28 Mart 2012 Çarşamba Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 28 Mart 2012 Çarşamba Gündem
Paylaş
Tarih : 28 Mart 2012 - 11:07

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İRAN’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile bir araya geliyor.

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NUN PROGRAMI
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ağabeyi vefat eden eski CHP milletvekili Eşref Erdem’e, Haymana’da taziye ziyaretinde bulunuyor.
-Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde “İslam Düşüncesi ve Demokrasi Kuramı Bağlamında Özgürlük ve Adalet” konulu konferansa katılıyor. (Saat: 10.30/18.00)

-4+4+4 TEKLİFİ GENEL KURUL’DA
-TBMM Genel Kurulu’nda, zorunlu eğitimi kademelendirerek 12 yıla çıkaran, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen kanun teklifi görüşülüyor. (Saat: 14.00)

-EĞİTİM SEN İŞ BIRAKIYOR

-Eğitim Sen, 4+4+4’e karşı ülke çapında başlattığı 2 günlük iş bırakma eylemine bugün başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkan Eğitim Sen üyeleri, Ankara’ya gelerek Eğitim Sen 1 ve 2 nolu şubeleri önünde toplanıyor ve eylemlerini başlatıyor. (Saat: 10.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00/12.30/13.00/13.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Dilekçe Komisyonu Ekmek İsrafı Hakkında Kurulan Alt Komisyon toplanıyor.
-TBMM Dışişleri Komisyonu’nda, çeşitli uluslararası anlaşmalar görüşülüyor.
-TBMM İnternet Kullanımını Araştırma Komisyonu’nda da TOBB Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri Meclisi’nin, bilişim sektörü ile ilgili sorunlar ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerileri konulu sunumu yapılıyor. (Saat: 10.30/11.00/13.15)

-AP’DE TÜRKİYE RAPORU GÖRÜŞÜLÜYOR
-Avrupa Parlamentosu AP Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten’in kaleme aldığı Türkiye raporu AP Genel Kurulu’nda görüşülüyor. Rapor, yarın Genel Kurul’da oylandıktan sonra nihai halini alacak.

-BAKAN ŞAHİN “KADINA ŞİDDET” KONFERANSINDA
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Turgut Özal Üniversitesi’nde, üniversitenin Münazara ve Diplomasi Kulübünün düzenlediği “kadına şiddet” konulu konferansa katılıyor. (Saat: 15.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “İstanbul’da Hatay Günleri” etkinliğine, Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı birinci teklif verme çağrısı kapsamında seçilen ve Türk yararlanıcıların yer aldığı projelerin tanıtım toplantısına katılıyor, Cenevre Üniversitesi öğrencilerinden oluşan heyetle bir araya geliyor. (Saat: 10.30/11.30/16.30)

-BAKAN EKER ANTALYA’DA
-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği’nin bahar toplantısı, Uluslararası Bahçe Bitkileri Topluluğu 11. Uluslararası Çiçek Soğanları ve Çok Yıllık Otsular Sempozyumu ile Kadın Çiftçiler 9. Bilgi ve Proje Yarışmasına katılıyor. (Saat: 09.30/14.00)

-BAKAN EROĞLU’NUN KABULLERİ
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Küba’nın Ankara Büyükelçisi Jorge Quesada Concepcion ile Sırbistan’ın Ankara Büyükelçisi Dusan Spasojeviç’i kabul ediyor. (Saat: 10.45/11.30)

-GÖZLER SURİYE’DE
-Suriye’deki karışıklık ve bu ülkeden Türkiye’ye yönelik devam eden nüfus hareketlerine ilişkin gelişmeler izleniyor.

-SETA’DA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ RAPORU TANITIM TOPLANTISI
-Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Raporu tanıtım toplantısına katılıyor. (Saat: 11.00)

-ASO MECLİS TOPLANTISI
-Ankara Sanayi Odası Mart ayı Meclis toplantısı, bugün yapılıyor. (Saat: 09.45)

-İSO MECLİS TOPLANTISI
-İstanbul Sanayi Odası Mart ayı Meclis toplantısı, bugün gerçekleştiriliyor.
-Toplantıya, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın katılıyor. (Saat: 15.00)

-BİTKİSEL ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2011 yılına ait Bitkisel Üretim İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-UYUŞTURUCUYU KULLANMAK İÇİN BULUNDURMADA TEDBİR UYGULAMASI YARGITAY’A GELMEDEN ÇÖZÜLECEK
-Yargıtay, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma, kabul etme veya bulundurma suçlarından dolayı TCK’nın tedavi ve denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasında temyiz taleplerini kabul etmeyecek. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, artık kullanmak için uyuşturucu bulundurma suçunun temyiz yerine itiraz yoluyla yerel mahkemelerde çözülmesi gerektiğine hükmetti. Emsal niteliğindeki bu karar Yargıtay’da bekleyen binlerce dosyayı da etkileyecek.

-AKADEMİK ÇALIŞMALARIN ÜRÜNE DÖNÜŞMESİ VE TİCARİLEŞTİRİLMESİNDE LİDER İSTANBUL
-Türkiye genelinde akademik çalışmaların ürüne dönüşme ve ticarileştirilmesinde lider İstanbul oldu. TEPAV’ın araştırmasına göre 2010 yılında en fazla patent başvurusu yapılan il yüzde 42 pay ile İstanbul olurken, en fazla proje desteği alan ve toplam bilimsel yayın sayısına en fazla katkı yapan Ankara’nın patent başvurusundaki payı yüzde 10 düzeyinde kaldı.
-TEPAV’ın araştırmasına göre bilimsel yayın ve patent başvurusu sayısına illerin nüfusuna oranla bakıldığında, kişi başına düşen bilimsel yayın sayısı en yüksek il Ankara; kişi başına düşen patent başvurusu en yüksek il ise Manisa oldu.

Bir önceki yazımız olan Şirketler Yeni TTK'ya Ne Kadar Hazır başlıklı makalemizde Bilgi, Kurma ve Rapor hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI