görüşüyor. (Saat: 10.30/13.00/14.45/15.30/16.15/17.15/18.15/19.00/20.00)

-CHP’DEN ÇİÇEK’E ZİYARET
-CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i makamında ziyaret ediyor. Ziyaretin ardından açıklama yapılıyor. (Saat: 11.30)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN ULUSA SESLENİYOR
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ulusa sesleniş konuşması yapıyor. (Saat: 19.30)

-TMMOB GENEL KURULU

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocatepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen TMMOB 42. Olağan Genel Kurulu’na katılıyor.

-MECLİS GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurul’da, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu Başkanı Halide İncekara, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geliyor.
-CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 09.45/11.00/11.30/12.00/13.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Adalet Komisyonu’nda, Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı görüşülürken, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda, Uluslararası Yasal Yükümlülükler ve Türkiye konulu sunum ele alınıyor.
-TBMM Çevre Komisyonu, Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı’nı değerlendirmek üzere toplanırken, TBMM Üstün Yetenekli Çocukları Araştırma Komisyonu’nun gündeminde, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın bilgilendirmesi bulunuyor.
-TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nda da Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu Tasarısı görüşülürken, TBMM İçişleri Komisyonu ise Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısını ele almak üzere toplanıyor. (Saat: 10.30/10.30/10.30/11.30/12.00/14.00)
-TBMM KİT Komisyonu gündeminde de Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile T.H. Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş. hesapları bulunuyor. (Saat: 10.30/14.00)

-İSTANBUL SOMALİ KONFERANSI

-2. İstanbul Somali Konferansı, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
-Konferansa, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, katılıyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN YILDIRIM İZMİR’DE

-Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’de, Afrika Sivil Havacılık Konferansı’na, KİTVAK-9 Eylül Üniversitesi Hasta Yakınları Konukevi protokol törenine ve Posta Gazetesi Ege eki 10. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılıyor. (Saat 10.00/15.00/19.30)

-TÜRKİYE-TATARİSTAN TİCARET VE YATIRIM FORUMU
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul Çırağan Oteli’nde gerçekleştirilen Türkiye-Tataristan Ticaret ve Yatırım Forumu’na katılıyor. (Saat: 10.00)

-ANSİAD 19. AKDENİZ TOPLANTISI
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Antalya Ramada Plaza Otel’de düzenlenen Antalya Sanayici İşadamları Derneği 19. Akdeniz toplantısına katılıyor. (Saat: 19.30)

-“DANİMARKA’NIN DÖNEM BAŞKANLIKLARINDA TÜRKİYE’DE NELER DEĞİŞTİ KONFERANSI”

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Danimarka AB Bakanı Nicolai Wammen ile İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsü’nde gerçekleştirilen, “Danimarka’nın 2002 ve 2012 AB Dönem Başkanlıkları Arasında Türkiye’de Neler Değişti?” konulu konferansa katılıyor. (Saat: 15.30)

-KATAR ENERJİ BAKANI TÜRKİYE’DE

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çırağan Sarayı’nda, Katar Enerji ve Sanayi Bakanı Muhammed Bin Salih El Sada ile bir araya geliyor ve basın açıklaması yapıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN DİNÇER’İN PROGRAMI

-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Yenimahalle’de, Mehmet Akif İnan İlköğretim Okulu açılış törenine katılıyor.
-Bakan Dinçer, Şereflikoçhisar’da da Milli Eğitim Bakanlığı-Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı “Mutlu Aile Mutlu Türkiye’ pilot proje çalışması kapanış törenine katılıyor, Aile Danışma Merkezi ile Öğretmen Destek Servisi’ni ziyaret ediyor ve Tuz Gölü’nde incelemelerde bulunuyor. (Saat: 09.30/11.30/12.45/13.00)

-BAKAN ŞAHİN İSVİÇRE’DE

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Komitesi’nin 60. oturumuna katılmak üzere İsviçre’nin Cenevre kentine gidiyor.

-MALEZYA SAĞLIK BAKANI TÜRKİYE’DE
-Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda, Malezya Sağlık Bakanı Dato’Sri Liow Tiong Lai ile bir araya geliyor. (Saat: 12.00)

-DIŞ TİCARET İSTATİSTİKLERİ

-TÜİK, Nisan ayı Dış Ticaret İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-İÇ BORÇLANMA STRATEJİSİ
-Hazine Müsteşarlığı’nın, Haziran-Ağustos dönemine yönelik 3 aylık İç Borçlanma Stratejisini açıklaması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Vergi ödemesinde mahsup sırası - 31 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Aranan yaş dolmadan emekli olmak mümkün değil, Ekrem Sarısu ve Emekli hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI