29 Mayıs 2012 Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 29 Mayıs 2012 Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 29 Mayıs 2012 - 10:37

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR
-MHP, AKP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 11.00/11.15/12.50/13.30)

-SAYIŞTAY’IN 150. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Sheraton Otel’de gerçekleştirilen Sayıştay’ın 150. kuruluş yıl dönümü kutlama törenine katılıyor.
-Kutlamalar kapsamında Sayıştay Başkanı Recai Akyel başkanlığındaki heyet Anıtkabir’i ziyaret ediyor. (Saat: 09.15/10.30)

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN PROGRAMI
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Uruguay Büyükelçisi Diana Espino De Papantonakis, Sierra Leone Büyükelçisi Muhammed B. Fofana ve Jamaika Büyükelçisi Wayne McCook ile ABD’li Senatör Richard J. Durbin’i Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul ediyor.
-Gül, yeni atanan büyükelçileri de kabul ederken, Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen resepsiyona katılıyor. (Saat: 14.30/16.15/17.15)

-FATİH CAMİİ AÇILIYOR
-Restorasyonu tamamlanan İstanbul Fatih Camii’nin açılışı bugün gerçekleştiriliyor.
-Açılışa, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez katılıyor. (Saat: 17.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL’DA

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Emsey Hospital Hastanesi açılışına ve Üsküdar Belediyesi Kandilli Geleneksel El Sanatları Merkezi açılış törenine katılıyor. (Saat: 15.00/18.30)

-MECLİS GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım milletvekillerinin sözlü sorularını yanıtlıyor.
-Genel Kurul gündeminde, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi bulunuyor. (Saat: 15.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu gündeminde, Kişisel Verilerin Korunması Kanun Tasarısı ile Ulusal Bilgi Güvenliği Kanun Tasarısı çalışmaları hakkındaki sunum, Siber Suç Sözleşmesi ile ilgili çalışmalar hakkındaki sunum ve Uluslararası Yargı Ağı Projesi’ne ilişkin sunum bulunuyor.
-TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu’nda da kalkınma ajanslarının genel faaliyetleri ile bu ajansların üstün yetenekli çocukların eğitilmesi ve istihdamında üstlenebilecekleri görevlerle ilgili olarak Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Asım Balcı bilgilendirmede bulunuyor.
-KİT Komisyonu’nda da İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve İstanbul Altın Borsası hesapları ele alınıyor. (Saat: 15.15/15.15/15.15/15.30)

-BAKAN BAĞIŞ’IN PROGRAMI
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ankara Hotel Monec’de gerçekleştirilen “Avrupa Birliğine Uyum Sürecinde AB Fonlarına İlişkin Usulsüzlük ve Dolandırıcılıkla Mücadele Konulu TAIEX Eğitim Semineri”ne ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, AP Başkanı Martin Schulz’a verilen fahri doktora unvanının takdim törenine katılıyor. (Saat: 10.30/15.00)

-SUDAN İNSAN KAYNAKLARI BAKANI TÜRKİYE’DE

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, makamında, Sudan İnsan Kaynakları Geliştirme Bakanı Abdeen Mohammed Sharif ile bir araya geliyor. (Saat: 16.30)

-SİBER KALKAN TATBİKATI AÇILIŞ TÖRENİ

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştirilen Siber Kalkan Tatbikatı açılış törenine katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ERGÜN İSTANBUL’DA

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, VİKO Endüstriyel Tesisleri’nde, VİKO Ar-Ge Merkezi açılışına katılıyor. (Saat: 15.00)

-BAKAN DİNÇER İMZA TÖRENİNDE
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ekonomi Bakanlığı’nda, Türkiye-Yeni Zelanda Karma Ekonomik ve Ticaret Komitesi 9. Dönem toplantısı mutabakat zaptı imza törenine katılıyor. (Saat: 10.00)

-MEMURUN ZAM ORANI BELLİ OLUYOR
-Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, Devlet Personel Başkanlığı’nda, memurların 2012-2013 yıllarına ilişkin zam oranlarını belirlemek üzere son toplantısını yapıyor. (Saat: 12.00)

-PARA POLİTİKASI KURULU
-Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Mayıs ayı toplantısını gerçekleştiriyor.

-HANEHALKI YURTİÇİ TURİZM ARAŞTIRMASI
-TÜİK, 2011 yılı 4. dönem Hanehalkı Yurtiçi Turizm Araştırması verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-HAC KURALARI ÇEKİLİYOR

-Diyanet İşleri Başkanlığı’nda, Başkan Mehmet Görmez’in katılımıyla hac kura çekimi gerçekleştiriliyor. (Saat: 10.00)

-MALİYE BAKANI’NDAN “ZAM” AÇIKLAMASI

-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarında yapılan artışların, devletin mali imkanları, memleketin ekonomik gelişmesi, genel geçim şartları ile yıllık enflasyon oranları göz önünde bulundurulmak suretiyle tespit edildiğini bildirdi.

-TÜKETİCİ “HEMEN” SATIN ALDI, “SONRA ÖDERİM” DEDİ
-Tüketici, kredi kartında taksite yöneldi. Tüketicinin 18 Mayıs itibarıyla 59.5 milyar TL düzeyine ulaşan kredi kartı borçlarının yüzde 48.5’ini taksitli, yüzde 51.5’ini ise taksitsiz borçlar oluşturdu. Son 1 yılda kredi kartı harcamaları yüzde 29 artarken, taksitli harcamalar yüzde 39.6, taksitsiz harcamalar ise yüzde 29.2 oranında arttı.
-Vatandaşın bankalara borcu artmaya devam etti. 18 Mayıs itibarıyla tüketicinin “kredi ve kredi kartı borcu” toplamı son 1 yılda 40 milyar 315 milyon TL artışla 234 milyar 489 milyon TL’ye ulaştı. Tüketici kredileri bu dönemde 27 milyar TL artışla 730.3 milyar TL’ye ulaşırken, kredi kartı borçları ise 13.3 milyar TL artışla 59 milyar 457 milyon TL oldu.

Bir önceki yazımız olan Bağımsız denetçisini ikna edemeyen şirketlerin işi zor - 29 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde ahmet yavuz, Anonim ve Bağımsız denetçisini ikna edemeyen şirketlerin işi zor hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI