18 Mayıs 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 18 Mayıs 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 18 Mayıs 2012 - 13:36

-CUMHURBAŞKANI GÜL ABD’YE GİDİYOR
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, NATO Zirvesine katılmak üzere ABD’ye hareket ediyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda bir basın açıklaması yapıyor. (Saat: 10.15)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN BULGARİSTAN’DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bulgaristan’a hareket ediyor. (Saat: 11.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU MUĞLA’DA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla ziyareti kapsamında Dalaman, Köyceğiz, Akyaka ve Marmaris’te vatandaşlar ile bir araya geliyor ve törenlere katılıyor. (Saat: 13.00)

-MHP LİDERİ BAHÇELİ HOLLANDA’YA GİDİYOR
-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çeşitli temaslarda bulunmak üzere, İstanbul’dan Hollanda’ya hareket ediyor. (Saat: 14.40)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ve CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00)

-TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNİN 7. OTURUMU

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında, bakanlıkta, toplu sözleşme görüşmelerinin 7. oturumu gerçekleştiriliyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN YILDIRIM BURDUR’DA
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Burdur’da, Ulusal Havacılık ve Süt Endüstrisi Fuarı açılışına ve “30 bin kişinin katılımı ile süt içme rekor denemesi” programına katılıyor. (Saat: 11.00/16.00)

-BAKAN ERGÜN MALATYA’DA

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Malatya’da ziyaretler gerçekleştiriyor, İnönü Üniversitesi’nde yapımı tamamlanan hizmet binalarının toplu açılışına ve AKP İl Kongresi’ne katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN EKER RİZE’DE

-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Rize’de 2012 yılı yaş çay kampanyası açılışına katılıyor. (Saat: 14.00)

-HATAY’DA 3 ŞEHİT

-Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı Kuzuculu Beldesi yakınlarında çıkan çatışmada bir binbaşı, bir üsteğmen ve bir teğmenin şehit olmasına ilişkin gelişmeler izleniyor.
-Şehit askerler, Hatay’da düzenlenen törenlerin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderiliyor.

-YARIN 19 MAYIS
-19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, yarın tüm Türkiye’de kutlanacak.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile siyasi parti liderlerinin 19 Mayıs’a ilişkin kutlama mesajı yayınlaması bekleniyor.

-MERKEZ BANKASI BAŞKANI BAŞÇI TİM’DE

-Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın katılımıyla yapılıyor.

-KISA VADELİ DIŞ BORÇLAR

-Merkez Bankası, Mart ayı Kısa Vadeli Dış Borçlar verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-KURULAN VE KAPANAN ŞİRKETLER

-TOBB, Nisan ayı Kurulan ve Kapanan Şirketler verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-CHP’Lİ AĞBABA, BOLU F TİPİ HAPİSHANESİNDE KALAN İBDA-C LİDERİ MİRZABEYOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
-CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Bolu F Tipi Hapishanesinde kalan terör örgütü İBDA-C lideri Salih (Mirzabeyoğlu) İzzet Erdiş ile görüştü.
-Ağbaba, Bolu F Tipi Hapishanesi’nde yaptığı ziyaretin ardından hazırladığı raporda, “Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası çekenler bulaşıklarını ve tüm temizlik ihtiyaçlarını tuvalette gidermektedir.Hapishaneye ilk girişte çırılçıplak soyulma istisnasız olarak herkese uygulanmaktadır” dedi.
-Salih (Mirzabeyoğlu) İzzet Erdiş ile görüşen Ağbaba, raporunda, “Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası çeken Salih İzzet Erdiş 62 yaşında. Evli ve iki çocuk babası olan Erdiş 14 yıldır hapishanede kalmaktadır. Major depresyon raporu bulunan Erdiş, kendisine ‘telegram’ işkencesi yapıldığı iddia etmektedir. Devlet tarafından bir cihaz vasıtasıyla kontrol edildiğini düşünen Erdiş, çoğu zaman iradesinin dışında hareketler yaptığını, kendi kendine konuştuğunu ve bunun uzaktan yönlendirmeyle olduğunu belirtmektedir” dedi.

-DEUTSCHE BANK EKONOMİYİ HEM ÖVDÜ HEM ELEŞTİRDİ

-Deutsche Bank’ın aylık yükselen piyasalar raporunda Türk ekonomisiyle ilgili çarpıcı tespitler yer aldı. Raporda, “Türkiye 2008-2009 krizini iyi atlattı, fakat şu andaki geleneksel olmayan politika bileşimleri bu kazanımlardan ödün verilmesi riski taşıyor” denildi.
-Raporda ortak incelenen Brezilya, Endonezya ve Türkiye için, “Her üç ülkede ortaya çıkan, merkez bankalarının zor edindikleri güvenilirliklerini azaltabileceğinden korktuğumuz enflasyon hedeflemesinden uzaklaşma yönünde kanıtlardan rahatsızlık duyuyoruz” denildi.
-Deutsche Bank: “2011 yılında makro düzenlemelerin gecikmiş olmasıyla, ilgili soru, Türkiye’nin 2012’de yumuşak inişi yönetip yönetemeyeceğidir.”

-PARA ARZI 702.4 MİLYAR TL’YE GERİLEDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 27 Nisan-4 Mayıs haftasında 1 milyar 676 milyon TL azalarak 702 milyar 395.3 milyon TL’ye geriledi.

Bir önceki yazımız olan Konut yerine işyeri al 110 bin TL kiraya vergi ödeme - 17 Mayıs 2012 başlıklı makalemizde Beyan, Beyanname ve Gelir Vergisi hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI