24 Şubat 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 24 Şubat 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 24 Şubat 2012 - 7:21

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN PROGRAMI
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde Moldova Büyükelçisi Igor Bolboceanu’yu kabul ediyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Köşk’te Ankara’daki üniversitelerin tıp fakülteleri dekanları ile bir araya geliyor. (Saat: 14.30/15.30)

-ERDOĞAN-ÇİÇEK GÖRÜŞMESİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile İstanbul Ofisi’nde bir araya geliyor. (Saat: 17.00)

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK İSTANBUL’DA
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu’nun 68. toplantısına katılıyor.
-TBMM Başkanı Çiçek, akşam saatlerinde G-20 ülkeleri parlamento başkanları 3. toplantısına katılmak üzere Suudi Arabistan’a gidiyor.(Saat: 09.00)

-CHP’DE KURULTAYA DOĞRU
-CHP’de 26-27 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek Olağanüstü Kurultaya ilişkin gelişmeler izleniyor.

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, “Nur Serter’e yönelik saldırılar” konulu bir basın toplantısı düzenliyor.
-CHP İstanbul milletvekilleri Binnaz Toprak ve Oktay Ekşi ile CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, “Gazetecilere yönelik baskılar ve medya özgürlüğü” konulu basın toplantısı düzenliyor.
-BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan da Meclis’te bir basın toplantısı düzenliyor.
-MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, basın toplantısı düzenliyor. (Saat:10.30/11.00/13.00/13.30)

-ALİ BABACAN MEKSİKA’DA
-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türk-Meksika İş Konseyi toplantısında konuşuyor ve Uluslararası Finans Enstitüsünce düzenlenen konferansa katılarak akşam yemeğinin açılış konuşmasını yapıyor.

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul’daki makamında Avrupa Yahudi Parlamentosu’na Türkiye’den seçilen üyeler Cefi Kamhi ve Vital Denis Ojalvo Öner’i kabul ediyor. (Saat: 14.30)

-KUVEYT MİLLİ GÜNÜ RESEPSİYONU
-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ankara Swiss Otel’de, Kuveyt milli günü resepsiyonuna katılıyor. (Saat: 19.00)

-BAKAN ÇAĞLAYAN TRABZON GECESİ’NDE
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Sheraton Otel’de Trabzon Vakfı ile Trabzon Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Trabzon Gecesi”ne katılıyor. (Saat: 19.30)

-BAKAN GÜNAY KAZAKİSTAN’DA
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kazakistan’da TÜRKSOY Üyesi Kültür Bakanları Daimi Konseyi toplantısına katılıyor, TÜRKSOY Dönem Koordinatörü sıfatıyla konuşma yapıyor ve çeşitli temaslarda bulunuyor.

-BAKAN ÇELİK ARTVİN’DE
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Deriner Barajı Su Tutma Töreni’ne katılıyor ve İŞKUR toplum yararına çalışma programının açılışını yapıyor.
-Bakan Çelik, AKP Artvin Kadın Kolları Kongresi’ne katıldıktan sonra, sırasıyla Valilik, İŞKUR İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü’nü ziyaret ediyor. (Saat: 10.30/13.00/13.30/15.00/15.45/16.30)

-BAKAN DAVUTOĞLU TUNUS’TA
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Tunus’ta düzenlenen Suriye’nin Dostları Grubu Uluslararası Konferansı’na katılıyor.

-BAKAN DİNÇER ANTALYA’DA
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Silence Beach Resort Otel’de düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı’na katılıyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN EROĞLU ARTVİN VE RİZE’DE
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Artvin’de çeşitli ziyaretlerde bulunuyor ve AKP İl Kadın Kolları Kongresi’ne katılıyor.
-Bakan Eroğlu, ardından Rize Valiliği, Belediye Başkanlığı ve AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. (Saat: 10.30/13.00/13.30/15.00/17.15/18.00/18.30)

-BAKAN ŞAHİN’İN KABULÜ
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, makamında Avusturya İçişleri Bakanı Johanna Mıkl-Leıtner ve beraberindeki heyeti kabul ediyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ŞİMŞEK BATMAN’DA
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Malikane Restaurant’ta düzenlenen 2010 yılı Batman Vergi Rekortmenleri Plaket Töreni’ne katılıyor. (Saat: 13.00)

-BAKAN YILDIRIM KIBRIS’TA
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Yakındoğu Üniversitesi’nde
Düzenlenen KKTC e-Devlet Çalıştayı’na katılıyor.
-Bakan Yıldırım, Genç TV yeni hizmet binası ve çağrı merkezi açılış törenine katılıyor. (Saat: 10.00/15.00)

-BAKAN YILDIZ BURSA’DA
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çelik Palas Otel’de düzenlenen Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Bölge Toplantısı ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “Enerji Verimliliği İşbirliği Protokolü” imza törenine katılıyor.
-Bakan Yıldız, Merinos Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen Bursa İl Koordinasyon Toplantısı’na katıldıktan sonra, sırasıyla Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve AKP Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. (Saat: 09.00/13.00/15.00/17.00/17.30/18.00)

-BAKAN ŞAHİN ANTALYA’DA
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Antalya’da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunduktan sonra sokak basketbol turnuvası ve kadınlara özel aerobik kursuna katılıyor.
-Bakan Şahin, Lykia World Otel’de KAGİDER tarafından düzenlenen toplantıya katılıyor. (Saat: 15.45/16.20/17.00/17.30/19.30)

-YÖK BAŞKANI KONYA’DA
-Yülseköğretim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinsaya, Konya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Üniversiteler Bölge Toplantısı’na katılıyor. (Saat: 10.00)

-EMİNAĞAOĞLU, HAKİM KARŞISINA ÇIKIYOR
-İstanbul 34. Sulh Ceza Yargıcı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Özel Yetkili Mahkemelere hakaretten Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkıyor. (Saat: 09.00)

-TABİPLER BİRLİĞİ’NDE BASIN TOPLANTISI
-Türk Tabipler Birliği Genel Merkezi’nde “cezaevleri ve sağlık” konulu bir basın toplantısı düzenleniyor. (Saat: 11.00)

-KONUT SATIŞ İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, 2011 yılı 4. dönem konut satış istatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-SEKTÖREL GÜVEN ENDEKSİ
-TÜİK, Şubat ayı Sektörel Güven Endeksi verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPAN YABANCI VE VATANDAŞLAR
-Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ocak ayı Giriş-Çıkış Yapan Yabancı ve Vatandaşlar verilerini açıklıyor. (Saat: 11.00)

-VAN’DA DEPREMDEN SONRA TAKİPTEKİ KREDİLER ARTTI
-CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın soru önergesine Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın verdiği yanıt, Van’da 23 Ekim 2011 tarihinden sonra takipteki tüketici kredisi, takipteki kredi kartı tutarı, takipteki taşıt kredisi tutarının arttığını ortaya koydu.
-Babacan’ın verdiği bilgiye göre; 2011 Ekim’de takipteki tüketici kredisi tutarı 54 bin TL, Kasım’da 114 bin TL, Aralık’ta da 146 bin TL’ye yükseldi. Takipteki kredi kartı tutarı da Ekim’de 149 bin TL iken, Kasım’da 137 bin TL, Aralık’ta 167 bin TL’ye çıktı.

-TOBB ENERJİ MECLİSİ, DAĞITIM VE ÜRETİM ÖZELLEŞTİRMELERİNE HIZ VERİLMESİNİ İSTEDİ
-TOBB Enerji Meclisi temsilcileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci ile görüşmelerinde elektrik dağıtım ve üretiminde özelleştirmelere hız verilmesini istedi. Müsteşar Kilci bu konuda önemli adımlar atılmasına rağmen henüz istenilen noktada olmadıklarını ancak dengeli bir fiyat oluşumu ile özelleştirmeleri bir an önce bitirmeye amaçladıklarını kaydetti.

-PARA ARZI 687.7 MİLYAR TL’YE YÜKSELDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 3-10 Şubat haftasında 2 milyar 813.5 milyon TL artarak 687 milyar 672.6 milyon TL’ye ulaştı.

Bir önceki yazımız olan 23 Şubat 2012 Perşembe Gündem başlıklı makalemizde 23 perşembe gündem, 23 şubat gündem ve 23 şubat haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI