21 Şubat 2012 Salı Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 21 Şubat 2012 Salı Gündem
Paylaş
Tarih : 21 Şubat 2012 - 7:18

-ÇİN DEVLET BAŞKAN YARDIMCISI TÜRKİYE’DE
-Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkan Yardımcısı Xi Jinping, Türkiye’de çeşitli temaslarda bulunuyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Xi Jinping’i Çankaya Köşkü’nde törenle karışılıyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, konuk Devlet Başkan Yardımcısı ile baş başa ve heyetlerarası görüşmelerde bulunuyor.
-Gül, anlaşmaların imza töreninin ardından da Xi Jinping onuruna öğle yemeği veriyor. (Saat: 10.55/11.00/11.30/12.30/12.45)
-Xi Jinping, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile TBMM’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de İstanbul ikametinde bir araya geliyor. (Saat: 10.00/18.00)

-PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR
-MHP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 11.00/12.50/13.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu’nda, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek milletvekillerinin sözlü sorularına yanıt veriyor. (Saat: 15.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, “terör ve şiddet olayları kapsamında yaşam hakkı ihlallerin incelenmesine” yönelik olarak kurulan alt komisyon, İsmail Yaldır ve Necmettin Sarı’yı dinliyor.
-TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nu, AP Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nu temsilen bir heyet ziyaret ediyor. (Saat: (Saat: 15.05/15.15)

-BABACAN’IN BASIN TOPLANTISI
-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Başbakanlık Yeni Bina’da, Birleşmiş Milletlerin “Küresel Sürdürülebilirlik” Konulu Yüksek Seviyeli Paneli’nin tamamlamış olduğu raporun temel çıktılarını ve önerilerini kamuoyu ile paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN BAĞIŞ’IN KABULLERİ
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, makamında, İrlanda Büyükelçisi Thomas Russell ve Avrupa Parlamentosu Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Komisyonu heyetini ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 11.30/12.45)

-BAKAN YILDIRIM MARDİN’DE
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Mardin Havaalanı pist açılışı ve yeni terminal binası temel atma törenine katılıyor, ziyaretler gerçekleştiriyor. (Saat: 13.00)

-BAKAN GÜNAY’IN PROGRAMI
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara JW Marriott Otel’de düzenlenen BETÜYAB’ın geleneksel akşam yemeğine katılıyor. (Saat: 19.00)

-CHP SİLİVRİ’DE
-CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce başkanlığındaki bir grup milletvekili, Silivri Cezaevi’ne giderek, tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay’ı ziyaret ediyor.

-CHP’Lİ VEKİLLER ERZURUM’DA HES DAVASINI İZLİYOR
-CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Erzurum İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenliyor.
-CHP’li milletvekilleri, Tortum Adliyesi’nde HES davasını izliyor. (Saat: 09.00/11.00)

-YARGI-SEN KAPATMA DAVASI YARGITAY’DA
-Yargıtay, Yargıçlar ve Savcılar Sendikası’nın kapatılmasına ilişkin kararın temyiz incelemesini yapıyor. (Saat: 09.15)

-PARA POLİTİKASI KURULU
-Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplanıyor. (Saat: 14.00)

-MİMARLAR ODASI BASIN TOPLANTISI
-TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, “açılır kapanır deprem barınağı” konulu bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00)

-CHP’Lİ KESKİN: “(SAV) PARTİNİN YARA ALMASINI SAĞLAYACAK GİRİŞİMİN ARKASINDA BULUNMAZ”
-CHP’de 26-27 Şubat’ta yapılacak tüzük kurultayında Divan Başkanı olması beklenen Denizli Milletvekili Adnan Keskin, “CHP tüzüğünün olağanüstü kurultayı düzenleyen ilgili maddesinde salonda imza toplanarak, toplanan imzaları divan başkanlığına yansıtarak seçimli bir kurultay gerçekleşmeye izin vermiyor” dedi.
-Keskin, Önder Sav ve bazı kişilerin kurultay salonuna giremeyeceğine yönelik iddialara da, “Sayın Önder Sav onur üyemizdir. CHP’nin genel sekreteridir. Milletvekilliği yaptığı için onur üye olma hakkı vardır, onur üyesi olarak kurultay salonuna girme, konuşma hakkına sahiptir” dedi.
-Keskin, kurultayın “boykot” edileceği yönündeki yorumlara da, “Ben öyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Sayın Önder Sav bu partinin duayenlerindendir. Bu kadar partiyle özdeşleşen bir insanın kurultayda delege ekseriyetini bulunmasını engelleyerek partinin kamuoyunda yara almasını sağlayacak bir girişimin arkasında bulunacağına inanmıyorum. Sayın Önder Sav disiplinli bir insandır. Zaman zaman uygulamaları yanlışta bulsa içine sindirmese de onu partiye zarar verecek bir sürece taşımaz” dedi.
-Keskin, kurultay salonunda kaç delegenin olması gerektiğine ilişkin soruya da, “670’e yakın delegenin gelmesi gerekiyor. Yarıdan bir fazlası olması gerekir” dedi.

-DÜNYA BANKASI TÜRKİYE’Yİ ÖVERKEN “KAMU FİNANSMAN REFORMU” ZORLUKLARINA DİKKAT ÇEKTİ
-Dünya Bankası’nın uluslararası internet sitesinde yer alan bir değerlendirmede 2002’den 2006’ya kadar Türkiye’nin büyük çaplı finansal, ekonomik ve kamu sektörü reformlarına giriştiği, sonuç olarak büyümenin hızlandığı, kamu finansmanında iyileşme görüldüğü belirtilerek “Kamu borcu 2006 yılında GSYİH’nın yüzde 78’i düzeyinden yüzde 48’e düştü. Yoksulluk oranları hızla azaldı. Ama sürekli ilerleme, kamu finansmanı reformundaki zorluklarla, yatırımları engelleyen zaman aşımına uğramış düzenlemelerin tehdidi altında” denildi.

-YILIN İLK AYINDA 1.6 MİLYON ADET ALTIN ÜRETİLDİ
-2011 yılını dalgalı bir seyirle tamamlayan altın fiyatları, 2012 yılına hızlı başladı. Yılın ilk ayında piyasaya verilen cumhuriyet altın üretimi 1 milyon 608 bin adeti geçti. Vatandaşın en çok tercih ettiği ve satış fiyatı 164 TL civarında seyreden çeyrek altın üretimi ise yılın ilk ayında 1 milyon 30 bin 900 adete ulaştı.

-BEYAZ EŞYA ÜRETİMİ OCAK’TA YÜZDE 0.3 AZALDI
-2012 yılı Ocak ayında beyaz eşya üretimi 2011 yılının aynı ayına göre yüzde 0.3 azalışla 1 milyon 437 bin 702 adete geriledi. Yerli firmaların yurt içi beyaz eşya satışının yüzde 6.9 artışla 446 bin 761 adete ulaştığı Ocak ayında beyaz eşya ihracatı yüzde 8.1 artışla 959 bin 767 adete, ithalatı ise yüzde 31.9 artışla 44 bin 516 adete çıktı.

-GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖR ADAYI PROF. DR. DURSUN: “KADININ BAŞARILARIYLA KAMUSAL TEMSİL ALANLARI YARATMASI GEREKİYOR”
-Gazi Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ayşe Dursun, kadın olmanın üst yönetsel görevler yapmaya engel olmadığını belirterek, “Kadının en üst düzeydeki kamu görevlerinde bulunması, başarılarıyla kamusal temsil alanları yaratması gerektiği düşüncesindeyim” dedi.

-POP CAZIN EFSANE İSMİ, ÜNLÜ SAKSAFONCU JAN GARBAREK İKİ KONSER İÇİN İSTANBUL’A GELİYOR
-Pop cazın efsane isimlerinden İskandinav cazının babası olarak anılan Jan Garbarek herbiri usta müzisyenlerden oluşan quartetiyle İstanbul’a geliyor.

-ARDAHANLI YAZAR VE ÖĞRETMEN DURSUN AKÇAM ANISINA ÖYKÜ YARIŞMASI YAPILACAK
-Ardahanlı yazar, öğretmen ve halk mücadelesi insanı Dursun Akçam anısına öykü yarışması yapılacak.

Bir önceki yazımız olan 20 Şubat 2012 Pazartesi Gündem başlıklı makalemizde 20 şubat 2012, 20 şubat pazartesi gündem ve 20 şubat pazartesi haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI