3 Mayıs 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 3 Mayıs 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 03 Mayıs 2012 - 11:32

-YILIN EN İYİ HABER GÖRÜNTÜLERİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
-Haber Kameramanları Derneği’nin Uluslararası Yılın En İyi Haber Görüntüleri Yarışması Ödül Töreni, Ankara Rixos Otel’de gerçekleştiriliyor.
-Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu katılıyor. (Saat: 19.00)

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’li Senatörler Carl Levin, Jack Reed ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i de Çankaya Köşkü’nde kabul ederek, haftalık görüşmesini gerçekleştiriyor. (Saat: 11.00/15.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL’DA

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde 5. İstanbul Moda Hazır Giyim Konferansı’na katılıyor ve Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Sekreteri Vicente G. Loscartales’i kabul ediyor. (Saat: 10.00/13.00)

-CHP MYK TOPLANIYOR
-CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplanması bekleniyor.

-MHP LİDERİ BAHÇELİ AÇILIŞTA
-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da, Türkgücü Ülküspor Kulübü “Devlet Bahçeli Sosyal Tesisleri”nin açılış törenine katılıyor. (Saat: 12.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, Tapu Kanunu ve Kadastro Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı görüşülüyor. Genel Kurul gündeminde, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Hakkında Kanun Tasarısı da bulunuyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, AKP Kütahya Milletvekili İdris Bal, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve CHP Kocaeli Milletvekili Hilal Kaplan, ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/13.00/13.30/14.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Dilekçe Komisyonu gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanırken, TBMM KİT Komisyonu gündeminde Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü ile TCDD ve bağlı ortaklıklarının hesapları bulunuyor. (Saat: 10.30/10.30/14.00)
-TBMM İçişleri Komisyonu’nda, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti İle Libya Geçiş Hükümeti Arasında Libya Ulusal Polisinin Eğitimine ve Kapasite Geliştirmesine İlişkin İşbirliği Konulu Mutabakat Muhtırasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğu Hakkında Kanun Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nda, Türkiye Bilişim Derneği temsilcilerinin; “Türkiye’de ve Dünyada Bilişim Politikaları” konulu sunum yapılıyor.
-TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu da gündemindeki konuları ele ala almak üzere toplanırken, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ise Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanun Tasarısı Alt Komisyon Raporu görüşülüyor. (Saat: 11.00/12.00/14.30/15.00)

-AFET VE ACİL DURUM YÜKSEK KURULU
-“Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu” Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın başkanlığında, AFAD’da toplanıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN BAĞIŞ’IN PROGRAMI
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, makamında Avrupa Parlamentosu Bütçe Komisyonu üyeleri ile bir araya geliyor, Polonya Büyükelçiliği’nde de Polonya Cumhuriyeti Milli Günü resepsiyonuna katılıyor.
-Bağış’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından “Avrupa Günü” konseri düzenleniyor, konserin ardından da bir resepsiyon veriliyor. (Saat: 18.30/19.15/20.00)

-BAKAN ŞİMŞEK MALATYA’DA
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Malatya’da 24. Dünya Sürekli Denetim ve Raporlama Sempozyumu’na katılıyor, valiliği ve belediye başkanlığını ziyaret ediyor. (Saat: 09.15/10.30/11.00)

-BAKAN DİNÇER’İN KABULÜ
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, makamında Londra 2012 Olimpiyatlarında Türkiye adına meşale taşıyacak olan Şeydanur Kabasakal’ı kabul ediyor. (Saat: 14.30)

-SUDAN TARIM BAKANI TÜRKİYE’DE
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunan Sudan Tarım ve Sulama Bakanı Abdulhalim İsmail Al Nutafi ile bir araya geliyor. (Saat: 15.00)

-“MEDYA VE MADEN İŞÇİLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ”
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ankara Güvenpark’ta “Medya ve Maden İşçileri Fotoğraf Sergisi’ne katılıyor. (Saat: 13.30)

-ENFLASYON AÇIKLANIYOR
-TÜİK, Nisan ayına ait Tüketici ve Üretici Fiyatları Endeksi verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-DENİZ FENERİ SAVCILARI YARIN HAKİM KARŞISINDA
-Deniz Feneri soruşturmasından el çektirilen Ankara Cumhuriyet Savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz yarın hakim karşısına çıkacak. Savcılar, Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nde, görevde yetkiyi kötüye kullanma suçundan yargılanacaklar.

4/C STATÜSÜNDEKİ ÇALIŞANLAR SENDİKA KURUYOR
-Hükümetin özelleştirme politikaları sonucu çalıştıkları kurumların özelleştirilmesi nedeniyle işlerinden ayrılmak zorunda kalan ve farklı kurumlarda 4/C statüsünde çalışmak zorunda bırakılan emekçiler sendika çatısı altında örgütlenmek için girişimlere başladı. Sözleşmeli, 4/C Çalışanlar Derneği (SÖZ-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Börekçi, 4/C statüsündeki çalışanları sendika çatısı altında toplamak için gereken hazırlıkları tamamladıklarını açıkladı.

Bir önceki yazımız olan -En başarılı bürokrat olan TÜİK başkanı İşsizliği Düşürdü...--HAZİNE'YE ÇAĞRI--Restoranlarda işçi-işveren ilişkileri - 2 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Ali Tezel, Birol ve Dolu hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI