2 Nisan 2012 Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 2 Nisan 2012 Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 02 Nisan 2012 - 11:03

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULÜ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesi Savat Mahallesi’nin eski muhtarı Arife Taşdelen ve beraberindeki heyeti kabul ediyor. (Saat: 11.00)

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK’İN KABULÜ
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’te İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve emniyet teşkilatı mensuplarını kabul ediyor. (Saat: 10.30)

-BAKANLAR KURULU TOPLANIYOR
-Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Merkez Bina’da toplanıyor. (Saat: 15.00)

-İŞKUR İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI ATAMA TÖRENİ
-Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş ve Meslek Danışmanları Atama Töreni, ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştiriliyor.
-Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da katılıyor. (Saat: 13.30)

-YEREL YÖNETİMLER VE AİLE SEMPOZYUMU
-Yerel Yönetimler ve Aile Sempozyumu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AKP Genel Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. (Saat: 11.00)

-CHP MYK TOPLANIYOR
-CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplanıyor.

-MECLİS GENEL KURULU
-Meclis Genel Kurulu’nda kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı tanıyan Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ele alınıyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP’li Milletvekilleri Umut Oran, Bülent Kuşoğlu, Levent Gök ve Şevki Kulkuloğlu TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor.
-MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00/12.30/13.30)

-BİLİŞİM VE İNTERNET ARAŞTIRMA KOMİSYONU
-Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu, 2 Nisan 2012 tarihine kadar gerçekleştirilen komisyon çalışmalarını değerlendirmek üzere toplanıyor. (Saat: 14.30)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI BABACAN FİNLANDİYA’DA
-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Helsinki’de düzenlenen “Devam Etmekte Olan Krizin Siyasi, Ekonomik ve Sınai Sonuçları” konulu konferansta konuşma yapıyor.
-Başbakan Yardımcısı Babacan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Vainamö Niinistö, Başbakan Jyrki Katainen ve eski cumhurbaşkanı Tarja Halonen ile ayrı ayrı görüşüyor.

-ULUSLARARASI YARGI REFORMU SEMPOZYUMU
-Adalet Bakanı Sadullah Ergin, JW Marriott Hotel’de gerçekleştirilen Uluslararası Yargı Reformu Sempozyumu’na katılıyor.
-Açılışa, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak ve Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu da katılıyor.(Saat: 09.30)

-65. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MTA Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen 65. Türkiye Jeoloji Kurultayı’na katılıyor. (Saat: 10.00)

-ULUSAL KANSER HAFTASI SEMPOZYUMU
-Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara Grand Rixos Hotel’de yapılacak, “Ulusal Kanser Haftası Sempozyumu”nun açılışına katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ERGÜN’ÜN KABULÜ
-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, makamında İngiltere Üniversiteler ve Bilim Bakanı David Willet’i kabul ediyor. (Saat: 12.00)

-BÜYÜME RAKAMLARI AÇIKLANIYOR
-TÜİK, 2011 yılı 4. Dönem Gayri Safi Yurtiçi Hasıla verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-VERİMLİLİK GÖSTERGELERİ AÇIKLANIYOR
-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 2011 yılı 4. Dönem Üç Aylık Verimlilik Göstergeleri’ni açıklıyor. (Saat: 10.00)

Bir önceki yazımız olan Erken emekli olmak için yüzde 40 işgücü kaybı gerekir başlıklı makalemizde Erken emekli olmak, Erken emekli olmak için yüzde 40 işgücü kaybı ve Erken emekli olmak için yüzde 40 işgücü kaybı gerekir hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI