31 Mart 2012 Cumartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 31 Mart 2012 Cumartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 31 Mart 2012 - 12:29

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’na katılacak.
-Başbakan Erdoğan, Lübnan Marunileri Patriği Beşara Rai ve beraberindeki heyet ile Suriye muhalefetinin temsilcilerini ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 10.30/12.00/12.45)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN ULUSA SESLENİYOR

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ulusa sesleniş konuşması yapıyor. (Saat: 19.30)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU ANTALYA’DA
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya’da çeşitli açılışlara katılıyor, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ve CHP Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. (Saat: 11.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu, CHP’nin Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında verdiği gensoruyu görüşmek üzere toplanıyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk ve BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı yapıyor. (Saat: 13.00/13.30/14.30)

-TÜRKİYE KAMU-SEN “20. YIL TEŞKİLAT BULUŞMALARI”
-Türkiye Kamu-Sen tarafından, konfederasyona bağlı sendikaların temsilcilerinin katılımıyla Antalya’da “20. Yıl Teşkilat Buluşmaları” toplantısı yapılıyor.
-Toplantıya, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN YILDIRIM ANTALYA VE BALIKESİR’DE
-Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Antalya’da 19. Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri’ne, Balıkesir’de de Balıkesir Körfez Havalimanı yeni terminal binasının temel atma törenine katılıyor. (Saat: 09.30/14.00)

-BAKAN YILDIZ AMASYA’DA
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AKP Amasya İl Kongresi’ne katılıyor, Valiliği ve Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. (Saat: 10.30)

-BAKAN EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da AKP İl Kadın Kolları Kongresi’ne ve fidan dikim törenine katılıyor. (Saat: 14.00/15.30)

-DSP LİDERİ TÜRKER İSTANBUL’DA
-DSP Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nda “Son Dış Politika Gelişmeleri Çerçevesinde Türkiye Ekonomisi” konulu bir konuşma yapıyor. (Saat: 10.00)

-İSTANBUL’DA “ADALET İÇİN” MİTİNGİ
-Alevi Bektaşi Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu başta olmak üzere, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevi Kültür Dernekleri ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı gibi bir çok Alevi kuruluşu, “Sivas katliamı davasına” ilişkin İstanbul Kadıköy’de “Adalet İçin” mitingi düzenliyor. (Saat: 12.00)

-YGS YARIN YAPILACAK
-Üniversiteye girişte uygulanan birinci aşama sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yarın yapılacak. Üniversite eğitimi almak isteyen yaklaşık 1 milyon 800 bin öğrencinin başvurduğu YGS’ye girecek adayların, nüfus cüzdanlarındaki fotoğrafın güncelliğini yitirmemiş olması ve nüfus cüzdanlarında TC kimlik numarası bulunması gerekiyor.

-İNTERNETTE TARÇIN ÇILGINLIĞININ ARTARAK DEVAM ETMESİ UZMANLARI KAYGILANDIRIYOR
-Uzmanlar, ABD’de gençler arasında popüler olan bir kaşık dolusu tarçının bir dakika ağızda tutulmaya çalışıldığı “cinnamon challenge” oyununun ağızda ve boğazda kuruluğa, öksürüğe ve kusmaya neden olduğuna, boğazı tahriş ettiğine, nefes alıp vermeyi zorlaştırdığına dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Emekli maaşı nasıl artırılır? - 30 Mart 2012 başlıklı makalemizde Aysun, Emekli maaşı ve emekli maaşı artırtmak hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI