30 Mart 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 30 Mart 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 30 Mart 2012 - 9:46

-CUMHURBAŞKANI GÜL TOBB’DA
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TOBB Birlik Merkezi’nde, TOBB Yönetim Kurulu toplantısına katılıyor. (Saat: 11.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İZMİR’DE
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de çeşitli açılış törenlerine katılıyor, Ege Üniversitesi öğrencileri ile buluşuyor, Tepecik’te Roman vatandaşlar ile bir araya geliyor, ziyaretler gerçekleştiriyor ve programını tamamlamasının ardından Antalya’ya hareket ediyor. (Saat: 10.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşülmesine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/14.00)

-HURŞİT KEMAL CANTÜRK İÇİN TBMM’DE TÖREN
-Eski bakanlardan Hurşit Kemal Cantürk için TBMM’de cenaze töreni düzenleniyor. Cantürk, törenin ardından son yolculuğuna uğurlanıyor. (Saat: 12.00)

-KKTC SU TEMİNİ PROJESİNİN KKTC AYAĞI BAŞLATILIYOR
-KKTC’nin su ihtiyacını karşılayacak olan KKTC Su Temini Projesi’nin 2. adımı olan Geçitköy Barajı’nın temeli, KKTC Cumhurbaşkanı Devril Eroğlu, KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla atılıyor.
-Bakan Eroğlu, KKTC programı kapsamında görüşmeler gerçekleştiriyor ve “Su ve Medeniyet” adlı konferansa katılıyor. (Saat: 11.00)

-“YAYGIN DİN EĞİTİMİ SEMPOZYUMU”
-Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Rixos Otel’de “Yaygın Din Eğitimi Sempozyumu” düzenleniyor.
-Sempozyumun açılışını, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez yapıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ÇELİK İMZA TÖRENİNDE
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İNTES ile İŞKUR arasında yapılacak olan “Mesleki Eğitim İşbirliği” protokolü imza törenine katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN EKER ANTALYA’DA
-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu “Uluslararası Buğday, Un ve Ekmek Kongre ve Sergisi”ne katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN YILDIRIM İSTANBUL VE ANTALYA’DA
-Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’da, İnternetin Ekonomik ve Sosyal Etkileri Paneline ve Tuzla Belediyesi Dijital Kütüphane açılış törenine katılıyor.
-Bakan Yıldırım, Antalya’da da Antalya Havalimanı 2. terminal ve taksi yolları açılış törenine katılıyor. (Saat: 09.30/14.30/17.00)

-SGK’DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
-Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar, makamında, sağlık alanından yaşanan suiistimallerin önlenebilmesi amacıyla 1 Nisan’da başlatılacak olan Risk Odaklı Denetim Modeli çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunuyor. (Saat: 10.30)

-DIŞ TİCARET İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, Şubat ayı Dış Ticaret İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-EVLENME VE BOŞANMA İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2011 yılı 4. dönem Evlenme ve Boşanma İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-BORÇ VERİLERİ
-Hazine Müsteşarlığı, 2011 yılı 4. döneme ait Türkiye Net Dış Borç Verileri ve Türkiye Dış Borç Verileri ile 2012 yılı 1. döneme ait Toplam Kamu Net Borç Verileri ve Hazine Garantili Dış Borç Verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-PARA ARZI 700 MİLYAR TL’YE YÜKSELDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 9-16 Mart haftasında 5 milyar 882 milyon TL artarak 699 milyar 884.3 milyon TL’ye yükseldi.

-YGS PAZAR GÜNÜ YAPILACAK
-Üniversiteye girişte uygulanan birinci aşama sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan Pazar günü yapılacak. Üniversite eğitimi almak isteyen yaklaşık 1 milyon 800 bin öğrencinin başvurduğu YGS’ye girecek adayların, nüfus cüzdanlarındaki fotoğrafın güncelliğini yitirmemiş olması ve nüfus cüzdanlarında TC kimlik numarası bulunması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Ev sahipleri için kira gelir beyannamesi bu gece sona eriyor. başlıklı makalemizde Beyanname, Bu Gece ve Damga hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI