30 Nisan 2012 Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 30 Nisan 2012 Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 30 Nisan 2012 - 14:24

-MGK TOPLANIYOR
-Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplanıyor.
-MGK’ya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile kurul üyesi bakanlar ve kuvvet komutanları katılıyor.
-Kurul toplantısında, iç ve dış gelişmeler değerlendiriliyor. (Saat: 13.30)

-ÇİÇEK’TEN PARLAMENTO MUHABİRLERİNE ZİYARET

-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Parlamento Muhabirleri Derneği’ni ziyaret ediyor. (Saat: 11.00)

-CHP’LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meridien Otel’de CHP’li belediye başkanları ile kahvaltıda bir araya geliyor, il ve ilçe başkanları ile de bir toplantı yapıyor. (Saat: 08.30/12.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı yapıyor. (Saat: 11.30/12.00)

-YARIN 1 MAYIS
-1 Mayıs, yarın başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok ilde kutlanacak.
-Sendikalar, 1 Mayıs kutlamaları için son hazırlıklarını tamamlarken, kutlamaların yoğunlaşacağı İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinde alınan güvenlik önlemleri artırılıyor.

-TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ İLK TOPLANTISI

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında, bakanlıkta, kamu görevlilerinin 2012-2013 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek “Toplu Sözleşme Görüşmeleri”nin ilk toplantısı yapılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ÇAĞLAYAN DUBAİ’DE
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti kapsamında, çeşitli temaslarda bulunuyor ve Dubai Emirliği’nde yapılan 2’nci Yıllık Yatırım toplantısının karşılama resepsiyonuna katılıyor.

-ALTIN KALEM ÖDÜL TÖRENİ

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hilton Oteli’nde yapılan Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin “Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” törenine katılıyor. (Saat: 20.00)

-1. MARMARA VE KARADENİZ KONFERANSI
-Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 1. Marmara ve Karadeniz Konferansı’na katılıyor. (Saat: 09.45)

-SURİYE GELİŞMELERİ
-Suriye’deki olaylar ile bu ülkeden Türkiye’ye yönelik gerçekleştirilen nüfus hareketlerine ilişkin gelişmeler izleniyor.

-DIŞ TİCARET İSTATİSTİKLERİ

-TÜİK, Mart ayı Dış Ticaret İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-BİTKİSEL ÜRÜN FİYATLARI VE ÜRETİM DEĞERİ

-TÜİK, 2011 yılı Bitkisel Ürün Fiyatları ve Üretim Değeri verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

Bir önceki yazımız olan İşte yeni sistemin detayları başlıklı makalemizde Ali Babacan, Bakanlar Kurulu ve Bireysel Emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI