3 Eylül 2012 Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 3 Eylül 2012 Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 03 Eylül 2012 - 12:29

– CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ

 
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Botswana Dışişleri Bakanı Phandu Skelemani ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nu ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 13.30/14.30)

-ADLİ YIL BAŞLIYOR
-Adli yıl, törenle açılıyor. Açılış törenine TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, siyasi parti temsilcileri ile yüksek yargı organlarının başkan ve üyeleri katılıyor.
-Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’inde ilk kez katılacağı adli yıl açılış töreninde Yargıtay Başkanı Ali Alkan ile Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Berra Besler birer konuşma yapıyor.
-Jw Marriott Otel’de düzenlenen törende yapılacak açılış konuşmalarının ardından Anıtkabir ziyaret ediliyor. (Saat: 10.00/14.30)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN NUCEYFİ İLE GÖRÜŞÜYOR
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Ulusal Meclis Başkanı Usame Nuceyfi ile
Başbakanlık Merkez Bina’da görüşüyor. (Saat: 12.30)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ, VİETNAM MİLLİ GÜNÜNE KATILIYOR
-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vietnam’ın 67. Milli Günü nedeniyle Swiss Otel’de düzenlenen resepsiyona katılıyor. (Saat: 19.00)

-BAKAN ÇELİK ŞANLIURFA’DA

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Siverek’e bağlı Tutumlu köyünde barış yemeğine katılıyor. (Saat: 12.00)

-BAKAN ŞAHİN LONDRA’DA
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Londra’daki Paralimpik Oyunları’nda mücadele edecek milli sporcuları izleyecek. (Londra)

-BAKAN BAĞIŞ TÜRKAK TOPLANTISINA KATILIYOR
-Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) Yönetim Kurulu toplantısına katılıyor. (Saat: 13.00)

-BAKAN BAYRAKTAR İTALYA’DA

-Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, BM HABITAT örgütünün Napoli’de düzenlediği 6. Dünya Şehircilik Forumu’nda Türkiye’yi temsil ediyor.

-BAKAN ÇAĞLAYAN KOSOVA BAŞBAKAN YARDIMCISI İLE GÖRÜŞÜYOR
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kosova Sanayi ve Ticaret Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mimoza Kusari-Lila ile görüşüyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN YIDIZ TÜRKMENİSTAN’DA

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta temaslarına devam ediyor. Bakan Yıldız, Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov ve Türkmenistan, Azerbaycan’ın Enerji Bakanları, Avrupa Birliği Enerji Komiseri Oettinger ile dörtlü toplantıya katılıyor

-KÜLTÜR BAKANI GÜNAY ALTIN ELMA ÖDÜL TÖRENİNE KATILIYOR

-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dünya Turizm Yazarları ve Gazeteciler Federasyonu’nun Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Altın Elma” ödül törenine katılıyor. (Saat: 14.30)

-CHP’Lİ TOPRAK SAZAK VE PALANDÖKEN’İ ZİYARET EDİYOR
-CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, önce Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Emin Sazak’ı, ardından Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret ediyor. (Saat: 11.00/14.00)

-AĞUSTOS AYI ENFLASYONU AÇIKLANIYOR
-Türkiye İstatistik Kurumu, bugün Ağustos ayı Tüketici Fiyatları Endeksi ve Üretici Fiyatları Endeksi verilerini açıklıyor. (Saat:10.00)

-CHP İSTANBUL’DAKİ TOPLU ULAŞIMA YAPILAN ZAMMI YARGIYA TAŞIYOR

-CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşıma yaptığı yüzde 50’lik zamla ilgili dilekçeyi Yenibosna’daki Bölge İdare Mahkemesi’ne verecek. (Saat: 10.00)

-25 BİN 4/C’Lİ ÇALIŞANA “İŞ SONU TAZMİNATI” MÜJDESİ
-Ankara 17. İdare Mahkemesi, 657 sayılı Yasanın 4/C maddesine göre çalışan personelin iş sonu tazminatının gelir vergisinden muaf tutulmasına ve fazla çalışma ücretinin tazminata dahil edilmesine karar verdi.

Bir önceki yazımız olan Anonim şirketlerde elektronik ortamda genel kurul III - 3 Eylül 2012 başlıklı makalemizde Anonim, Anonim şirketlerde elektronik ortamda genel kurul ve Ekrem hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI