23 Mart 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 23 Mart 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 23 Mart 2012 - 13:11

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı’nı ziyaret ediyor ve Harp Akademileri Komutanlığı Konferansı’na katılıyor. (Saat: 14.30/15.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN GÜNEY KORE’YE GİDİYOR
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul programını tamamlamasının ardından çeşitli temaslarda bulunmak üzere Güney Kore’ye hareket ediyor. (Saat: 19.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hilton Otel’de gerçekleştirilen Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılıyor. (Saat: 10.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve AKP Kütahya Milletvekili İdris Bal, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/13.30/14.00)

-ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLİYOR
-Cudi Dağı’nda terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan polis memurları memleketlerinden düzenlenen törenlerin ardından son yolculuğuna uğurlanıyor.

-BAKAN DAVUTOĞLU VE BAKAN BAĞIŞ BELÇİKA’DA
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Brüksel’de çeşitli temaslarda bulunuyor ve Türkiye-AB Siyasi Diyalog toplantısına katılıyor. (Saat: 08.30)

-BAKAN ŞAHİN’İN PROGRAMI
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul’da Küresel Beşeri Kalkınma Forumu’na katılıyor.
-Bakan Şahin, Ankara Rixos Otel’de de Kars, Ardahan, Iğdır Serhatlılar Birliği Federasyonu tarafından düzenlenen kadın hakları ödül törenine katılıyor. (Saat: 10.30/19.30)

-YENİ TİCARET KANUNU RİZE’DE TANITILIYOR
-“Şirketlere Yönelik Yeni Türk Ticaret Kanunu Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantılarının” dördüncüsü, Rize’de gerçekleştiriliyor.
-Toplantıya, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu katılıyor. (Saat: 14.00)

-“TÜRKİYE’NİN TARIM POLİTİKASI” KONFERANSI
-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Turgut Özal Üniversitesi’nde düzenlenen “Türkiye’nin Tarım Politikası” konulu konferansa katılıyor. (Saat: 15.00)

-BAKAN ÇELİK’İN KABULÜ
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bangladeş Büyükelçisi Zulfigur Rahman’ı makamında kabul ediyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN ERGÜN İSTANBUL’DA
-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İstanbul Sanayi Odası’nda düzenlenen Otomotiv Sanayii Derneği 38. Olağan Genel Kurul toplantısına katılıyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN DİNÇER LÜBNAN’DA
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Lübnan’da çeşitli temaslarda bulunuyor ve ziyaretler gerçekleştiriyor. (Saat: 15.30)

-BAKAN YILDIZ KAYSERİ’DE
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri’de, TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması ödül törenine katılıyor. (Saat: 10.00)

-GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPAN YABANCI VE VATANDAŞLAR
-Kültür ve Turizm Bakanlığı, Şubat ayı Giriş-Çıkış Yapan Yabancı ve Vatandaşlar verilerini açıklıyor. (Saat: 11.00)

-ADALET BAKANI’NDAN “TUTUKLULUK SÜRESİNE” YANIT: HİÇBİR KİŞİ MAHKEMELERE VE HAKİMLERE TALİMAT VEREMEZ
-CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk’ün, “tutukluluk süresine” ilişkin soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Anayasa’nın 138. maddesini hatırlattı. Adalet Bakanı, hakimlerin görevlerinde bağımsız oldukları; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdani kanaatlerine göre hüküm verecekleri, hiçbir organ, makam, merci veya kişinin, yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere ve hakimlere emir ve talimat veremeyeceğini söyledi.

-MİLLİ SAVUNMA BAKANI: BEDELLİ ASKERLİĞE 17 BİN 587 KİŞİ MÜRACAAT ETTİ
-Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerliğe müracaat eden yükümlü sayısının 14 Mart 2012 tarihi itibarıyla 17 bin 587 olduğunu açıkladı.

-STK’LAR: “BİZSİZ ANAYASA OLMAZ”
-Türkiye geneline yayılmış 150’den fazla sivil toplum örgütü, “Bizsiz sivil, katılımcı, demokratik anayasa olmaz” dedi.

-PARA ARZI 694 MİLYAR TL’YE YÜKSELDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 2-9 Mart haftasında 5 milyar 300 milyon TL artarak 694 milyar TL’ye yükseldi.

Bir önceki yazımız olan ‘Ultra vires’ kalkıyor - 22 Mart 2012 başlıklı makalemizde Kural, Okul ve Onu hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI