2 Haziran 2012 Cumartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 2 Haziran 2012 Cumartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 04 Haziran 2012 - 10:17

-CUMHURBAŞKANI GÜL BOLU’DA
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bolu-Abant’ta “81 İlden 81 Yıldız Projesi 4. yıl ekinliğine” katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN DİYARBAKIR’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Diyarbakır İl Kongresi ile toplu açılış törenine katılıyor ve valiliği ziyaret ediyor. (Saat: 14.00/15.30/17.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU MANİSA VE UŞAK’TA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Manisa İl Kongresi’ne katılıyor ve Uşak’a hareket ediyor.
-CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Uşak’ta da İl Gençlik Kongresi’ne katılıyor, Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası’nı ziyaret ediyor ve Ulubey’e hareket ediyor. (Saat: 11.30)

-BAKAN DAVUTOĞLU İSTANBUL’DA
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bosna-Hersek Savunma Bakanı Muhammed İbrahimovic ile görüşüyor ve İdealler, Rol Modelleri ödül törenine katılıyor. (Saat: 14.45/16.00)

-BAKAN ÇAĞLAYAN İSTANBUL’DA
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları iş adamları özel gösterisine katılıyor. (Saat: 19.00)

-BAKAN ÇELİK ŞANLIURFA’DA
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Uluslararası Türkçe Olimpiyatları” kapsamında düzenlenen törene katılıyor. (Saat: 20.00)

-BAKAN EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da çeşitli incelemelerde bulunuyor ve DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak tesislerin temel atma törenine katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul’da, Birlik Vakfı üyeleri ile sohbet toplantısında bir araya geliyor. (Saat: 14.00)

-EĞİTİM-BİR-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANIYOR
-Eğitim-Bir-Sen 22. Başkanlar Kurulu toplantısı, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun katılımıyla Kızılcahamam Asya Termal Otel’de gerçekleştiriliyor. (Saat: 10.15)

-MİLLİ SAVUNMA BAKANI: KÜRECİK’TEKİ RADAR TESİSİNDE ABD’NİN DE PERSONELİ MEVCUT
-Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, NATO füze savunma sisteminin bir unsuru olan erken uyarı radarının konuşlandırıldığı Kürecik’teki radar tesisinde Türkiye’nin personelinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nin de personelinin mevcut olduğunu söyledi.

-“ASELSAN’IN TÜRK BULUŞU HAKKINDA BİLGİLERİ, BİR AMERİKAN FİRMASINA GİZLİCE İLETTİĞİ İDDİA EDİLİYOR”
-Ulusal televizyon yayınları üzerinden, belirlenmiş adresler ile, yerel yayınlara, eş zamanlı olarak, ayrı içerik ve biçimlerde, haber, bilgi, uyarı ve reklam bindirme teknolojisini icat eden Türk buluşçu, icadının ASELSAN ile yaptığı anlaşmaya rağmen üretilmediğini ve bu nedenle zarara uğradığını ileri sürerek tazminat talebiyle yargı yoluna gitti. Sisteminin hayata geçirilememesi nedeniyle Türkiye’nin de milyarlarca dolar zarara uğradığını iddia eden buluşun patent sahibi Rıfat Aras, aralarındaki gizlilik sözleşmesine rağmen ASELSAN’ın ilgili teknoloji ve buluş hakkında bilgileri bir Amerikan firmasıyla paylaştığını ve patentin de iptal edilmesini gizlice istediğini ileri sürüyor. Davanın karar duruşması 5 Haziran’da Ankara 3. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülecek.

Bir önceki yazımız olan Vefat eden eşten emekli maaşı bağlanır mı? - 2 Haziran 2012 başlıklı makalemizde Emekli, Gelir ve Hata hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI