28 Şubat Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 28 Şubat Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 28 Şubat 2012 - 7:18

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR
-MHP, AKP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçirdiği ikinci ameliyatın ardından ilk kez grup toplantısında konuşurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinde peş peşe yapılan kurultaylara ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 11.00/11.15/12.50/13.30)

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK’İN PROGRAMI
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Tören Salonu’nda, Hocalı katliamının 20. Yıl dönümü nedeniyle sanatçı Funda İyce Tuncel’in resimlerinden oluşan “Karabağ-Hocalı” konulu resim sergisinin açılışını yapıyor. (Saat: 17.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN GÖRÜŞMESİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Abu Dhabi Veliaht Prensi Şeyh Mohammed Bin Zayed Al Nahyan ile Merkez Bina’da bir araya geliyor. (Saat: 14.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, milletvekillerinin sözlü sorularını yanıtlıyor ve İntibak Yasası’nın görüşmelerine başlanıyor. (Saat: 15.00)

-MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU
-TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda, 4+4+4 teklifi için oluşturulan alt komisyon çalışmalarına başlıyor.
-Komisyon sendikalar, eğitim fakültesi dekanları ve eğitim ile ilgili dernekleri dinliyor. (Saat: 10.00)

-EROĞLU-HRİSTOFYAS GÖRÜŞMESİ
-KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, Kıbrıs sorununa ilişkin sürdürülen müzakereler çerçevesinde bir araya geliyor. (Saat: 10.00)

-ASYA’DA İŞBİRLİĞİ KONFERANSI
-Türkiye’nin 2010-2012 yılları için iki yıllık süreyle Dönem Başkanlığı’nı üstlendiği Asya’da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (AİGK/CICA) Özel Çalışma Grubu ile Kıdemli Memurlar Komitesi İstanbul’da toplanıyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN ŞAHİN’İN PROGRAMI
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Hilton Oteli’nde düzenlenen Türkiye Siyasi Kriterler İkinci Aşama Programına katılıyor. (Saat: 10.00)

-YASED GENEL KURULU
-Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin 31. Genel Kurulu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla İstanbul The Marmara Esma Sultan’da gerçekleştiriliyor. (Saat: 09.30)

-28 ŞUBAT’IN YILDÖNÜMÜ
-HAS Parti, 28 Şubat’ın yıldönümünde tankların yürütüldüğü Sincan’da “Tankın sesi değil, halkın sesi” sloganıyla “halk yürüyüşü” düzenliyor.
-HAS Parti, 28 Şubat’ın yıldönümüne ilişkin Ankara İlci Otel’de de bir panel gerçekleştiriyor. (Saat: 11.00/19.00)

-HANEHALKI YURTİÇİ TURİZM ARAŞTIRMASI
-TÜİK, 2011 yılı 3. Dönem Hanehalkı Yurtiçi Turizm Araştırması verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-“EĞİTİME DESTEK” PROTOKOLÜ
-“Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi” kapsamında, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel katılımıyla Elmadağ Belediye Başkanlığı adına Belediye Başkanı Gazi Şahin ile protokol imzalanıyor. (Saat: 11.30)

-BAKAN EROĞLU MEMLEKETİNE 5 YILDA 73 MÜJDE VERMİŞ
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2007-2011 yılları arasında memleketi Afyonkarahisar’a 73 müjde verdiğini açıkladı. Bakan Eroğlu, 2011 yılı sonu itibarıyla bunlardan 57’sinin gerçekleştiğini, 16’sının ise devam etmekte olduğunu söyledi.

-TÜRK ÖĞRENCİLERİN YURT DIŞINDA EĞİTİM MALİYETİ 1 MİLYAR DOLAR
-Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Özdemir İçin, Türkiye’den her yıl yurt dışına yaklaşık 50 bin öğrencinin eğitim için gittiğini ve bu öğrencilerin Türkiye’ye yıllık maliyetinin toplam 1 milyar doların üzerinde olduğunu söyledi.
-Yurtdışı’nda Türklerin daha çok yaşadığı bölgeleri tercih etmenin, avantajdan çok dezavantaj olduğunu ifade eden Özdemir İçin, “Yabancı dilini geliştirmek isteyen öğrencilere Türklerin yaşadığı yerlere gitmeyi ve Türk öğrencilerle aynı evde kalmayı tavsiye etmiyoruz” dedi.

-İŞ DÜNYASINDA “KAST SİSTEMİ” YIKILIYOR
-DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü ve İngiltere merkezli liderlik gelişim markası The Forton Group, Türkiye’de Nisan ayında “Yöneticilere Liderlik ve Koçluk” eğitimine başlayacak. Eğitim programı, her çalışanı bir “lider” olarak konumlandırarak, 21. yüzyıl iş dünyasındaki rekabet koşullarına hazırlıyor.
-Türkiye’nin içinde bulunduğu Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki şirketlerin büyük bölümü koçluk ve liderlik eğitimlerine yılda yaklaşık 69 milyon dolar harcıyor. Dünyada 47 bin 500 danışman koçluk ve liderlik eğitimi veriyor.

Bir önceki yazımız olan 27 Şubat Pazartesi Gündem başlıklı makalemizde 27 şubat gündem, 27 şubat pazartesi haberler ve Anadolu hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI