23 Şubat 2012 Perşembe Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 23 Şubat 2012 Perşembe Gündem
Paylaş
Tarih : 23 Şubat 2012 - 8:19

-KIŞ 2012 TATBİKATI
-Türk Silahlı Kuvvetleri’nin planlı tatbikatlarından Kış 2012 Tatbikatı, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde düzenleniyor.
-Tatbikata başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay da katılıyor. (Saat: 10.30)

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULÜ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde Birleşmiş Milletler Genel Kurul Başkanı Nasir Abdulaziz Al-Nasser ve beraberindeki heyeti kabul ediyor. (Saat: 18.30)

-CHP’DE TÜZÜK KOMİSYONU TOPLANTISI
-CHP çifte kurultaya hazırlanırken, 26 Şubat’taki Olağanüstü Kurultay öncesinde, parti genel merkezinde tüzük hazırlık komisyonu son toplantısını yapıyor. (Saat: 10.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulunda, uluslararası sözleşmeler görüşülüyor. (Saat: 13.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, “Deniz Feneri ve cevaplandırılamayan kirli ilişki suçlamaları” konulu bir basın toplantısı yapıyor.
-CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, “Tutuklu milletvekillerinin haklarını kullanamaması ve yasama görevlerinin yapılmasının engellenmesi” konulu bir basın açıklaması yapıyor.
-CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, “İnsan yaşamının değeri ve Dilovası” konulu bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Anayasa Komisyonu’nda yurtdışı seçmenlere ilişkin düzenlemeler görüşülüyor.
-TBMM Çevre Komisyonu’nda balinacılıkla ilgili uluslararası anlaşmalar görüşülüyor.
-TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda ise Yüksek Öğretim Kanunu ve Eğitimde 4+4+4 olarak bilinen düzenleme görüşülüyor. (Saat: 10.30/10.30/11.00)

-ALİ BABACAN’IN BASIN TOPLANTISI
-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Meksika’da katılacağı G-20 bakanlar toplantısına hareketinden önce, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.15)

-GÖREN GÖZ CİHAZLARI DAĞITIM TÖRENİ
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Cermodern Sanat Merkezi’nde düzenlenen Gören Göz Cihazları Dağıtım Töreni’ne katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN BAYRAKTAR’IN PROGRAMI
-Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Her yönüyle Trabzon etkinlikleri” açılış programına katılıyor.
-Törene, Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek de katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN DAVUTOĞLU İNGİLTERE’DE
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İngiltere Başbakanı’nın başkanlığında Londra’da yapılan 50 kadar ülke ve uluslararası örgüt temsilcisinin davet edildiği Somali konulu konferansa katılıyor.

-BAKAN EKER İTALYA’DA
-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, BM Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonunun Roma’daki merkezinde yapılan IFAD 35. Yönetim Konseyi toplantılarına katılıyor.

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen Küresel Sorunlar Platformu’na katılıyor ve “Türk Dış Politikası ve AB ile İlişkilerde 2012 Yılı” konulu konuşma yapıyor.
-Bakan Bağış, Divan Otel’de düzenlenen Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı’na katılıyor ve “Türkiye- AB İlişkileri: Müzakere Sürecinde Mevcut Durum” konulu bir konuşma gerçekleştiriyor.
-Bağış, Bilgi Üniversitesi’ndeki “Twice a Stranger” multimedya sergisi açılışına katılıyor ve Santral İstanbul’da “Küresel Sorunlar Platformu” Danışma Kurulu’nun, 68. Türkiye- AB Karma Parlamento Komisyonu katılımcıları onuruna akşam yemeği veriyor. (Saat: 10.00/15.00/18.30/20.00)

-BAKAN GÜNAY İSTANBUL’DA
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Hospitality Trends 2015 Semineri” ile Türk Kültürüne Hizmet Vakfının genel kurul toplantısına katılıyor. (Saat: 14.00/17.30)

-BAKAN YAZICI RİZE’DE
-Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Rize Sektörel Kalkınma Sempozyumu’na katılıyor. (Saat:10.00)

-BAKAN ŞAHİN AZERBAYCAN’DA
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul ediliyor ve mevkidaşı Ramil Usubov, Adalet Bakanı Fikret Memmedov ve Olağanüstü Haller Bakanı Kemalleddin Haydarov ile ayrı ayrı görüşüyor.
-Bakan Şahin, temaslarının ardından onuruna verilecek akşam yemeğine katılıyor.

-YÖNETMEN KURÇENLİ TOPRAĞA VERİLİYOR
-İstanbul’da vefat eden yönetmen ve senarist Yusuf Kurçenli’nin cenazesi, Beyoğlu’ndaki Atlas Sineması’nda düzenlenecek tören ve ikindi vakti Teşvikiye Camisi’nde kılınacak namazın ardından Yeni Ulus Mezarlığı’nda toprağa veriliyor. (Saat: 13.00/15.23)

-HOCALI KATLİAMI ANILIYOR
-Hocalı Katliamı, Dışişleri Bakanlığı Fatin Rüştü Zorlu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikle anılıyor.
-Katliam, İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu tarafından TBMM tören salonunda açılan resim sergisi ile de anılıyor. (Saat: 18.00)

-HASAN ERDOĞAN YÜCE DİVAN’DA
-Yüce Divan, ilk kez bir yargı mensubunu yargılıyor. Yüce Divan sıfatıyla toplanan Anayasa Mahkemesi’nde, Yargıtay 6. Hukuk Dairesi eski Başkanı Hasan Erdoğan’ın yargılanmasına devam ediliyor. Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak, tanık sıfatıyla ifade veriyor. (Saat: 10.00)

-MÜSİAD PERŞEMBE TOPLANTISI
-İMKB Başkanı İbrahim Turhan, MÜSİAD Genel Merkezi’nde düzenlenen MÜSİAD Perşembe Toplantısı’nın konuğu oluyor. (Saat: 10.00)

-İMKB’DE TOPLANTI
-İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), Yeni Türk Ticaret Kanunu uyarınca, Borsaya kote anonim ortaklıkların yapacakları genel kurullara elektronik yöntemle katılımın sağlanması konusunda düzenlenecek bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yapıyor. (Saat: 16.00)

-İMALAT SANAYİ KAPASİTE KULLANIM ORANI
-Merkez Bankası, Şubat ayı İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranlarını açıklıyor. (Saat: 14.30)

-REEL KESİMİN GÜVENİ BELLİ OLUYOR
-Merkez Bankası, Şubat ayı İktisadi Yönelim Anketi ve Reel Kesim Güven Endeksi verilerini açıklıyor. (Saat: 14.30)

-6 YILDIR TUTUKLU GAZETECİLERİN DURUŞMASI
-Yaklaşık 6 yıldır tutuklu yargılanan Atılım gazetesi genel yayın koordinatörü Sedat Şenoğlu, Atılım gazetesi yazarı Bayram Namaz ve Özgür Radyo eski genel yayın koordinatörü Füsun Erdoğan’ın duruşmaları Beşiktaş Adliyesinde görülüyor. (Saat: 10.00)

-EĞİTİM-SEN’İN BASIN AÇIKLAMASI
-Eğitim-Sen, İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nda yapılacak değişiklikle ilgili olarak TBMM Dikmen Kapısı önünde basın açıklaması yapıyor. (Saat: 10.30)

-İÇİŞLERİ BAKANI: ÖZEL HAREKAT DAİRESİ BAŞKANLIĞINDA 6 BİN 549 PERSONEL GÖREV YAPIYOR
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı Merkez ve taşra teşkilatında toplam 6 bin 549 personelin aktif görev yaptığını, özel harekat kurslarının dönemler halinde devam ettiğini açıkladı.

-DÜNYA TİCARET ÖRGÜTÜ: SON KRİZ 2001 SONRASI EKONOMİK REFORMLARIN DEĞERİNİ GÖSTERDİ
-DTÖ’nün Cenevre’de yapılan 5. Türkiye Gözden Geçirme çalışmalarında temel alınan sekreterya raporunda “Türkiye’nin bölgesel ve çift taraflı ticaret anlaşmalarına katılımı, ekonomide rekabetin gelişmesine katkıda bulundu fakat ticaret rejimine karışıklık getirdi, ekonomisini daha açık hale getirmek için çoktaraflı çabalar üzerinde potansiyel olumsuz etkisi oldu” denildi.
-Rapordan: “Son krize karşılık verirken güçlü bir bankacılık sektörü ve iyi bir mali pozisyon, büyümeyi yeniden tesis etmesinde Hükümete mali teşvik sağladı. Ekonomik düşüş kısa ömürlü, sonraki canlanma güçlü oldu… Türkiye’nin 2010’da GSYİH’sının yüzde 6.5’una yükselen cari işlemler açığının süren hızlı ekonomik büyüme için temel zorluk teşkil ettiği görünüyor. Bununla birlikte şu ana kadar açığın finansmanı büyük bir sorun oluşturmadı, son kriz iş ve yatırımcı duyarlılığındaki hızlı değişimin etkisini öne çıkardı…”

-EMİNAĞAOĞLU 10 GÜNDE 3. KEZ HAKİM KARŞISINDA
-İstanbul 34. Sulh Ceza Yargıcı Ömer Faruk Eminağaoğlu, 10 günde 3. kez hakim karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta Adalet Bakanlığı tarafından “kendisi hakkında yürütülen soruşturmayı açıkladığı” için “gizliliği ihlal” suçundan, ardından da kurucusu olduğu YARGI-SEN’in kapatma davasında Yargıtay’da hakim karşısına çıkan Eminağaoğlu, yarın da özel yetkili mahkemelere hakaret suçlamasıyla yargılanmaya başlayacak.

-HASTANEDE KALİTE ÇALIŞANA CEZA OLDU
-Hastanelerde yapılan kalite denetimlerinde fatura çalışana çıktı, döner sermayeler düşürüldü. Sağlık çalışanlarıysa bu cezalandırmaya karşı çıkıyor.

-Pİ OKULLARI’NDAN AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI “SEFERBERLİK”
-Pİ Okulları ve Pİ Koleji’nin öğretmen ve öğrencileri aile içi şiddetin eğitimle bertaraf edilmesi için “seferberlik” başlattı.

Bir önceki yazımız olan 22 Şubat 2012 Çarşamba Gündem başlıklı makalemizde 22 şubat çarşamba gündem, 22 şubat çarşamba haberler ve 22 şubat gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI