19 Mart 2012 Pazartesi Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 19 Mart 2012 Pazartesi Gündem
Paylaş
Tarih : 19 Mart 2012 - 14:13

-CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve beraberindeki heyet ile Fas Dışişleri ve İşbirliği Bakanı Sadettin Osmani ve beraberindeki heyeti kabul ediyor. (Saat: 11.00/15.30)

-AKP MKYK VE MYK TOPLANIYOR
-AKP MKYK ve MYK Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında parti genel merkezinde toplanıyor. (Saat: 11.00/16.00)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KABULÜ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde UEFA Başkanı Michel François Platini’yi kabul ediyor. (Saat: 15.00)

-CHP MYK TOPLANIYOR
-CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplanıyor.

-“YURTDIŞI HİZMETLERİ KONFERANSI”
-Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Sakarya Sapanca Güral Otel’de, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen, “Yurtdışı Hizmetleri Konferansı-Küresel Gelişmeler Yeni Perspektifler” toplantısına katılıyor. (Saat: 10.00)

-ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI
-Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından MEB Şura Salonu’nda düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma programına katılıyor. (Saat: 19.30)

-BAKAN DAVUTOĞLU’NUN PROGRAMI
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, yurt dışında görevli oldukları sırada şehit edilen Dışişleri Bakanlığı mensupları için Cebeci Asri Mezarlığı’nda düzenlenen törene katılıyor.
-Bakan Davutoğlu, Fas Dışişleri ve İşbirliği Bakanı Saadettin Osmani ile ortak basın toplantısı düzenliyor. İki bakan daha sonra SETA konferansına katılıyor. (Saat: 10/30/11.30/13.00/16.30)

-BAKAN ERGÜN, PARLAMENTO MUHABİRLERİNİ ZİYARET EDİYOR
-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TBMM’de Parlamento Muhabirleri Derneğini ziyaret ediyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN EROĞLU’NUN KABULÜ
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlıkta, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’ni kabul ediyor. (Saat: 15.00)

-BAKAN YILDIRIM’IN PROGRAMI
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Etiyopya Sanayi Bakanı ve KEK Eşbaşkanı Mekonnen Manyazewal ile makamında görüşüyor. (Saat: 17.30)

-BAKAN BAĞIŞ’IN KABULÜ
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, makamında Pakistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi Muhammad Haroon Shaukat’ı kabul ediyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN DİNÇER’İN PROGRAMI
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, MEB Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30)

-AFGANİSTAN’DA HELİKOPTER KAZASI
-Afganistan’da meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 12 Türk askerinin yarın gerçekleştirilecek törenlerin ardından son yolculuklarına uğurlanması bekleniyor.

-NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ SAHİBİ KARMAN İSTANBUL’DA
-Nobel Barış Ödülü sahibi yazar Tevekkül Karman, Boğaziçi Üniversitesi’nde, “Arap Baharı” konusunda konuşma yapıyor. (Saat: 11.00)

-KISA VADELİ DIŞ BORÇLAR
-Merkez Bankası, Ocak ayı Kısa Vadeli Dış Borçlar verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-DIŞ TİCARET ENDEKSLERİ
-TÜİK, Ocak ayına ilişkin Dış Ticaret Endeksleri istatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ÖTV GELİRLERİNİN YÜZDE 30’U TİRYAKİDEN TAHSİL EDİLDİ
-ÖTV gelirlerinin yüzde 30’u tiryakiden tahsil edildi. 2012 yılının Ocak-Şubat döneminde tahsil edilen 9.1 milyar TL düzeyindeki ÖTV gelirinin 2 milyar 686 milyon TL’lik bölümünü tütün mamullerinden alınan ÖTV oluşturdu. Bu dönemde alkollü içeceklerden tahsil edilen ÖTV geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27.7 artışla 657 milyon TL’ye ulaştı.

Bir önceki yazımız olan 17 Mart 2012 Cumartesi Gündem başlıklı makalemizde 17 mart 2012 gündem, 17 mart cumartesi gündemi ve 17 mart gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI