22 Mayıs 2012 Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 22 Mayıs 2012 Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 22 Mayıs 2012 - 11:16

-CUMHURBAŞKANI GÜL ABD’DE
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD’de çeşitli temaslarda bulunuyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Küresel İşler Konseyi adlı düşünce kuruluşunda bir konuşma yapıyor ve San Francisco’ya gidiyor.

-BAŞBAKAN ERDOĞAN PAKİSTAN’DA

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyareti kapsamında çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyor ve temaslarını tamamlamasının ardından Kazakistan’a hareket ediyor.

-BDP VE CHP GRUBU TOPLANIYOR
-BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 12.50/13.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer milletvekillerinin sözlü sorularını yanıtlıyor ve Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor. (Saat: 15.00)

-MHP’Lİ VURAL’IN BASIN TOPLANTISI
-MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

-TBMM Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu’nda, internet kullanımının çocuklar, gençler ve aileler üzerindeki etkileri ile internetin sunduğu fırsatların artırılması ve ortaya çıkardığı risklerin azaltılması için yapılması gerekenler konulu sunum yapılıyor.
-TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu gündeminde ise, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’ndan, üstün yeteneklilerle ilgili, özellikle de farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş müfredat hakkında Prof. Dr. Emin Karip’in bilgilendirmesi yer alıyor. (Saat: 15.15/15.15/15.15)

-CEVDET SUNAY ANILIYOR

-5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, ölümünün 30. yıldönümü nedeniyle Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen törenle anılıyor.
-Törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ŞİMŞEK’İN BASIN TOPLANTISI
-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, makamında, Kayıt Dışı ile Mücadele Eylem Planı çerçevesinde elde edilen sonuçları paylaşmak ve hayata geçirilecek yeni adımları da tanıtmak üzere bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN BAĞIŞ BELÇİKA’DA

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Atatürk Havalimanı’ndan Brüksel’e hareket ediyor.
-Bakan Bağış, Brüksel’de çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyor ve Belçika’da yerleşik Türk kökenli vatandaşlar tarafından kurulan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geliyor. (Saat: 11.00/15.00)

-BAKAN ŞAHİN FİDAN DİKME TÖRENİNDE

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ankara’da, “14 Bin Çocuk 14 Bin Fidan” kampanyası kapsamında düzenlenen fidan dikme törenine katılıyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN EROĞLU “BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK SEMPOZYUMU’NDA

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ramada Plaza’da “Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü” etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen sempozyuma katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN EKER İZMİR’DE
-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Çeşme Altın Yunus Oteli’nde düzenlenen Ulusal Süt Zirvesi ve 2012 Süt Konferansı’na katılıyor.

-BEKLENTİ ANKETİ

-Merkez Bankası, Mayıs ayı 2. Dönem Beklenti Anketi’ni açıklıyor. (Saat: 14.30)

-DAĞA ELEMAN KAZANDIRMAK DA “TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ SUÇU”
-Yargıtay 9. Ceza Dairesi, terör örgütü PKK’ya eleman kazandırmak için çalışanların suçunun “örgüte yardım” kapsamında değerlendirilemeyeceğine hükmetti. Daire, terör örgütlerine yeni eleman temin etme, barındırma, gönderme veya ulaşımını sağlama gibi faaliyetlere ilişkin organizasyonun örgütsel yapı dışında değerlendirilemeyeceğinin altını çizdi.

-MİLLİ SAVUNMA BAKANI: “BASKI YAPILDIĞI İDDİALARINI DOĞRULAYACAK BELGE BULUNAMAMIŞTIR”
-Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Uludere köylülerine bir klip çalışmasında yer almamaları için baskı yapıldığı iddialarına ilişkin, “Bölgede görevli personel tarafından çekimlere katılmamaları yönünde baskı yapıldığı iddialarını doğrulayabilecek herhangi bir bilgi veya belge bulunamamıştır” dedi.

-BAKAN EKER: OKUL SÜTÜ PROGRAMININ 2013 YILINDA DA DEVAM ETTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLMEKTE

-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, okul sütü programının UHT kutu sütü dağıtılması suretiyle 2013 yılında da devam ettirilmesi için çalışmaların sürdürülmekte olduğunu bildirdi.
-Bakan Eker, “UHT içme sütü, uzun ömürlü ve okullarda dağıtım koşullarında daha sağlıklı ve kullanışlı olmasından dolayı tercih edilmiştir” dedi.

Bir önceki yazımız olan SGK Medula’da kaybının tutarını bulamadı - 21 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Ali Tezel, Bilgisayar ve Ceza hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI