29 Mart 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 29 Mart 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 29 Mart 2012 - 10:01

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i Çankaya Köşkü’nde kabul ederek, haftalık olağan görüşmesini gerçekleştiriyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Maruni Patriği Beşara Rai ve beraberindeki heyeti de Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor. (Saat: 15.00/16.30)

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK’İN KABULÜ

-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türk-Amerikan İşadamları Derneği Genel Başkanı Uğur Terzioğlu’nu TBMM’de kabul ediyor. (Saat: 15.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İRAN’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyareti kapsamında çeşitli temaslarda bulunuyor ve Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile bir araya geliyor.

-4+4+4 TEKLİFİ GENEL KURUL’DA
-TBMM Genel Kurulu’nda, 4+4+4 teklifinin görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-4+4+4 PROTESTOLARI
-Eğitim Sen, 4+4+4’e karşı ülke çapında başlattığı iş bırakma eylemini sürdürüyor. Türkiye genelinde Ankara’ya gelen Eğitim Sen üyeleri, dün olaylı geçen eylemlerin ikinci gününde de alanlara iniyor.
-Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu da Milli Eğitim Bakanlığı önünde 4+4+4’ü protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması yapıyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda, Afet Sigortaları Kanun Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM Adalet Komisyonu’nda, Adli Sicil Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Alt Komisyonu, Sami Herman, İshak İbrahimzadeh, Güler Apaydın ve Selma Balcı’yı dinliyor.
-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ile TBMM KİT Komisyonu da toplanıyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/13.00/14.30)

-EROĞLU-HRİSTOFYAS GÖRÜŞMESİ
-KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Kıbrıs müzakereleri kapsamında Lefkoşa ara bölgede bir araya geliyor.

-AP’DE TÜRKİYE RAPORU OYLANIYOR
-Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten’in kaleme aldığı Türkiye raporuna ilişkin karar tasarısı, AP Genel Kurulu’nda oylamaya sunuluyor.

-YENİ TÜRK TİCARET KANUNU MALATYA’DA TANITILIYOR
-“Şirketlere Yönelik Yeni Türk Ticaret Kanunu Tanıtım ve Bilgilendirme” toplantılarının beşincisi, Malatya’da gerçekleştiriliyor.
-Toplantıya, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu katılıyor.

-SOSYAL GÜVENLİK YÜKSEK DANIŞMA KURULU
-Sosyal Güvenlik Yüksek Danışma Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında toplanıyor. (Saat: 14.00)

-GÖZLER SURİYE’DE
-Suriye’deki karışıklık ve bu ülkeden Türkiye’ye yönelik devam eden nüfus hareketlerine ilişkin gelişmeler izleniyor.

-EMİNAĞAOĞLU YARGITAY’DA HAKİM KARŞISINA ÇIKIYOR
-Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun Yargıtay’da yargılanmasına devam ediliyor. Dinleme kayıtlarını açıkladığı gerekçesiyle hakkında hapis istemiyle dava açılan Eminağaoğlu, Yargıtay 4. Ceza Dairesi’nde hakim karşısına çıkıyor. (Saat: 15.00)

-DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖRMEZ MEMUR-SEN’DE
-Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Memur-Sen’i ziyaret ediyor. (Saat: 10.30)

-CHP’Lİ İNCE, AKP’Lİ TAYYAR’A MEYDAN OKUDU: GEL MECLİS KÜRSÜSÜNE ORADA HESAPLAŞALIM
-CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a, “Benim ona tavsiyem kaçak güreşme, Twitter’dan falan hakaret etme, gel Meclis kürsüsü orada. Gel Meclis kürsüsüne orada hesaplaşalım, yüreğin varsa, bilgin varsa, bunu tavsiye ediyorum” diye seslendi.

-ADALET BAKANI: SUÇ UNSURU TESPİT EDİLİRSE TÜRKÇE DIŞINDA BİR LİSANLA KONUŞULMASINA İZİN VERİLMEMEKTE
-Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkçe dışında konuşulan lisanla suç teşkil eden konuşmaların yapıldığı tespit edildiğinde, hükümlü veya tutuklunun, aynı kişiyle Türkçe dışında bir lisanla konuşmasına izin verilmediğini bildirdi.
-CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, hükümlü ve tutukluların yakınlarıyla yaptıkları telefon görüşmelerinde kurumun güvenliğini tehlikeye düşüren ve suç unsuru içeren konuşma bulunmadığı sürece görüşmeye müdahale edilmediğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Yeni TTK ve hapis cezası bombardımanı - 28 Mart 2012 başlıklı makalemizde Adeta, Ceza ve Durum hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI