27 Şubat Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 27 Şubat Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 27 Şubat 2012 - 7:22

-MGK TOPLANIYOR
-Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) Şubat ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında Çankaya Köşkü’nde yapılıyor.
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı toplantıda, KCK soruşturmasıyla birlikte patlak veren yargı-MİT arasındaki krizin ele alınması bekleniyor. (Saat: 13.30)

-CHP’DE İKİNCİ KURULTAY
-CHP 17. Olağanüstü Kurultayı, Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda toplanıyor.
-Dün gerçekleştirilen 16. Olağanüstü Kurultayın ardından bugün de 362 delegenin çağrısıyla toplanacak Kurultaya, parti içindeki muhalif isimlerin de katılması bekleniyor. (Saat: 10.00)

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK TÜRKİYE’YE DÖNÜYOR
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bazı temaslarda bulunmak üzere gittiği Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye dönüyor. (Saat: 06.30)

-BAKAN BAĞIŞ’IN PROGRAMI
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, makamında Estonya Büyükelçisi Aivo Orav ve Portekiz Büyükelçisi Luisa Bastos de Almeida’yı ayrı ayrı kabul ediyor.
-Bakan Bağış, Anadolu Gösteri Merkezi’nde AKP Ankara İl Başkanlığı Dışilişkiler Başkanlığı’nın düzenlediği “AB Sergisi Açılışı”na katılıyor. (Saat: 11.00/12.00/19.00)

-BAKAN YILMAZ GALA’DA
-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ahmed-i Hani’nin eseri Mem u Zin’den uyarlanan “Siya Mem u Zin” adlı dizinin Ankara’da yapılan galasına katılıyor. (Saat: 19.30)

-VOLKAN BOZKIR BOSNA HERSEK’TE
-Dışişleri Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Büyükelçi Volkan Bozkır, Bosna Hersek Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu’nun daveti üzerine gittiği Bosna Hersek’te çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunuyor.

-MHP’Lİ VURAL’IN BASIN TOPLANTISI
-MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.30)

-NECMETTİN ERBAKAN FOTOĞRAF SERGİSİ
-Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Kızılay Metrosu Sanat Galerisi’nde düzenlenen Necmettin Erbakan fotoğraf sergisinin açılışına katılıyor. (Saat: 11.00)

-KESK 8 MART PROGRAMINI AÇIKLIYOR
-KESK Kadın Birimi, konfederasyon genel merkezinde düzenleyeceği basın toplantısıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin mücadele programlarını açıklıyor. (Saat: 11.00)

-İLK AYDAN 26.1 MİLYAR TL HARCADIK
-Vatandaş 2012 yılı harcamalarına hızlı başladı. 2011 yılını yerli ve yabancı kredi kartlarıyla 293 milyar 819 milyon TL’lik harcama ile kapatan vatandaş yılın ilk ayında 26 milyar 127 milyon TL harcadı.
-Vatandaşa hızlı alışveriş yapma imkanı sunan mektup, telefonla sipariş ve e-ticaret yolu ile yılın ilk ayında yapılan harcama bir sene önceye göre yüzde 48.6 artarak 4.113 milyon TL’ye yükseldi.

-UÇAKLARDA SIVI YASAĞI BAŞLIYOR
-Uçakla seyahat edecek yolcuların, uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin bagajlarında taşıyabilecekleri sıvılarla ilgili yasak, 1 Mart’tan itibaren ilk etapta İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında başlıyor. Dış hat uçuşlarında daha önce başlatılan sıvı yasağı, 1 Nisan’dan itibaren ise tüm iç hat uçuşlarında uygulanacak.

Bir önceki yazımız olan SGK Para Cezalarına İndirim Geldi başlıklı makalemizde Dolu, Indirim ve işçi özlük dosyası hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI