17 Şubat 2012 Cuma Gündem

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 17 Şubat 2012 Cuma Gündem
Paylaş
Tarih : 17 Şubat 2012 - 7:25

-NATO GENEL SEKRETERİ RASMUSSEN TÜRKİYE’DE
-NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Türkiye’nin NATO’ya üyeliğinin 60. yıldönümü dolayısıyla Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştiriyor.
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Rasmussen’i Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor. (Saat: 15.00)
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Rasmussen ile çalışma yemeğinde bir araya geliyor ve yemeğin ardından ortak basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 13.00)

-“TÜRKİYE-NATO: 60 YILDIR BİRLİKTE” TOPLANTISI
-Türkiye’nin NATO üyeliğinin 60. yıldönümü dolayısıyla Ankara Rixos Otel’de “Türkiye-NATO: 60 Yıldır Barış ve Güvenlik İçin Birlikte” konulu bir toplantı düzenleniyor.
-Toplantının açılış konuşmalarını, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen gerçekleştiriyor.

-CHP PM TOPLANIYOR
-CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında, parti genel merkezinde toplanıyor.
-Toplantıda, iç ve dış gelişmeler ile tüzük değişikliği konusu değerlendiriliyor.
-CHP milletvekilleri de yarın genel merkezde bir araya gelecek. (Saat: 11.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI
-CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Aydın Mİlletvekili Osman Aydın ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/13.30)

-BAKAN YILDIRIM SERTİFİKA TÖRENİNDE
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, makamında, “Uluslararası Teknik Eğitim Programı” kapsamında eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifika verilmesi törenine katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN ÇELİK VE BAKAN ŞAHİN İMZA TÖRENİNDE
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, makamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile “istihdam, çocuk işçiliği ve sosyal yardımlar” konularında işbirliği protokolü imza törenine katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN ŞAHİN ÇANKIRI’DA
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Çankırı’da çeşitli temas ve incelemelerde bulunuyor, ziyaretler gerçekleştiriyor. (Saat: 13.00)

-BAKAN BAĞIŞ İSTANBUL’DA
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ümraniye Emniyet Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen “Renkli Eller” projesi sergisini ziyaret ediyor.
-Bakan Bağış, Bakanlığın Ortaköy Ofis’inde, Atlantik Konseyi’nin Avrasya Merkezi Direktörü Ross Wilson’u kabul ediyor. (Saat: 14.00/16.30)

-BAKAN EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA
-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü’nün 2012 yılı projeleri değerlendirme toplantısına ve İl Özel İdaresi toplantısına katılıyor. (Saat: 09.30/14.00)

-BAKAN YILDIZ BOLU’DA
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, EPDK ve PETDER tarafından yapılan Petrol Sektörü Toplantısına ve Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen üniversiteyi kazanan öğrencilere tablet bilgisayar dağıtım törenine katılıyor. (Saat: 09.00/14.00)

-TİCARET BORSALARI KONSEYİ TOPLANIYOR
-TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı, TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.
-Toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker katılıyor. (Saat: 13.00)

-ŞİKE DAVASI
-Aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanığın yargılandığı Şike davası, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde gerçekleştiriliyor.

-OSTİM, İVEDİK DAVASI
-OSTİM ve İvedik’teki patlamalara ilişkin davanın 5. duruşması, Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Patlamalarda hayatını kaybedenlerin yakınları, dava öncesinde adliye önünde bir basın açıklaması yapıyor. (Saat: 09.30)

-ÖZEL SEKTÖRÜN KREDİ BORCU
-Merkez Bankası, 2011 yılı Aralık ayı Özel Sektörün Yurtdışından Sağladığı Kredi Borcu verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-İÇİŞLERİ BAKANI: ANKARA HALKININ GENEL HAYATININ OLUMSUZ ETKİLENMEMESİ ESAS OLMALI
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, başkentin ana caddelerinde saatlerce bekleyen araçların kornalar çalarak protesto ettiği, toplu taşıma vasıtalarının içerisinden el-kol hareketleri ile yetkililere tepki gösterdiği, ambulansların hastanelere ulaşamadığı ve çok sayıda kişinin işlerine gidemediği görüntüler içerisinde, Ankara ilinde milli bayramlar ile anma günlerinin ortak coşku içerisinde idrak edilmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.
-CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk’ün, seğmen yürüyüşüne ilişkin soru önergesini Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’in bilgi notuyla yanıtlayan İçişleri Bakanı, önemli günlerin icrasında alınan tertip ve tedbirler ile uygulamalarda bayram coşkusunun asıl sahibi olan Ankara halkının genel hayatının olumsuz etkilenmemesi ve günlük yaşamında herhangi bir mağduriyetin yaratılmamasının esas olması gerektiğini belirtti.

-PARA ARZI 685 MİLYAR TL’YE GERİLEDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 27 Ocak-3 Şubat haftasında 5 milyar 355.2 milyon TL azalarak 684 milyar 859.1 milyon TL düzeyine geriledi.

-POZİTİF YAŞAM DERNEĞİ ÜYESİ ÖKTEM: “ERKEN EVLİLİKLERLE KADINLARIN HIV’E MARUZ KALMA RİSKİ ARTIYOR”
-Pozitif Yaşam Derneği Üyesi Pınar Öktem, erken yaşta evlendirmeyle genç kadınların ve kız çocuklarının HIV enfeksiyonuna maruz kalma riskinin arttığını belirterek, “Zorla ve çocuk yaşta evlendirme, bir taraftan toplumsal cinsiyete dayalı şiddetin, bir taraftan da çocuk istismarının bir biçimini oluşturmakla kalmayıp, HIV/AIDS’in yayılımına da önemli oranda etki ediyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan 16 Şubat 2012 Perşembe Gündem başlıklı makalemizde 16 şubat gündem, 16 şubat haberler ve Adalet hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

Mali Müşavirlere Özel Web Sitesi

BENZER HABERLER

Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!
Evdeki yabancı bakıcı başınıza iş açmasın!

Yaklaşık 1.5 ay önce Türkiye’de çalışan yabancılarla ilgili izin şartları değişti. Yabancı çalışma izni harçlarında ve cezalarda değişikliğe

Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları
Borçlanmalarla Emeklilikte Püf Noktaları

Doğum borçlanması 5510 sayılı Kanunla 2008 yılından itibaren getirilen bir hak. Sadece sigortalılık başlangıcından sonraki sürelerin borçlanılması

10 işçiden 1’i sendikaya üye
10 işçiden 1’i sendikaya üye

1 Mayıs İşçi Bayramı geride kaldı fakat görüldü ki sendikalaşma oranları ülkemizde halen çok düşük. Türkiye örgütlülük konusunda ne

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz


GENEL MUHASEBE

E-BÜLTEN ÜYELİK

E-posta Adresiniz:

NOT: E-postanıza gelen onay linkine tıklayınız. Onay linki gelen kutunuzda bulunmuyorsa, Gereksiz ya da Önemsiz klasörünü kontrol ediniz.

KÖŞE YAZARLARI